Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

V prvé řadě bych určitě pořádně zkontroloval kabeláž a všechny pasivní prvky v bytě a vyměnil co se dá, například ta zásuvka u televizoru, proč tam vlastně je ?

Z toho co jsem tady přečetl je chyba v bytě a ne někde na přívodu, protože jinak by zesilovač nepomohl, zřejmě tam máš rušení od mobilních 5G sítí, 

Až potom když nebude jiné cesty tak tam dát ten zesilovač a dát ho co nejblíž přívodu, ať  zesiluješ kvalitní signál a není už nějaký zarušený, pokud to nemá vliv na funkci internetu, tak ho klidně nech tam kde byl, ale stejně počítej s tím že dřív nebo později budeš muset vyměnit, nebo ho dát jen na TV výstup, protože ten rozsah pro upstream do 65 MHz nebude stačit.

A proč ti tam na upstreamu chybí jeden kanál těžko říct, možná ve tvé lokalitě vůbec není k dispozici, nebo je nějaký zarušený a modem ho nenaladí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si hlavně myslím, že běžný user (kterým tazatel ze stylu otázek je) by v žádném případě neměl do kabelové sítě zasahovat. A ještě aktivním zařízením !    Co když bude zesilovač do sítě propouštět všechno možné ? 

 

Jeho řešení problému s neadekvátní kabeláží mi připomíná styl opravy na některých tratích ŽSR . Podmáčené náspy a shnilé pražce ?

Nevadí. Zavedeme pomalý úsek. 😆

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za reakce. Zesilovac mi doporucil primo technik VF. Dotaz na zasuvku u TV nechapu, proste mi na jednom miste v byte vstupuje kabel z chodby do rozvadece, kde je zakoncen splitterem (data / tv). Tady to pro VF konci, tady zapojuji zesilovac, a odtud jsou pak do jednotlivych mistnostni natahane coaxy do zasuvek (pouzivam nicmene pouze jeden). Predpokladal bych, ze to je standardni reseni a necouha nekomu kabel primo ze zdi az do televize. A ano, problem je v byte, protoze ty koaxy stoji za hovno a rusi je LTE, to nikdo nezpochybnuje.

Upraveno uživatelem Pavel Tieff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V panelových domech to většinou chodí tak, že vede z rozvodné skříňky kabel v jednom kuse až do bytu a dále do obýváku, kde je zakončen zásuvkou TV/data a z něj vede coax od Vodafone do set top boxu.

Řešení kdy má uživatel doma několik svých zásuvek je méně časté.

Každopádně potřebujete kvalitní coax kabely jak do zásuvek, tak ze zásuvky do tv. Ideálně s dvojím stínění.

Takové ty sranda kabely Hama za 80 Kč nemají stínění skoro žádné, natož dvojité.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen hlasim, nechal jsem si v Omku udelat ten spojovak mezi splitter a zesilovac, a vymenil AI-223 aspon za AI-200. Pri te prilezitosti mi to nedalo, a nechal si od nich vyrobit i novou snuru od zasuvky do TV, F-F s IEC adaptery celkem za 120,-. Byla tam mimochodem tato https://www.tsbohemia.cz/antenni-koaxialni-kabel-stineny-2-5m-uhlova-vidlice_d481008.html. K memu udivu je po problemu, i bez zesilovace, vc. lahudek jako Eurosport 2 😄 Nechapu to, vzhledem k tomu ze technik VF ten signal meril - logicky - uz na te zasuvce. 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat... u exUPC zákazníků bude provedena výměna starších Compal modemů (bílá barva) s avizovanou změnou tarifů od října 2023? Nebo mohou zůstat stejné? Přišla informační  sms o navýšení rychlosti a budoucí změně tarifu z kabel300 (snad to nekomolím) na super500. Změnu chápu jako dokončení přechodu od upc, ale možná tomu jen nerozumím. V sms nešlo o žádnou výzvu k výměně, to je asi jen informační servis, že? Ptám se proto, že stávající modem šlape jako hodinky, takto mi dobře nefungoval ještě žádný jiný, což si fakt pochvaluju. Jestli jsem to pochopil správně Compal se dává stále stejný, jen v jiném designu. Děkuji M.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...