Jump to content

drew

User
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 150
 • Vodafone mobile internet
  4 GB
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Ubee EVM 3230
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

drew's Achievements

Level 4

Level 4 (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

3

Reputation

 1. Já měl původně bazarové Ubee za 300 a pak jsem koupul bazarový compal asi za tisíc - za šest let by to bývalo dělalo asi 5 tisíc oproti 1300. Jinak já je nežaloval, já podal podnět obchodní inspekci, ta mi odpověděla, že s nima zahájila řízení pro přestupek, jehož jsem ale nebyl účastník, tak zkusím nějak urgovat, jak to dopadlo.
 2. To je doufám vtip, to nařízení má samozřejmě na mysli funkční připojení.
 3. Tak ono hlavně to, co Vodafone dělá, je nelegální dle evropského práva (a pak že je EU nanic). Buď můžou ja konec sítě označit modem, ale pak ho nesmějí pronajímat separé (usí to být součástí služby), anebo to není kone sítě a pak má uživatel právo na vlastní modem. Více viz: https://www.techforum.cz/topic/39150-ch7465lg-lc-z-německa/?do=findComment&comment=440744
 4. No, tu povinnost právě má, podobne jako u telefonu. Zákon o telekomunikacích je napsaný obecně.
 5. Já teda žiju v právním státě, Vodafone není nad zákony a měl by je dodržovat.
 6. No tak když si bude člověk stěžovat na ČTÚ, tak ten by měl Vodafone srovnat do latě. Mně se nakonec podařilo koupit odkoupený Compaq od Vodafonu, tak už jsem to pak neřešil, ale prostě Vodafone těma svýma podmínkama porušuje zákon, pokud už to na popud ČTÚ nezměnil. A i když Vodafone modemy neprodá, tak nemůže (z právního hlediska) bránit připojení modemu koupeného třeba právě v Německu, jak tomu rozumím já.
 7. Jen upozorním na vedlejší thread, kde zveřejňuji odpověď na moji stížnost, kterou jsem poslal ČTÚ, dle které JE stanovisko ČTÚ, že musí být možné připojit vlastní modem, protože koncový bod je zásvuka, nikoliv až modem:
 8. @meklicz Asi tak týden. Je to odpověď na podání, co jsem na ČTÚ napsal, protože mi přijde, že chování Vodafonu je protizákonné a zatím se zdá, že mi ČTÚ dává za pravdu. (tvrdím, že buď musí dovolovat provoz různých modemů anebo musí být modem součástí jejich sítě a pak za něj nemůžou účtovat separátně).
 9. Tak koncový bod je zásuvka, nikoliv modem a ČTÚ s Vodafonem zahájil správní řízení:
 10. No, to prostě nedpovídá mé zkušenosti s Unhfree.net.
 11. Vy asi nebudete z vesnice, co? Tady opravdu nikdo kabely komerčně do rodinných domků tahat nebude a díky spolku jsme tu měli kvalitní internet už asi od roku 2004. Spolek taky mimochodem ukazuje, jak nekomerční způsoby bytí ve výsledku někdey přinášejí mnohem kvalitnější výsledky než firmy. Ad zkušenosti s Airwaynetem, to potvrzuju. Ale dost se od té doby zprofesionalizovaly a teď už jim to po bouřce nepadá. Jinak já bydlím v domě, kde je jen UPC a ADSL, tak to už i to UPC je lepší. UNHFree je dům mé matky a byt, kde je Airway net pronajímám po tom, co jsem tam sám bydlel. Jak nám tu konkurenci přivedou, patrně přejdu. Jen konkurenci trvá vyřídit potřebné povolení.
 12. Unhfree.net (tam UPC ani není, ale za 250 na vesnici úplně luxusní spojení, rychlost tuším 50/50 mbit, ale nevím zda to není starým domácím routerem, přes kabel jsem to nezkoušel, velmi stabilní). Airwaynet (Praha 4) - 100/100 za 350, po občasných výpadcích na začátku posledních cca pět let velmi stabilní a parádní rychlost za tu cenu. Tam UPC je.
 13. Ad to, že jiní poskytovatelé nejsou lepší: Na dvou místech, co spravuju, mám jiné poskytovatele, a jsou levnější a kvalitnější než UPC. A hlavně mají ten upload. Což třeba já ke své práci využiju, nahrávám často velká videa na cloud. 500 mbps dolu je mi k ničemu, potřeboval bych 100/100. A největší problém s tím, že michtějí zakázat používat Ubee vidím v tom, že se mi najednou cena za internet zvedne o 70 korun, což je asi 28 procent
 14. No mě vadí, že mi nějakou službu teď dodávají, a nejdnou jí chtějí o 25 % zdražit, i když já jsem spokojený tak, jak to mám teď. Plus mi to zvýší účet za elektřinu a zhorší latenci, jak se píáše výše. Takže budu mít horší a dražší službu. Naštěstí snad brzo budu mít doma konkurenci,tak k ní pak přejdu. Jinak by šlo argumentovat, že poskytování internetu není jen tak nějaká služba (není tam moc konkurence, je to podle mě na úrovni elektřiny, je to dnes už docela nezbytné k životu), takže důvod k regulaci je. Nebavíme se tu o tom, jaký je stav (to je jasné už teď), ale jaký stav by měl být.
 15. Tak se teda zdá, že modem je rozhraní: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-426 říká: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-127#cast1-hlava3-dil6 říká: Vlastně je to podobný spor, zda mohou dodavatelé například laptopů ty laptopy prodávat jenom s Windows, i když daný uživatel třeba Windows vůbec nepoužívá. Přijde mi že zákon výslovně neříká, že ten pronájem můžou požadovat ani to nezakazuje.
×
×
 • Create New...