Přejít na obsah

Cisco DOCSIS modem


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Ohambí napsal:

@Veronika - Vodafone

Dobrý den, děkuji za informaci. Můžu potvrdit, že mě rozhodně nikdo nikdy ohledně výměny modemu nekontaktoval a kdybych náhodou nezabloudil na toto fórum, tak nemám o blížícím se konci podpory modemu nejmenší tušení. Domnívám se, že tohle jste měli hromadně komunikovat mnohem dříve a ne za pět minut dvanáct.

 

Edit: Jak udělám zmínku o @uživateli aktivní? Děkuji.

 

To jsme na tom stejně. Nevím, jestli to souvisí s tím, že mám modem odkoupený a nikoliv pronajatý, ale je to tak, nikdo mě nekontaktoval. 🙂

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ikdyž máš modem odkoupený tak Vodafone moc dobře ví, jaký modem provozuješ viz. Můj Vodafone. Tohle je pouze další fail z (ne)komunikace Vodafonu, který poslední dobou předvádí. A ne nějaká zmínka ve vyúčtování někde na třetí stránce opravdu není adekvátní způsob informace o takto zásadních změnách. Když můžete posílat newslettery můžete komunikovat i změny.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Veronika - Vodafone napsal:

... je nutné modem vyměnit, jinak jim v červnu přestanou fungovat služby...


@Veronika - Vodafone

Už je tedy známé datum, kdy přestanou fungovat modemy CISCO. 

 

Mohli byste také napsat datum konce fungování modemů TECHNICOLOR.  Alespoň přibližné. To bude zajímat určitě ještě více uživatelů.

Díky.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přímo na stránkách Vodafone je napsané:

 

Potřebuji k pevnému internetu modem?

Ano, potřebujete.

Rádi vám ho poskytneme na splátky. U modemu od Vodafonu navíc garantujeme plnou technickou podporu.
Můžete samozřejmě využít i svůj stávající modem, pokud splňuje minimální technické parametry na připojení. Se vším vám rádi poradí naši proškolení prodejci na lince nebo v prodejnách Vodafonu.

 

Takže otázka:

- nevíte někdo kolik jsou ty splátky? (a když tedy splátky jdou nejde ho koupit najednou?)

- nevíte někdo jaké jsou ty minimální technické parametry?

Ceník mi na jejich stránkách nejde otevřít. Vrátí to chybu.

Díky

 

Ouha, objevila se nějaká chyba.

Dělali jsme, co se dalo, ale tudy cesta nevede. Naši technici se podívají, co se rozbilo.

Číslo chyby: 15765435007642093276

Datum a čas chyby: Thu Apr 25 2024 17:24:30 GMT+0200 (středoevropský letní čas)

Zpět na hlavní stránku nebo do Můj Vodafone

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceník mi teď taky nešel zobrazit. Asi nějaký výpadek. Ty minimální technické parametry mají někde v PDF, ale je to všechno DOCSIS 3.1, pokud vím. Čili s vlastním zařízením jsou ty parametry striktnější v porovnání s tím, co všechno momentálně mají zákazníci. Žádný Compal by např. už nevyhovoval, protože to je DOCSIS 3.0.

Taky mě zaujalo, že tam mají napsané "splátky", ale čekal bych, že to je akorát nesprávně použitý termín pro "poplatek za pronájem". Odkupovat modemy už delší dobu nejde.

Teda takhle, pokud bychom se nebavili pouze o koaxu, má Vodafone nějaké modemy v eshopu, ale to jsou spíš xDSL a 5G.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, retron napsal:

v podstatě můžeš aktuálně koupit jen Fritz!box od AVM, nejlépe na amazon.de, případně ebay.de, ale smysl to moc nedává.

A není Fritz!box momentálně jediný modem, který lze nově sehnat a šlo by s ním používat DHCPv6-PD? Samozřejmě je to těžká volba, jestli funkční prefix delegation nebo updaty firmwaru. 😄

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...