Přejít na obsah

Rychlost mobilních dat


Doporučené příspěvky

Dobrý den, byl mi nabídnut mobilní tarif BASIC (neomezená data, volání sms) za výhodnou cenu. Mám dotaz, zda někdo má zkušenosti nebo informaci na rychlost mobilního připojení, když není v dosahu WiFi. V návrhu smlouvy je u tarifu BASIC napsaná rychlost 2 mb/s a tyto údaje 0,2/337/440 Mb/s; 0,1/100/100 Mb/s (Odhadovaná maximální rychlost stahování a vkládání) kterým nerozumím. Jsem jen běžný uživatel, jedná se mi o to, jestli se stránky, aplikace, vyhledávání apod. nebude vysloveně moc pomalé nebo se něco nebude sekat. Děkuji za Vaše odpovědi, zkušenosti. Honza

  • Basic
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • josefa Ševčíka Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

2Mbps budou stačit na většinu věcí, u aplikací je otázka, co je to za aplikaci a kolik toho stahuje. Například Instagram bude déle načítat obsah, na videa ve vysoké kvalitě to nebude nikde.

Posílám pozdravy do sedmikil 🙂 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Basic 2 Mbps nebo Basic+ 4 Mbps jsou tarify určené pro nenáročné uživatele, protože ta rychlost je dobrá tak akorát na procházení netu, poštu a poslech muziky, ale na video prakticky vůbec. Vyhandloval bych s VF aspoň tarif Super 10 Mbps nebo ještě líp Super+ 20 Mbps. Když se podívám do oficiální nabídky na webu, tak Basic+ 4 Mbps je za 635 Kč a Super 10 Mbps za 652 Kč (oboje podmíněno současným odběrem pevného netu), což je finančně marginální rozdíl.
  • Souhlasím 4
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro základní  informaci

Youtube 720p má bitrate okolo 2 Mbps

1080p okolo 4-6 Mbps

4k60 okolo 17-22 Mbps

Vodafone  TV v aplikaci okolo 6 Mbps

Sledovanitv ne HD kanál  okolo 1 Mbps, HD okolo 4 Mbps.

 

 

Těch  337 nebo 440 to jsou co za hodnoty?  K 2 Mbps tarifu moc nesedí.

  • Souhlasím 3
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom bych doplnil ještě k tomu co psal @Ivo2003- bitrate je jedna věc, ale reálný požadavek na rychlost linky je min. o 20-50% více pro plynulé přehrávání (buffering, režie, metadata atd.) - YT stream s 2Mbps rozhodně nepůjde přehrát plynule na 2Mbps lince. Já osobně bych určitě nešel pod těch 10 Mbps (to je z mého pohledu absolutní minimum i pro prohlížení webu), ale samozřejmě záleží jak moc to využíváte a jak moc vám vadí že se věci chvíli načítají. Na těch 10Mbps se dá pustit i video v horší, nebo mobilní kvalitě.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnou uváděné rychlosti v podstatě není bitrate videa, ale reálný bitrate který prochází ethernet kabelem,  tedy i s metadaty.

Věřím ale,  že je třeba mít rychlejší linku,  protože zrovna třeba youtube má s cache občas celkem problém i na mnohem rychlejší lince.

BTW bitrate videa má na ytb třeba 6 Mbps,  ale linkou při cachování teče nárazově  vždy skoro plná rychlost linky.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Nevím, jestli to tady na fóru už někde zaznělo, ale Vodafone má aktuálně mobilní tarif Neomezený Super+ (což je neomezené volání a SMS, plus internet s rychlostí 20 Mbps) za 699 Kč měsíčně bez jakýchkoliv podmínek (např. nutnost souběžně využívat net): https://www.vodafone.cz/tarify/red-neomezeny-super-20mbps/
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone Super + (20 Mb/s) lze získat

1) Přechodem od O2 a T-Mobile…

2) Přechodem ze starších tarifů Vodafone (Oskar)

3) Z předplacenky…

Rychlost přes Vodafone Super + bez zapnutí navýšení

Rychlost Připojení Bez kabelu Naplno 5G (přenosný).Já jsem spokojený. O2 a T-Mobile má 7x menší rychlost.

IMG_2438.png

IMG_2447.png

  • Bez kabelu Naplno 5G
  • Premium 5G
  • -
  • -
  • Krucemburk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...