Jump to content

mpetr

User
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by mpetr

 1. O-Poruba 5. obvod TV už nejde od noci ze středy na čvrtek, inet jde OK. Předpokládám že ví komu to jak dlouho nejde a na faktuře budou kompenzace. Nebo je možné že je někde v podmínkách služby že nedostupnost třeba týden je v pořádku? Ptám se, nevím jak to je. Nebo musíme pak dávat reklamaci vyúčtování? Chápu že požár kolektoru není vina Vodafonu, ale přece jenom by se k tomu měli nějak postavit.
 2. Jo upload měří 50 tam je to vpohodě. Tak po resetu modemu jsem naměřil poprvé 440 a po 5 minutách druhé měření zase 260. Měřím na ČTU.
 3. Už mi taky místo Cisca dali Compal a mám mít rychlost 500/50, jenže měřáky se nedostanou přes 260, a v modemu je údaj který nevím co znamená viz. obr Max Traffic Rate který nemám jak změnit a nechybět jedna 0 tak bych řekl že to je nějaké omezení právě na těch 260. Mám pravdu nebo to je něco pro mě nepodstatného? Ať vím zda řešit nebo se mýlím. Dík
 4. A dokonce mi kdysi Amazon při poslání zpět refundoval poplatky České pošty za balík.
 5. Normálně si na C nestěžuji, ale při těch regionech byl dneska opravdu hokej v hrozné kvalitě. T nemám naladěné, takže neporovnám.
 6. Email přišel, ale není tam žádná relevantní informace, jenom že musím volat operátora.
 7. Přímo na stránkách Vodafone je napsané: Potřebuji k pevnému internetu modem? Ano, potřebujete. Rádi vám ho poskytneme na splátky. U modemu od Vodafonu navíc garantujeme plnou technickou podporu. Můžete samozřejmě využít i svůj stávající modem, pokud splňuje minimální technické parametry na připojení. Se vším vám rádi poradí naši proškolení prodejci na lince nebo v prodejnách Vodafonu. Takže otázka: - nevíte někdo kolik jsou ty splátky? (a když tedy splátky jdou nejde ho koupit najednou?) - nevíte někdo jaké jsou ty minimální technické parametry? Ceník mi na jejich stránkách nejde otevřít. Vrátí to chybu. Díky Ouha, objevila se nějaká chyba. Dělali jsme, co se dalo, ale tudy cesta nevede. Naši technici se podívají, co se rozbilo. Číslo chyby: 15765435007642093276 Datum a čas chyby: Thu Apr 25 2024 17:24:30 GMT+0200 (středoevropský letní čas) Zpět na hlavní stránku nebo do Můj Vodafone
 8. K diskuzi kde jsem psal o Nokii 3310 dneska vyšel článek: https://www.lupa.cz/aktuality/v-siti-ceskeho-vodafonu-stale-bezi-pres-tisic-nokii-3310-a-pres-sto-kusu-siemensu-c35i/?
 9. Jako ano. Cisco se mi na 12 let zaplatilo mnohokrát. Když mi nabídnou MODEM za rozumné peníze měsíčně budiž, 30Kč by šlo, ale pouze MODEM, nechci platit za jejich nekvalitní wifi když mám za řádově tisíce kvalitní vlastní plně konfigurovatelný 6E s antivirem, firewalem, několika způsoby VPN serveru a navíc 5G zálohou přes USB. Opravdu mi stačí MODEM s minimální spotřebou energie a náklady. A to tady bohužel chybí.
 10. Myslel jsem 3310 a ano i baterky se do ní stále prodávají. Je to jenom 2G.
 11. Tak to je hodně zajímavá informace. Takže kurvítka jsou už i v modemech? Je s podivem že třeba skoro 25 let starou Nokii 3210 je možné stále provozovat, ale modem ne? Do toho se ruší staré TV tarify. Dříve to bylo zlatý Cable+, pak zlatý UPC a teď holt mrknout kolik dalších operátorů je v paneláku. Ethernet nebo optika, tam snad žádné "certifikáty" nejsou.
 12. Kupoval jsem ho před cca 12 lety a od té doby o něm nevím, prostě funguje a na 250/25 bohatě stačí.
 13. Já jsem ani nikam nevolal jenom poslal žádnost přes Můj Vodafone a druhý den změna provedená.
 14. mpetr

