Přejít na obsah

Neustále padající Vodafone TV na Android TV


radosto

Doporučené příspěvky

Investice do několika lidmi vyzkoušeného Google Chromecast 4 ať už 4K nebo HD je lehce přes tisícovku (4K je však dražší, ale má o chlup víc RAM),.

Google na to poměrně často posílá aktualizace.

Je to zařízení s poměrně aktuálním Android TV a Vodafone TV na tom jede. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Technikus napsal:

Krabička/stick s Androidem, stejně jako telefon, počítač a nevím co dalšího má nějaký svůj procesor, operační paměť apod. a tak podle toho systém a aplikace fungují.

Někde svižněji, někde hůř a nebo vůbec. 

Ano, krabička s Androidem s názvem Mi Box funguje s aplikacemi O2TV, Apple+, Netflix, HBO MAX, iVysilání, Youtube, PLEX, Voyo. Jediná aplikace, která padá je Vodafone TV. Co na to místní uživatelé a podpora Vodafone? Že je to problém krabičky. I když tu krabičku prodával Vodafone a nikde nepsal, že tam Vodafone TV padá. 

  • Super DSL
  • -
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, sliby chyby. Ale co chcete jako slyšet? Už se Vám tu kromě jednoho blbečka (to jsem já), vyjádřil i oficiální zástupce Vodafone. Uživatelé fóra Vám zde také napsali své. Oficiálně není žádný box podporovaný, aplikace pro Vodafone TV je určena pro televize, nikoliv pro boxy. Jestli máte opravdu pocit, že Vodafone postupuje nezákonně, podnikněte konkrétní kroky a příslušné orgány to finálně rozsoudí. 

Kdyby Vaše vyjádření bylo v podobném smyslu jako poslední příspěvky, tedy, že Vodafone TV je oproti konkurenci zbytečně náročná aplikace po stránce HW a že SW stránka aplikace má jemně řečeno k dokonalosti daleko, pravděpodobně všichni by Vám dali za pravdu. 

A teď mi jako právník poraďte, kdyby Vodafone vydal seznam podporovaných a otestovaných zařízení, nemusel by garantovat funkčnost na takovém zařízení? Nemusel by tedy mít stovky různých zařízení s různými verzemi SW, na všech aplikaci otestovat a v případě jakéhokoliv změny SW to vše přetestovávat a seznam upravovat? Nebo by měl u všech zařízení, které prodává deklarovat, zda s prodávanou verzí SW aplikace funguje či nikoliv? A co kdyby vyšla nová verze FW na telefonu či aktualizace aplikace Vodafone TV? Nebo by Vodafone měl přestat prodávat jakékoliv zařízení, když není schopen garantovat funkčnost vlastních aplikací na daném zařízení?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o kterém z těch modelů Xiaomi Boxů je řeč? 

Tady nějaký Xiaomi funguje, nějaké zařízení s problémy. 

 

Vodafone měl v nabídce toto s Android TV 8.1 (asi to dostalo i nějaký update, ale po HW stránce to nebude nejnovější) a aktuálně prodává toto (co je v tom za verzi nevidím). 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radosto

Na jakých zařízeních mohu Vodafone TV sledovat? https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/sledovani-televize/

Na televizi - přes set-top box nebo prémiový set-top box s hlasovým ovládáním.

V chytré televizi - přes aplikaci pro Samsung TV, LG TV nebo Android TV. - za mě Mi Box není chytrá TV, ale jak všichni píši multimediální zařízení (není tedy garance)

V mobilním telefonu - přes aplikaci Vodafone TV (včetně podpory streamování / zrcadlení obrazu do TV pomocí funkce Chromecast nebo AirPlay).

V tabletu - přes aplikaci Vodafone TV.

Na počítači a notebooku - přes webový prohlížeč.

Na televizi podporující DVB-C - přes CA modul (pouze příjem živého vysílání bez doplňkových funkcí).

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na webu s produktem mibox nikde není informace, že na tom poběží Vodafone TV. To že to má v nabídce nic neznamená. Nabízí tam i led pásky a na těch TV taky neběží. Takže e-shop nabízí různé zboží, které nemusí souviset s poskytovanými službami.

Pokud jde o box z 2017, tak ten už je velmi starý a ani v době prodeje to pravděpodobně nebyla žádná špička, takže je předpokládatelné, že na VTV dnes nestačí.

Vysoká náročnost na HW u VTV je zase jiná kapitola.

Když jsem zkoušel VTV na nějakém low end mobilu z 2019, tak na něm to taky chodilo někdy dobře - ale pomalu, jindy to bylo zase nepoužitelné.

 

  • Souhlasím 3
  • Haha 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telly jsem měl loni zadarmo na zkoušku, aplikace byla fajn, ale problém byl že když sem ji nainstaloval do televize na Google Chromecast a do mobilu, tak instalaci na tablet už mě to nepovolilo z důvodu překročení maximálního počtu registrovaných zařízení, takže pro jednotlivce je taková televize asi fajn, ale pro rodinu je to nevyhovující a podobně to bohužel mají i další konkurenční IPTV operátoři, takže v tomhle je zase Vodafone zlatej.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2024 v 20:41, Ivo2003 napsal:

Na webu s produktem mibox nikde není informace, že na tom poběží Vodafone TV. To že to má v nabídce nic neznamená. Nabízí tam i led pásky a na těch TV taky neběží. Takže e-shop nabízí různé zboží, které nemusí souviset s poskytovanými službami.

Pokud jde o box z 2017, tak ten už je velmi starý a ani v době prodeje to pravděpodobně nebyla žádná špička, takže je předpokládatelné, že na VTV dnes nestačí.

Vysoká náročnost na HW u VTV je zase jiná kapitola.

Když jsem zkoušel VTV na nějakém low end mobilu z 2019, tak na něm to taky chodilo někdy dobře - ale pomalu, jindy to bylo zase nepoužitelné.

 

Pokud by Vodafone prodával led pásky s podobným popisem jako prodává mi box, tak bych očekával, že půjde připojit k TV a půjde do něj nainstalovat aplikace do Android TV OS. Vodafone TV má specifikaci napsanou pouze k verzi Android TV 5 a vyšším a rokem výroby 2017. Kdyby mělo Vodafone TV lepší specifikaci a mi box by to nesplňoval, tak není o ničem řeč. Ale to Vodafone nemá, on mlží a neřekne přesně, co má fungovat a co ne. Zároveň prodával produkt (a teda druhá generace mi boxu, kterou prodává dnes, není o moc lepší, má třeba stejnou ram), který působí dojmem, že tam Vodafone TV fungovat bude.

  • Super DSL
  • -
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...