Jump to content

honza265

User
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by honza265

 1. Vždyť to píšu 😀 Jsem převedený z UPC na Vodafone TV loni v prosinci a TV přes web na PC funkční. Internetové připojení v rámci "západní Evropy", mimo EU, ČT Sport funguje bez omezení. Moc jsem to neprocházel, jsem v práci a nemám na to čas. Ale vypadá to celkem v pohodě, jen mi tam na první pohled chybí TV program. Je to rozdělené dlaždicemi na jednotlivé stanice, u kterých je napsaný právě vysílaný pořad, ale program stanice je vidět až po kliknutí, dole pod videem. Přehled programu všech stanic například na časové ose (něco jako webové EPG) jsem zatím neobjevil. Přihlašovací údaje jsou stejné jako do mobilní aplikace.
 2. Tak konečně jsme se po mnoha měsících slibů dočkali 😀 Ufff, byla to ale dřina... 😅 https://tv.vodafone.cz/ U mě funkční i mimo CZ internet a EU, ale stále v rámci Evropy.
 3. Neuvěřitelné se stalo skutkem! 😀 Ano, je to konečně po mnoha měsících TV pro PC prohlížeče. Tak konečně! Ufff... 😅
 4. @Marek-26 To zní nadějně, tak snad... 🙂
 5. jj, přesně jak s TV aplikací pro PC prohlížeče nebo Chromecast. Základní funkce IPTV, minimálně to první. Po migraci mi operátorka výslovně na lince řekla, že na jaře. Je červenec. Slibem nezarmoutíš...
 6. @tomus To není o nekompatibilitě, to je o STB. Popisoval jsem to na minulé stránce 🙂
 7. Já už jsem to tu kdysi o zvuku psal, ale jeden z místních adminů mě setřel a vymazal. Dál bylo pod mou úroveň se o to už handrkovat 🙂 Každopádně já mám propojený STB s receiverem Onkyo HDMI kabelem. Doma sestava repro 5.1. V STB Vodafone mám zvuk nastavený na Dolby Digital. A tady začíná zádrhel. Programy ČT 1,2, asi i Art nebo Déčko - stále nastavený příznak 5.1 ze signálu, ale 5.1 to většinou není, tzn. že dialogy, hlas, nehrají z centrálního reproduktoru, ale z pravého a levého (stereo). To lze vyřešit přepnutím zvukové stopy přes tlačítko OK na ovladači a položku Jazyk. Akorát je to metoda pokus-omyl. Jazyků na tam několik, třeba 4, všechny označené Čeština a jeden Původní znění. Některý nehraje vůbec, některý přepne z 5.1 na asi stereo, které mi receiver rozloží přes Dolby Pro Logic na všech 5 repro, takže to hraje i z centrálu. Problém je u ČT Sport, kde výběr jazykové stopy není, stále je zvuk s příznakem 5.1, takže tam s tím nic neudělám, hraje neustále stereo. A ne, DD 2.0 to není, příznak na receiveru ukazuje 5.1. Pokud pořad vysílá opravdu v 5.1, je vše OK. Některé filmy, seriály, možná i sport, ale na to jsem zatím neměl štěstí. Možná až nějaké ME ve fotbale, olympiáda. Jiné stanice, jako například Prima, hrají v pohodě "5.1", tzn. dialogy jdou i z centrálu. Stanice Novy raději ohledně zvuku nekomentuju, ale je to podobné. Varianta je přepnout zvuk v STB na Stereo, ale pak nebude hrát nikde Dolby Digital. Buď to bude jen stereo nebo možná někde rozložené přes Prologic. Nevím, proč se tak děje, je to naprdlajz. Cihla od UPC to uměla sama nějak přepínat, hrála podle mě to, co přišlo za signál od vysílatele. Vůbec jsem na to nemusel sahat. Vodafone STB přenáší asi pořád to, co je nastavené v Nastavení, bez ohledu na to, jaký je původní zdroj zvuku. Takže se musí pořád přepínat. Ale to je jen moje laická domněnka. Ale hlavně, nepamatuje si to nastavení. Takže přepnete z ČT 1 pryč a zpátky a zase musím ten už jednou přepnutý zvuk nastavovat znovu. Nepřišel jsem na to, jak to celé "rozchodit". EDIT: Po nedávné aktualizaci firmware v STB se v nastavení objevila vedle položek Dolby Audio a Stereo i položka Auto, která jsem si myslel, že toto řeší. Bohužel to nemá na zvuk vůbec žádný vliv. Podle mě to vůbec neuloží nebo je to nefunkční položka v menu nebo jsem nepochopil, jak to má fungovat 🙂
 8. No, on ten rámeček ve skutečnosti prázdný není. Ale protože pořad běží od 18:00 a na obrazovce vidíte pořady zhruba od 20:15, tak ten název pořadu se tam už nevešel. Je ještě mnohem víc vlevo. Což ale nic nemění na tom, že to takto ideální není a přinejmenším to vypadá blbě. Že je to nepraktické, je jasné.
