Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/17/2023 in all areas

 1. Ten TravelXP by ale mohl být když už aspoň rovnou ve 4K. To by byla jeho výhoda. A souhlasím s tím, že dokáže pokrýt obsahem to, co na Travel Channelu a dalších chybí. I když třeba DocuBox a další ho častečně kombinují. Jinak souhlasím s tím, že je katastrofa, kolik streamovacích služeb se nakonec dostalo i k nám. Zaprvý jich je hodně... to znamená... hodně aplikací, hodně roztříštěného obsahu, hodně času, hodně peněz. Zadruhý nejsou nejkvalitnější... a mají své chyby. Hlavně, stejně na žádné není všechno ani z jejich vlastní knihovny. Jsou tam jen věci, které buď mají levně nebo kde čekají rentabilitu. I v Americe na HBO Max jsou doslova stovky seriálů od WB, které tam prostě nejsou třeba. Přesto ale v Americe zrovna hodně lidí radši zaplatí těch 1000Kč měsíčně za x služeb než Comcast/DirecTV apod. aby mohli koukat na skoro cokoliv kdykoliv. Je to trochu smutné celé. Na počítači s hrama to je podobné, taky x launcherů/storů, ale ne tak hrozné. VOD je extrém. A extrém je i to, jak je díky tomu vidět, že fakt jen hrstka společností ovládá celý svět. Kdyby ale aspoň netočili v 7 z 10 případů lejna... Abych se vrátil zas k témě... Co Disney Channel HD, Nickelodeon HD, H2 HD, C&I HD, AXN HD, CNN HD, MTV HD? Furt nic? A vedete si ve VF svoji sledovanost?
  2 points
 2. Otazka je, ktoru verziu DOCSIS 4.0 si VF vyberie.. ESD je rozsirenie pasma (az do 1.8 Ghz ci kolko), ale su oddelene upload a download kanaly ako teraz (a vacsia sirka pasma), FDX je v sucasnom frekvencnom pasme, ked je sucasne vysielanie aj prijem (full duplex) - teda RX je schopny prijimat pri sucasnom vysielani TX v jednom frekvencnom pasme. FDX je narocnejsie z hladiska koncovych zariadeni (budu velmi pravdepodobne drahsie a vacsi prikon) a lepsie vyuzitie frekvencneho pasma, ESD su vacsie naklady operatora na upgrade siete (minimalne v last mile, kedze v oboch pripadoch bude node 0 architektura, vsetko ostatne bude digitalna optika).. a koncove zariadenia v prvych rokoch nasadenia nebudu univerzalne, bud jeden variant alebo druhy.
  1 point
 3. Ve Vodafone už zkoumají, proč nejdou vybrat.
  1 point
 4. @kautskym Pěkný den, na to teď nedokážu odpovědět jinak, než že o žádné změně nevím, ale za pár týdnů nebo měsíců se to může změnit (nemusí jít nutně o zvýšení ceny, zkrátka může dojít ke změně nabídky)...
  1 point
 5. No a v tom je výhoda pronájmu modemu (viz jiné vlákno), jeden vrátím druhý si vezmu (i když o 30 Kč měsíčně dráž)
  0 points
 6. Pokud se frekvenční pásmo pro upload rozšíří o kanál v OFDM, tak to znamená že je ke zrychlení dojde tem co mají novější modem Arris Vodafone station, modemy Compal tím pádem zůstanou na původní rychlosti, nebo jen mírně vyšší, když se část vytížení přesune do OFDM pásma.
  0 points
 7. U pody symetrika nebude, protože gpon je asymetrický, down 2.5 gbps a upload jen polovina
  0 points
 8. Ono se to v čase mění, naplní se kapacita optického uzlu a je potřeba provést upgrade a do té doby nejsou rychlejší tarify na čas třeba dostupné.
  0 points
 9. Třeba já nedávno (v listopadu 2022) dostal sms, že na mé adrese byla dokončena modernizace sítě. Ale předpokládám, že to spustí až bude připravena celá sít nebo její většina.
  0 points
 10. Poté co byla zrušená analogová FM rádia a asi 10 analogových TV kanálů, je v kabelu pro rychlejší upload místa celkem dost, ale musí se proto toto rozšířené pásmo ve zpětném směru postupně upravit všechny prvky sítě, což nějaký čas trvá, takže musíme ještě počkat.
  0 points
 11. Symetrická rychlost pro home usery nebude. A vesměs ji nemají ani poskytovatelé, u kterých by to technicky nebyl problém, např. ta výše uvedená PODA, kde je u nejvyšších rychlostí (down 2000 nebo 1000) ten up pořád jenom 500. Symetrika má význam spíš ve firmách, domácí uživatelé jednoznačně preferují vyšší down a naopak up až tolik neřeší.
  0 points
 12. Nejde srovnávat úplně jiné technologie. Vodafone by možná rád nabízel vyšší upload, ale není to moc technicky možné, protože kapacita v kabelové síti je omezená a síť je navržená tak, že je asymetrická. I když teoreticky by asi mohli nabízet až cca 150 Mbps upload, ale museli by snížit o tu stovku rychlost downloadu, jestli by to teda vůbec šlo - možná někdo znalejší doplní. Btw není toto už klamání zákazníka ze strany o2?
