Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Tak dneska (cca po 72hodinách) zprovozněno. Závada: "omylem odpojeno". Jak omylem? Resp. jsem zjistil, že v pondělí někdo zapojil starý kabel, který je již cca 5 let nepoužívaný, protože mi ho někdo v domě přeříznul, aby se na něj připojil (vím i kdo se tehdy připojil), na kterém zůstalo označení bytu. Natáhli mi nový kabel a jak jsem dneska viděl na vlastní oči, tak jej špatně označili. Technik, který tu byl v pondělí, byl aktivní, viděl, že je odpojený kabel, a signál pro mě přepojil zpět na staré vedení. To sice vede až k zásuvce (kabely nikdo nevytahoval), ale není připojen a z důvodu dřívějšího poškození (je na něm spojka v místě přeříznutí) má veliký útlum. Dnes jej technik zkusmo připojil a síla signálu na STB byla kolem 33% a to Handanu nestačí.. Rozdíl proti opětovně připojenému novému vedení byl při měření cca 26dB. Kabel je již nově a zřetelně označen, tak by již k podobné sitaci nemělo dojít.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé,

i já bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti s více než ročním užíváním digitální kabelové TV UPC, dříve Karneval.

 

Trocha obeznámení se situací na úvod:

Bydlím v Plzni a občas jsem zatoužil něco z pořadů ČTV nahrát (Simpsons, hudba na ČT2, ...). Od počátku jsem šel cestou TV katrta -> comp, jelikož nejsem žádný TV-fil (regulérní TV mám vypnutou na skříni :-) a stejně následné video zpracovávám na compu, takže volby jasná. Poté, co kvalita ČT1/ČT2 na společné anténě rapidně klesla a obraz často vypadal jako přes akvárium, jsem se rozhodl situaci řešit přes kabelovou TV. Zajímavé bylo, že NOV@, kterou nesleduji, jelikož mě velice irituje, měla signál na společné anténě vždy nejlepší. No nic, sháněl jsem si informace a když jsem zjistil, že na kabelu vysílají digitálně, řekl jsem si, to je přesně ono. Po asi měsíci dopisování s technickou podporou Karnevalu jsem z nich konečně vypáčil, co jsem potřeboval, tj. že základní TV programy jdou přijímat i bez STB s přísušnou DVB-C kartou a šel jsem do toho. Z počátku jsem ještě TV přijímal jako kabel -> STB -> analog TV karta -> comp; bylo to způsobeno tím, že jsem měl lehké problémy sehnat DVB-C kartu, existují zhruba asi dvě a na našem trhu je reálně dostupná pouze jedna (TechniSat DVB-C CableStar 2 PCI). No a pak již nic nebránilo najet na zapojení kabel -> DVB-C karta -> comp. Na compu jsem TV sledoval/nahrával přes DVBViewer, žádný zázrak, ale svůj účel plnila aplikace znamenitě. Vše funguje již více než rok (+-) bez problémů včetně občasného grabování videa. Nebudu zde popisovat kvalitu digitálního vysílání obecně (to patří do jiného fóra), ale já osobně jsem byl dost zklamán a celé mi to připadá jako hodně přefouklá mediální bublina. :scratch:

Zpět k tématu. Problémy se začínaly vršit po spolknutí Karnevalu firmou UPC. Časté zasekávání obrazu, tak co 15 sec na 1-2 sec. Při nahrávání různobarevné kostky (kostkové skvrny) v obraze, někdy i celý pruh apod. Někdy byly výpadky tak výrazné, že se "sekl" i celý soft DVBViewer a pomohlo jen klasické Micro$oftí vystoupit/nastoupit čili restart aplikace. Zvláště víkendy byly/jsou markantní a dnes již jsou výpadky na denním pořádku. :x Začal jsem tedy pátrat po příčinách, nejdříve pochopitelně u sebe. Comp je OK, žádné služby ani ostatní soft nedělá paseku, žádné problémové drivery, apod. Vytížení compu během nahrávání NEPŘEKROČÍ 30%. Kabel je jenom jeden, koaxiální, cca 3m a ten bych taky nevinil :wink: . To pro ty, co marně hledají problém v kabelech a zapojeních.

Co je tedy špatně ?? Můj závěr:

zaslechl jsem cosi, že UPC nezvládá nápor nových zákazníků a můj subjektivní dojem je tentýž (z osobních zkušeností vím, že takhle se přesně chová streamování videa, když server nestíhá), čili nestíhají UPC mašiny, nebo je nárazově přetížená siť, zřejmě kombinace obojího. Jednoduše řečeno, maj' v tom pěkný bordel !!! Opět z vlastních zkušeností vím, že spoustu takovýchto problémů by šlo účinně řešit zamyšlením se a následnou optimalizací serverů, datové komunikace atd... Ovšem patřičně znalou osobou !! :idea:

 

A závěr:

Nehodlám za 299,- Kč měs. koukat na slide-show a jestli to bude takto pokračovat dále, zbývá již jen satelit. :bom: A potom se vykašlu na všechno a začnu číst zase knížky !!!

:study: :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z Plzně a kvalita je poslední dobou na pí.... nic, kostičky výpadky, mám plnou nabídku, platím 1100, ale asi to zruším, nejde se na to dívat, stále problémy, jednou nejde zvuk, jednou se to seká jednou ono či tamto! Za své peníze chci kvalitu, nepotřebuji 55 programů, ale třeba jen 20 kvalitních, to až pustí HDTV, tak to bude jak slajdšou z Meotaru . To je vám ale pokrok a nikdo se z tý UPC ani neomluví, prostě jen rejžunk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Musím říct, že včera to kupodivu docela šlo, žádný kostičky ani záseky jsem nezaznamenal, a ještě něčeho jsem si všiml, což mě docela mile překvapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovná se chystám ten jejich digitál objednat...prosím, řekněte co to "něco" je...nebo mi to aspon napiště do SZ (zprávou)...

 

Je to novej kanál ?

 

Je to NatGeo Wild ?

Je to SuperMax ?

Je to Cartoon Network ?

Je to AXN Scifi/Crime ?

Je to Boomerang ?

Je to Travel Channel ?

Je to ESPN ?

Je to Golf Channel ?

Je to Comedy Central ?

Je to SciFi ?

 

A nebo se v digitalu objevily další kanály z analogu ?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...