Přejít na obsah

Modem Compal


Marek-26

Doporučené příspěvky

Technik přišel s jakýmsi zařízením - čtečka s displejem a kabelem, který napojil na můj kabel vedoucí do routeru (ne tedy od zásuvky), měřil tak poslední možné místo před routerem a dělal snad nějaké testy. Jeden byl velmi rychlý a druhý jsem viděl nějaké kroky, 1, 2, 3, 4 a říkal, že naprosto v pořádku, tedy alespoň aktuálně.

Uznal tak možnou chybu v routeru, ten vyměnil a odjel.

Kdyby se opět něco vyskytlo, bude se muset zkoumat něco dalšího, jiného 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, tomus napsal:

To čemu říkáš restart modemu může být klidně i chvilková ztráta signálu, například kvůli bouřce, nebo nějakým pracím na sítí, nebo kvůli rušení signálu, nějakému problému u tebe v bytě a tak dále..

Nevím jak u Technikuse, ale u mě se modem celý restartoval, soudím podle toho, ze na chvíli vypadla i wifi.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem se mohl podívat ještě cca před hodinou, než jsem jej vracel.

Teď už je to jedno, může mrknout případně  @Ivo2003

Já až, kdyby se situace opakovala s novým HW. 

Takže před chvílí opět samovolný restart routeru - barevná diskotéka diod na čele, domácnost na pár minut bez internetu. 

Voláno ihned na linku Vodafone, tam mi bylo sděleno, že technická je až od 8h, každopádně paní to zaeviduje a někdo se ozve.

Technik včera svým zařízením měřil aktuální funkčnost sítě v danou chvíli, ale neexistuje něco jako holter, nějaká krabička od zásuvky k routeru, co by pár dnů /týdnů tohle sledovala a bylo jasno, čím to je?

 

takto T3

image.thumb.png.3f5e21c3d1633693531e66849620bb3e.png

Edit 26.8. 10:50: tak dle technika na lince zkusit odpojit všechno z LAN portů na pár dnů a sledovat stav routeru. Měl jsem zapojené jen 2 porty - smart TV a notebook do dokovací stanice. Tak vypojeno, obě dočasně připojeno přes wifi a uvidíme. 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
V 22. 5. 2023 v 18:43, Snah napsal:

Tak jak se dalo čekat výměna Compal za Compal nepomohla.
Částečně jsem to vyřešil úpravou nastavení torrentového klienta (omezení spojení pod 190  a omezení rychlosti) + QoS na routeru Asus. Při tomto nastavení v podstatě nikdo jiný na síti nepozná, že jede torrent, jen ta rychlost stahovávání je pak stejná jako u předchozího tarifu 300/20 a Cisca (tam jsem měl výchozích 500 spojení a žádný limit rychlosti). Jako zásadní vypadá ten limit počtu spojení pod 190, u 200 už to hapruje a přestává reagovat i webové rozhraní správy modemu.

Teď je otázkou, zda by tohle omezení pomohla vyřešit výměna za Arris. Pokud bych měl jistotu, že ano, asi bych to toho šel, ale znovu absolvovat výměnu bez jistého výsledku - no ještě uvidím.

ahoj mam stejny problem, vyresilo se to nejak

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...