  0 points
 13. Mobilní plikace Vodafone TV Chromecast stále nepodporuje, takže na Chromecast 3 to nerozchodíš, musíš mít Chromecast s Google TV, do kterého nainstaluješ aplikaci Vodafone TV pro Android TV a přehráváš to přímo v něm.
  0 points
 14. A kolik by to mělo pravidelně sledujících a kolik by si byli ochotni připlatit? Je to placený kanál. Je třeba také počítat s tím, že kromě nákladů na distribuci ve vlastní síti jsou vždy náklady na abonenta, který má možnost to přijímat i když na to nekouká. Pojďme si to vzít hodně hypoteticky. Takže kdyby se dohodli, že to musí být umístěné třeba v nabídce Komfort. Vodafone má okolo 600 tisíc zákazníků televize, dejme tomu, že půlka bude mít nabídku Klasik. Zbývá tedy 300 tisíc abonentů krát cena za kanál. I kdyby za něj chtěli jen 10Kč, jsou to 3 miliony měsíčně navíc. A kdyby se to mělo přenést na zákazníky plně, tak u Komfortu k internetu by to bylo zdražení o 3,68% (bráno k ceníkové ceně, ne k různým individuálním). Takže kvůli pár tisícům lidí, které by to reálně zajímalo by byly doslova statisíce naštvaných, že se jim zdražuje televize kvůli nějakému kanálu, který oni nikdy sledovat nebudou. Tohle je na... OT (soukromé povzdechnutí): nehledě na to, jak se nám teď audiovizuální trh zvrhnul, tvůrci si zakládají vlastní streamovací platformy, obsah se nám roztříštil. Kde jsou ty doby, kdy Hulu a HBO byli relevantní platformy, kde člověk našel skoro vše. Dnes máme HBO, Netflix, Disney+, AmazonPrime, SkyShowtime, Voyo, Prima... A ve výsledku, když bych chtěl mít vše, tak i kdybych vychytal ty akční zaváděcí ceny u každé platformy, tak snad dnes už platím více jak za kompletní nabídku Supreme, co stála 1099Kč myslím. Trošku jsem doufal, že bude jedna až tři streamovací platformy, kde bude většina obsahu, to jsem ale bláhový co? I když, já na TV už několik let prakticky nekoukám, ale uvidíme, co se bude dít, kde se to ustálí.
  0 points
 15. Souhlas. Za mě UPC wi-free byla super služba. Na principu sdílení kusu vlastní kapacity wifi sítě možnost připojit se na wifi kdekoli a kdykoli od uživatelů v tomto "ekosystému". Široké pokrytí wifi hotspotů, aniž by musel operátor složitě budovat separátní vlastní byznys infrastrukturu.
  0 points
 16. Uvidíme, jak to bude s nasazováním Docsis 4.0 Já si myslím ,že kabelovka má teď, I do daleké budoucnosti obrovský potenciál. Myslím si, že se koaxy jen tak vyměňovat nebudou. Na druhou stranu, kabelovka je náročná na údržbu. Spousta věcí, jako Rušení, zesilovače, špatné kabely, útlumy signálu, atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. To prostě poskytovatelé na Gponu, nebo třeba Netbox na UTP řešit nemusí. Myslím, že následujících 20 let je vklidu zvládnutelných. Ale tak... Uvidíme...
  0 points
 17. Osobně jsem za pronájem MODEMU, tj. čistého, tedy žádný router a wifi. Chápu, že po HW stránce je třeba, aby základní síť měla zařízení, která má poskytovatel plně pod kontrolou tak, aby neměla vliv na samotný chod sítě, např. rušením. Ale co je za modemem by měla být věc zákazníka. UPC kdysi dávala jen modemy, ale pak přišla s tím otřesným nápadem WiFree a začala vnucovat routery. Nechci platit za zbytečný HW, který nevyužiji. Nechci aby mě operátor mohl měnit nastavení bez mého vědomí (Jak mě to kdysi několikrát udělalo UPC, kdy přepnuli zařízení z bridge do router a já se pak nemohl dostat přes internet na svá zařízení.) a aby měl někdo cizí (operátor) možnost se mi procházet v mé vlastní lokální síti, jak se mu zlíbí. Chci mít vlastní router značky, kterou si vyberu a s parametry, které potřebuji. Co se týká spotřeby tak si myslím, že právě ta v dnešní době má velký význam a je rozdíl mít 5-7W (7W papírově má mé stávající UBEE a to je to modem-router-wifi, takže samotný modem by měl mít spotřebu minimálně stejnou, ne-li menší.) vs 17-24W (Touchstone TG3442VF coby "Modem Vodafone Station")... Při nejmenším rozdílu 10W to ročně dělá asi 600Kč při 7Kč/kWh...
  0 points
This leaderboard is set to Prague/GMT+02:00
×
×
 • Create New...