Přejít na obsah

Zrušení internetu, ponechání kabelové televize


Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, janmichaelvincent napsal:

Z toho mi jaksi vyplynulo, že pokud bych chtěl jednoduše zrušit kabelový internet a ponechat si televizi, nebudu moct nadále využívat svoje odkoupené CA moduly.

Tak to ti to vyplynulo teda špatně, nevzpomínám si že by se tady někdy řešil takový problém že někdo zrušil internet a přišel CA moduly, za mě je to totálně nesmyslná dedukce, protože CA modul není nijak závislý nad internetovém připojení, modulu k fungování stačí pouze kabelová televize, kde přes multiplexy v DVB-C chodí na modul každý měsíc informace o předplatném.

Tohle s instalací vlastního modemu nemá vůbec nic společného, prostě ti zruší internet a televize ti zůstane a možná za ní budeš platit nějakou vyšší částku, pokud nemáš od Vodafone nějakou další službu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)
před 3 hodinami, tomus napsal:

Tak to ti to vyplynulo teda špatně, nevzpomínám si že by se tady někdy řešil takový problém že někdo zrušil internet a přišel CA moduly, za mě je to totálně nesmyslná dedukce, protože CA modul není nijak závislý nad internetovém připojení, modulu k fungování stačí pouze kabelová televize, kde přes multiplexy v DVB-C chodí na modul každý měsíc informace o předplatném.

Tohle s instalací vlastního modemu nemá vůbec nic společného, prostě ti zruší internet a televize ti zůstane a možná za ní budeš platit nějakou vyšší částku, pokud nemáš od Vodafone nějakou další službu.

Mně to taky připadalo jako nesmysl, ale je to informace z fóra. Původně se to řešilo v souvislosti s vlastním modemem, což zde není podstatné (já už dokonce vlastní odkoupený modem z dob UPC mám a stále šlape). Nicméně šlo o to, že vlastní modem se dá údajně aktivovat pouze pro novou službu, což vyžadovalo ukončení stávající služby a někdo si stěžoval, že mu na lince tvrdili, že s internetem se automaticky ruší televize, což v kombinaci s omezením, že pro nové klienty nelze aktivovat odkoupený CA modul znamenalo, že o ně prakticky přijde.

Pak to ještě potvrdil @Ondra - Vodafone. Byla to tedy informace z loňska, tak já budu předpokládat, že to už neplatí, nebo možná nikdy neplatilo.

 

Tady je přímo odkaz na vyjádření, o kterém mluvím:

https://www.techforum.cz/topic/61370-musí-se-pronajímat-modem/?do=findComment&comment=465439

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano na ten případ si pamatuji, nicméně tam šlo o instalaci vlastního modemu, což je věc která je u Vodafone zatím hodně nestandardní, zatímco ty mluvíš pouze o zrušení internetu a ponechání TV, což se děje docela běžně, takže to spolu vůbec nesouvisí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

No, dá se říct, že souvisí. Ono je celkem jedno z jakého důvodu dochází ke zrušení internetu. Ať už dobrovolně nebo kvůli instalaci vlastního modemu, pokud mi zástupce Vodafonu řekne "vlastní modem => zrušení a opětovná aktivace internetu => zrušení televize (protože to není nezávislá služba údajně) a aktivace bez původních CA modulů", tak by nepochybně mělo platit i samotné "zrušení internetu => zrušení televize".

 

Já budu samozřejmě rád, pokud to neplatí, ale objevily se tu protichůdné informace, na což je potřeba upozornit.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@Ondra - Vodafone Já se tu nechci dohadovat, ale napsal jste minule, že aktivace vlastního modemu vyžaduje nejprve zrušení internetu, které zároveň vyústí ve zrušení televize. Máte tam nahoře ten odkaz. My tu samozřejmě všichni víme, že technicky je DVB-C zcela oddělená věc, takže ani toto nedává smysl.

Nicméně, proč tedy obyčejné zrušení internetu nemá na kabelovou televizi stejný efekt? Inu, zdá se, že to je nějaké umělé omezení na vaší straně, které nemá logiku.

 

> Zároveň platí, že kabelová TV je vždy vázaná na aktivní pevný internet, takže pokud ho z nějakého důvodu rušíme, dochází i u televize automaticky ke zrušení a následně si ji můžete znovu aktivovat. 

 

Vaše slova. Je toto pravda, nebo ne? Přece to nijak samo o sobě nesouvisí s vlastním modemem.

 

Já chápu, že ne vždy musí být složitost záměrná. Třeba existují nějaké dobré důvody, proč to takto složité máte. Když už to ale máte složité, je třeba umět precizně komunikovat zákazníkům, jak to tedy je. Děkuji.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@janmichaelvincent Navedení vlastního modemu je zcela jiná věc a platí vše, co jsem k tomu dříve napsal.

Pokud rušíte internet a ponecháváte si kabelovou TV, tak systémově stále zůstane aktivní základní "nulový" datový tarif, který se využívá v případě, že máte set-top box (pro zpětné sledování a další doplňkové funkce). Pokud máte pouze CA modul, tak modem vrátíte, ale systémově tam stále ten nulový datový tarif bude. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...