Přejít na obsah

Nefunkční regionální kanály ČT


Doporučené příspěvky

@tomus Dá se napsat totéž, co kdysi - je mnohem technicky schůdnější v reálném čase transkódovat signál z DVB-C nebo DVB-S2 do DVB-T při zachování stejného kodeku MPEG-4, než dělat konverzi z HEVC do MPEG-4. Dřívější vysvětlení převodu z DVB-T2 do DVB-T se opíralo o nějaké tvrzení, že údajně není přímý propoj mezi ČT a VF (UPC), což ale už dnes zjevně neplatí.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tristní, ale situace se mi v podstatě opakuje. Nevím, jestli je problem v TV nebo na straně VF.

V seznamu na TV mi zmizela čísla kanálů 2-5 a tyhle ČT programy v HD se mi opět zařadily až na konec (to znamemá u mě na pořadí 46-49). Přijde mi to nějaké divné. Nevím, kde hledat problém.

Udělalo to teď v podvečer při zapnuté TV.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenzže tam je hlavne konverze do mpeg2,

osobní dotaz, vy máte problém s kvalitou obrazu CT programů v DVBT, nebo jen předpokládáte, že by konverze z SAT distribuce byla kvalitnější?

Všichni tvrdí, že obraz v HEVC je lepší, tak proč neprovézt konverzi z kvalitnějšího zdroje

před 2 minutami, sodekcz napsal:

Je to tristní, ale situace se mi v podstatě opakuje. Nevím, jestli je problem v TV nebo na straně VF.

V seznamu na TV mi zmizela čísla kanálů 2-5 a tyhle ČT programy v HD se mi opět zařadily až na konec (to znamemá u mě na pořadí 46-49). Přijde mi to nějaké divné. Nevím, kde hledat problém.

Udělalo to teď v podvečer při zapnuté TV.

Zrušit automatickou aktualizaci kanálů a máte klid

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@technik Kdo kde tvrdí, že je obraz z HEVC lepší? Leda nějaký totální kkt, protože HEVC je primárně o úspoře a ne o kvalitě. A pokud má VF k dispozici přímo stream z ČT, pak není žádný logický důvod přijímat terestriku v DVB-T2 a tu nějak v realtime bastlit do kabelového DVB-T, když se dá pracovat právě s tím streamem z ČT.
Co se týká převodu z DVB-S2 do DVB-T, tak tam je výhoda, že se dá komplet celý SAT mux ČT překlopit do dvou DVB-T kanálů bez jakékoliv degradace (=bez nutnosti úpravy datového toku), pochopitelně se ale bude jednat jenom o ČT HD v MPEG-4 (a nikoliv o nějakou zastaralou mazanici SD v MPEG-2, která v kabelovce měla být dávno vypnutá).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Nejspíš bude problém s tím datovým tokem, protože kdyby to překlopili ze satelitu nebo z optiky, tak se jim to do toho DVB-T muxu nevleze a i kdyby už to šlo tak proč to měnit, když už to mají jednou nastavený a hotový když vysílání v DVB-T je spíš taková doplňková služba, kde navíc na překlopení kanálů do HD není dostatek místa jak by sis přál.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že se to přímo do muxu DVB-T nevleze a je potřeba dělat konverzi, nicméně když už je konverze nutná, tak použít jako primární signál DVB-T2 s HEVC je to nejhorší možné řešení ze všech. A jak jsem psal o příspšvek výše, tak satelitní mux ČT HD se přímo vejde do dvou muxů DVB-T, takže úplně stačí v kabelovce vypnout SD mazanice, nechat jenom HD a kvalita v kabelovém DVB-T bude shodná s kvalitou v DVB-S2 na Astře.
Pokud jde o doplňkovou službu, pak nepochybně hodně lidí má internet z kabelovky právě proto, že je tam i ten doplněk v podobě TV signálu, takže je to výhodné i pro VF.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...