Jump to content

JirkaP

User
 • Posts

  441
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

JirkaP last won the day on October 17 2018

JirkaP had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 50
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  TC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS
 • Place of subscription of Vodafone services
  Litoměřice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

JirkaP's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

6

Reputation

 1. Ano - už to opravili. I u mne už to funguje.
 2. JirkaP

  Ban IP

  Můj přechozí příspěvek má ( měl ) posloužit pouze pro pobavení.😀 Protože nevím, zda se onen uživatel v té mojí nápovědě najde. Ale i tak si myslím, že většina uživatelů tohoto fóra poznala, koho jsem měl touto nápovědou na mysli.
 3. JirkaP

  Ban IP

  Měl bych ještě tip udělit BAN na jednoho zdejšího uživatele. Nápověda o koho se jedná: 1. radí - odpovídá - diskutuje skoro ve všech diskuzích. 2. rozumí všemu 3. a snaží se všem vnucovat svoji názor podle svých vyjetých kolejí - norem. Jiný názory zcela odmítá.
 4. Po restartu modemu přes "Moje Upc" si i u mne rychlost zdvojnásobila. Žádnou SMSku jsem nedostal, a nikam jsem nevolal. Ale musel jsem udělat restart modemu. Takže UPC rychlost u mne navýšila, ale modem na dálku už neresetovala.
 5. @tomus Přečti si prosím co jsem odpověděl @quadra2030 na jeho příspěvek. Mojí odpověď si musel číst, tak nevím proč jsi napsal ten svůj poslední příspěvek, kdo čemu rozumí víc.
 6. Jenže já nemůžu připojit kabel do modemu, protože ten je schovaný za stěnou.😀 A já jí chtěl rozebírat pouze v případě, že bych věděl že to bude mít smysl - budu moci dostat 2 IP adresy.
 7. @Marek-26 Dík. Toto je odpověď, kterou jsem potřeboval znát.
 8. @tomus Tím, že odpojím kabel z Mikrotiku ( který vede z modemu ) a zapojím ho napřímo do stolního PC nebo přenosného počítače nic nezjistím. Možná se mi změní IP adresa, ale nezjistím zda mám možnost 2 IP adres současně. Na tvůj příspěvek na předešlé stránce jsem nereagoval, protože jako bývalého ADMINA tohoto fóra, kterého si velmi vážím jsem Tě nechtěl shazovat. Přesně jak to teď napsal @Pagan. PS: Dříve tyto informace o počtu IP adres u jednotlivých tarifů byly udávány přímo v ceníku.
 9. @Emundans Nezlobte se , ale umíte číst ? Položil jsem jasné otázky a vy zde odpovídáte na něco na co jsem se neptal. Mikrotik co mám v podpise samozřejmě WIFI má - Mikrotik RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac, 720 MHz, 5x LAN, 2,4 GHz, 5 GHz 802.11b/g/n/a/ac, L4 je systémové řešení platforem pro poskytovatele bezdrátového připojení k síti Internet. Duální 2,4 a 5GHz přístupový bod standardu 802.11ac s podporou nejnovějších standardů 802.11n/ac. Televizor mám SONY OLED - AG 8 a ten má taky AC - WIFi. Jasně jsem napsal hned v první příspěvku, že mám modem schovaný za obývákovou stěnou ( nelze se k němu dostat ) a Mikrotik mám v jiném pokoji. A že bych chtěl připojit televizor do modemu kabelem, ale než začnu rozebírat stěnu a zapojovat televizi kabelem do modemu tak zda u mého tarifu dostanu 2 IP adresy. Nastavení mikrotiku my funguje zcela bez problémů se všemi telefony, PC i mobily v domácnosti, ale při přehrávání filmů v televizi přes červené tlačítko ( ČT1 ) někdy dochází k zásekům. A nevím, kde je problém. Předpokládám že problém je právě ve WI-FI. Proto jsem založil toto téma na zjištění počtu IP adres - s tím, že bych dal Televizi napřímo na modem - Technicolor. PS: Popřípadě bych uvítal návod - pokud to ovšem jde. Jak zjistit v Mikrotiku, který je připojen kabelem do modemu Technicolor v režimu Bridge kabelem, zda dostanu 2 IP adresy. Ale na to nemám znalosti. Pokud je jen jedna IP adresa, tak je také řešení : natáhnout dlouhej TCP kabel z Mikrotiku zpět do obýváku - do televize, ale to taky znamená rozebrat obývákovou stěnu.
 10. @Adolf.Shitler .. Co se týká dávných časů, tak Karneval dával jednu veřejnou a tuším dvě neveřejné IPv4.. To se mýlíš. U nízkých tarifů dával jednu veřejnou adresu a u vyšších dával až 5 veřejných adres. Ale máš pravdu, že veřejné IP4 dochází. Proto jsem taky založil tento dotaz, a zjišťuji jak to v současné době je. Ještě přidám jednu otázku. 3. Může nový router - ASUS RT-AX56U, který je ve většině testech chválen odstranit občasné výpadky televize ? Je to přeci jen novější - modernější výrobek než ten Mikrotik. PS: Všechny přenosné počítače v domácnosti, i telefony nemají žádný problém s výpadky nebo s rychlostí ve spojení s Mikrotikem. Jen u televize při přehrávání přes červené tlačítko dochází k občasným zásekům - což mi teda vadí.
 11. @Adolf.Shitler Přečti si otázky na které jsem se ptal. Na přehrávání v podsíti pomocí DLNA to nebylo, a switch s dlouhým kabelem taky nemám. @quadra2030 Telefon nemám. Takže varianta odpojit ( vypnout ) telefon u mne není možná. Vím určitě, že se to zde před mnoha roky řešilo ( když společnost Karneval koupilo UPC ). A někteří tvrdili, že i když mají nízký tarif ( v té době to byla jiná rychlost ), že mají vyzkoušeno, že dostávají více IP adres. Ale někteří tvrdili, že mají stále jen jednu. Třeba mi odpoví @Marek-26, který si myslím bude znát odpovědi na moje otázky.
 12. Potřebuji poradit. V současné době používám modem Technicolor T7200 v režimu bridge. A za ním mám Mikrotik RB962UiGS, který obsluhuje všechny počítače a telefony v domácnosti. Vše je plně funkční. Televizor je na tento Mikrotik připojen pře WI-FI, což ale není to pravé ořechové. Občas se mi přehrávání přes červené tlačítko zasekne - po chvíli se zase rozjede. Problém si myslím, že je v tom, že to WI-Fi nestíhá. Přes WI-FI je to z důvodů velké vzdálenosti mezi Mikrotik a televizí. Vzdálenost mezi modem Technicolor T7200 a televizí je malá - nebyl by tedy problém propojit modem s televizí přímo. A já se ptám. 1. - Můžu připojit televizi přímo na modem, a budete toto zapojení funkční ? 2. - Lze někde zjistit kolik můžu dostat ( použít ) IP adres ? Mám totiž nejnižší tarif 50 Mb/s a pokud se dobře pamatuji, tak k tomuto tarifu byla jen jedna IP adresa. Proto si myslím, že pokud zapojím televizor přímo kabelem do modemu, tak už nedostanu druhou IP adresu na Mikrotik. Protože u tarifu 50 Mb/s je přidělena pouze jedna IP adresa. Ptám se protože modem mám schovaný za obývákovou stěnou, a přístup k němu je pro mne práce na celý den - obyváková stěna je sešroubovaná z mnoha komponentů. Takže to nemůžu jednoduše vyzkoušet. Díky za odpovědi.
 13. Taky u mne dnes skončily všechny emaily na doméně @karneval.cz a @upcmail.cz. 😥
×
×
 • Create New...