Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Operator nemoze spravovat vlastne zariadenie zakaznika (TR-069) ani do neho zasahovat (upgrade fw) a nepripoji zariadenie zakaznika nesplnajuce technicke podmienky (vratane aktualneho fw).

VF DE ani nepripoji iny modem/router ako AVM.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju doby, kdy SPT Telekom zakazoval připojení nehomologovaného telefonního přístroje k pevné síti, samozřejmě, že jsem si DECT telefon připojil. Na druhou stranu si myslím, že by celou situaci vyřešilo, kdyby Vodafone nabízel dva tři přístroje na výběr, přičemž aspoň jedno bylo kvalitní a s možností odkupu.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homologace byla ještě i za dob o2.

Mělo to zajišťovat, že to má parametry kompatibilní s českými ústřednami.

Nějaké chyby funkčnosti by ale hrozily spíše jen u starých analogových ústředen s prvním skupinářem...

A cosi bylo i u mobilů, někdy do 2005 byla vždy na krabici mobilu samolepka, že přístroj je možno provozovat na základě generální licence bla bla

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 8. 2023 v 14:21, Krevety napsal:

Jednou je předávací rozhraní televizní zásuvka, tak to musí operátor dodržet. Jo až řekne, že je to ethernet a nebude za "převodník" účtovat nebo jej schová do ceny, podobně jako Cetin, tak to bude jiná.

 

Ethernet jako predavaci rozhrani by ale znamenal, ze by si operator modem musel strcit nekam ma chodbu. Prijde mi od operatoru zejmena chucpe, kdyz maji ambici mi vybirat zarizeni, ktere ja pak zivim elektrinou, za kterou platim.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelový modem Docsis je řízený ze systému operátora, takže ano, operátor to zařízení musí vybrat, aby měl zákazník jistotu, že bude vše fungovat. To skutečně není na úrovni běžného routeru, který s operátorem nemusí nijak komunikovat, natož, aby ho musel mít operátor ve svém systému a spravovat.
Dát modem pro Docsis někam do baráku a od něho jenom UTP do bytů by samozřejmě také bylo řešení, ale naráží to na problém s TV signálem, pro který by se musel tahat další extra kabel. Což by zase část lidí nesla nelibě, že mají do bytu kabely dva. Takže je to holt jak je a kdo chce kabelovku od VF, tak musí počítat s tím, že bude mít modem u sebe a platit si za spotřebu el. energie.
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, drew napsal:

Ethernet jako predavaci rozhrani by ale znamenal, ze by si operator modem musel strcit nekam ma chodbu. Prijde mi od operatoru zejmena chucpe, kdyz maji ambici mi vybirat zarizeni, ktere ja pak zivim elektrinou, za kterou platim.

Poda má taktéž uvedeno v  podmínkách, že předávací rozhraní je ethernet a GPON ONT je doma.

A nemělo to tak dříve uvedeno i UPC?

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heslo od modemu může vyřešit i infolinka na dálku ne?

Před 2 lety jsem řešil nějaký problém s Vodafone TV a technik na lince si modem na dálku dokázal obnovit do továrního nastavení.

Změnilo se jak heslo pro administraci, tak nastavení wifi atd.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...