  Tuner C

  Tak třeba u mě v domě Poda, neustále mi volají s opravdu výhodnýma nabídkama na FTTH až do bytu, a já jim pořád říkám jedu na DVB-C a dokud bude neměním. Až nebude tak zmizím.
 15. Jojo, to je ten průser že bylo vyplé 3G.
 16. No já bych řekl že to modemem nebude. Po převodu od UPC mám podobný problém když chci stáhnout nějaký torrent, první, druhý vpohodě, u třetího to trvá i minutu než se navážou spojení a u dalších ještě víc. Tipl bych že VF má opravdu nějak omezený počet otevřených spojení.
 17. Nechci blbě radit, ale zkus si všude povolit Jumbo frames, musí je zvládat jak PC (notebook) tak router tak NAS. Spíš bych to v tom Compalu viděl na problém s LAN než s Wifi.
 18. Ono to kdysi bylo jinak. Provozovatel pozemního vysílání musel na své náklady dávat signál kabelovkám povinně: https://www.lupa.cz/clanky/ktere-programy-musi-kabelovky-nabizet-povinne/ https://www.lupa.cz/specialy/kabel/povinne-programy-na-kabelu/ https://www.lupa.cz/clanky/must-carry-nejen-pro-kabelove/ https://www.lupa.cz/clanky/upc-na-zruseni-podminky-must-carry-doplati/ To se nelíbilo kabelovkám, že musí sířit vše i co nechou. Pak se to změnilo. Nějak ale nemůžu najít od kdy platí kabelové společnosti vysílatelům pozemních programů. https://www.lupa.cz/clanky/kabelovky-se-brani-platbam-za-programy-novy-a-primy-bude-jim-to-neco-platne/
 19. Vědomě neproběhlo nic. Ale zda něco na pozadí to těžko říct. Win10 se asi aktualizovaly tento týden neb 2 úterý v měsíci ale co přesně to netuším. Antivir se aktualizuje několikrát denně tam taky asi konkrétní změny nepoznám. Nemám nejnovější mobil takže přes wifi z něho 300Mbit nedostanu a PC připojené kabelem. Pokud je tedy linka OK tak se s tím nejspíš bude potřeba smířit.
 20. Já už jsem taky zpomalení řešil s infolinkou po převedení ale 3 dny uběhly a žádná změna, rachlost max 200, ping na seznam v průměru 20ms, packet lost 0, ale třeba načtení stránky seznamu 10s a to bez obrázku, ty se někdy načtou za dalších 10s nebo vůbec. Za mě se to chová nějak divně. Mohl by někdo prosím posoudit ůdaje z modemu zda jsou OK?
 21. Děkuji za reakci. Připojen jsem přímo kabelem. Dle doporučení vašich stránek tedy měření netmeter.cz 170/20, je to trochu málo, ale dám tomu ještě pár dní čas. Email nepřišel jenom 2 SMS dnes. Ale prostuduji dle vašich stránek postup. Platit tedy tento měsíc ještě budu dle starého čísla neb tak přišla faktura do emailu. Předpokládám, že příští měsíc již bude s novými údaji.
 22. Tak už mě taky převedli. Kdysi se říkal zlatej Cable+, teď se bude říkat zlatý UPC: Speedtest.net - 190,22/20,18 dsl.cz - nezměří nic rychlost.cz - 187,9/18,41 vodafone.cz - 210,40/21,31 No a tarif mám 300/20. Doteď na UPC to bývalo většinou 290-310/21. Takže něco je špatně. Navíc nepoužívám DNS vodafonu ale dlouhodobě 1.1.1.1 a 8.8.8.8 (z důvodů občasných výpadků DNS u UPC a i měření rychlosti DNS je doporučuje. Ale po převodu trvá načtení stránky i 10s než se vůbec něco zobrazí, přenos ze sněmovny vypadl úplně. Tak vám nevím. Navíc mi v SMS přišlo úplně jiné číslo smlouvy než mám původní, ale minulý týden faktura s variabilním číslem odvozeným od staré smlouvy. A vysvětlení žádné. Nějak tomu nerozumím.
 23. Ono by pro začátek stačilo aby ČT mohl kontrolovat NKU. Jenže tomu se naši politici, umělci a nevím kdo ještě úpěnlivě brání. https://www.nku.cz/cz/otevreny-urad/poskytovani-informaci/poskytnute-informace-dle-zak-106/kontrola-ceske-televize-id6544/
 24. Ne, já jsem se dočetl že Francie tvrdí, že může normálně v Evropě vysílat. Takže u nás cenzůra. Na tom trvám. Omezování svobody slova. Demokracie v prd....
×
×
 • Create New...