 9. Pár mých zkušeností: EPG - mně funguje přímý přístup přes zelené tlačítko, takže toto je OK. Standardní nastavení z krabice Vodafone TV STB. Zvuk - do receiveru mám propojeno přes HDMI, tady žádný problém. Jako nevýhodu ale vnímám to, že např. u ČT musím manuálně měnit zvuk v STB. Pokud vysílá ČT v DD 5.1, tak je vše defaultně OK. Ale takových pořadů je málo. Většinou v nativním 5.1 nevysílají a já musím ručně přepnout zvuk pro danou stanici přes OK a změnit zvukovou stopu tak, aby mi šel hlavní hlas z centrálního reproduktoru. Vypnout vlastně Dolby Digital zvuk. Pokud to nepřepnu, centrální reproduktor je tichý a hlasy konverzaci jsou stereo, receiver mi hlásí DD zvuk, který ale ve skutečnosti DD zvukem není. Toto u HD DVR Mediaboxu nebylo, tam se vše přepnulo automaticky. Nebo netuším, jak to teď v STB nastavit, nepřišel jsem na to. Pokud hlavní nastavení zvuku přepnu na Stereo, tak je DD již nedostupné. Toto mi vadí. Kdyby bylo aspoň Audio tlačítko na jedno zmáčknutí a nemuselo se složitě přes OK a další podmenu stanice. Navíc informace o DD zvuku není ani v EPG nebo v infu o pořadu, tak to musím dohledávat buď na webu ČT nebo zkoušet na slepo. Fakt opruz. Řazení stanic - neřeším, stejně to bylo v UPC, nějak jsem si zvyknout a přepínám stejně přes EPG (zelené tlačítko) Posun v záznamu - lepší jak v UPC, vidím náhled z pořadu, kam se podívám, je to lepší pro orientaci. A mnohem spolehlivější než UPC. Zatím mi to ani jednou nespadlo, ani při přetáčení, posunu. U UPC to byl pravidelný problém. Ovladač je bohužel IR a pouze pro STB. 4K videa videotéku - nemůžu posoudit, 4K TV nevlastním, ale soudit podle skoro 30 let staré pohádky? Ano, může být 4K remasterovaná, ale pokud je výchozí formát pro remaster zjednodušeně řečeno 4:3, tak z toho přirozené nic jiného nevyleze. Ten obraz se nedovymyslí. Nebo by ho museli oříznout, což by bylo ještě horší. Lepší by bylo ověřit na současném 4K filmu. Netflix - vyzkoušel jsem krátce a funguje bez problémů. Internet 150 Mb/s Zásadní minus - aplikace pro zařízení. Není pro PC, používal jsem Horizon na chalupě, teď nevím, jak to řešit. Mobil nelze zrcadlit do PC, vyzkoušeno, pouze černá obrazovka. Budu řešit asi na podpoře, zákaznické lince, jak se k tomu postaví. To je veliké minus a zásadní minus pro bývalé uživatele UPC, kteří ale neměli volbu a přitom měli na tomto postavené řešení příjmu TV. Konkurence s tímto nemá problém a má vše pro PC funkční.
 10. OK, díky za info. Tak to zkusím prověřit přes zákaznické oddělení. Ono je to s tím vůbec nějaké divné, protože se to na tom kanále 140 někdy i přizasekne a některé kroky s dálkovým ovládáním ani nereagují.
 11. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nově přidané stanice, hlavně tedy Love Nature HD (o ruské filmy mi ani tak nejde), je přidán pro zákazníky UPC do všech balíčků nebo jen do nejvyššího. Mně totiž dodnes nefunguje v tarifu Komfort+ a to ani po restartu STB (HD DVR Mediabox). Sport Arena 2 v HD kvalitě vysílá, už to není taková mazanice jako dřív. Děkuji za odpověď.
 12. Tak video... 😀 Nechci určitě kritizovat za každou cenu, děkuji panu Polákovi za článek a přehled o nové službě. Ale hlavně co se týče videa, tak se omlouvám, ale koukat 7,5 minuty na to, jak přejíždí jednu stanici za druhou v seznamu stanic, to je teda nářez. Čekal jsem, že ano, uvidím část tohoto, ale i ostatní části prostředí. Co EPG, co přehled aplikací, o kterých mluví, co nastavení, jaké jsou odezvy? Jak dlouho trvá přepnutí stanice z jedné na druhou? Jak rychlé je pohybovat se v menu, v aplikacích, z TV na aplikace a zase zpátky? Jak vypadá popis vysílaného programu? To je to, co mi ve videu chybí. A dost podstatně... Omlouvám se za kritiku. Ale třeba bude ještě jedno video? 😉
 13. 2,4 GHz je zarušenější, pomalejší, ale s delším dosahem. 5 GHz je zase míň zarušená, rychlejší, ale s menším dosahem. Je to technologie, fakt, není to tak špatně, že nedosáhne tak daleko. Řešení neexistuje, jedině použít repeater.
 14. Mám taky Huawei P9 Lite, poslední verzi Horizon Go a vše funguje, jak má. Někdy sice neroztáhne obraz na celý displejm, ale pak stačí vypnout a zapnout stream znovu, případně i restartovat aplikaci, a vše jede, jak má. Zkusil bych ještě před odinstalací vymazat přes nastavení aplikací mezipaměť a všechna data. Pak teprve odinstalovat a nainstalovat znovu.
 15. Všimnul jsem si toho teď v neděli v přímém přenosu taky. Sledováno přes Horizon Go. Ale nějak jsem to neřešil a ani nevím, jestli se něco obdobného děje při jiných přenosech z jiných sportů.
 16. Výpadky zvuku trvají již delší dobu a co jsem tak pozoroval jsou vlastně stálé. Troufám si říct že minimálně 1x za minutu, ne-li častější. V poslední době jsem nesledoval, protože je to v podstatě nesledovatelné U hudební stanice obzvlášť.
×
×
 • Create New...