Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Beru svou reklamaci zpět, již jsem systém fakturace prokoukla. Omlouvám se UPC- H.B.

Paní Břečková, tady byste stejně s reklamací neuspěla. Tohle je neoficiální forum, které UPC nespravuje. :wink:

  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul, modem Cisco 3208
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení abonenti placených filmových kanálů, výluka kódování, trvající od úterý do neděle minulého týdne, mně umožnila nahrát několik filmů do PC. Během šeti dnů jsem nahrál asi 3-4 pořady zcela bez zvukové stopy (Nonstop Kino 13.12. "Sklapni a zastřel mně", 17.12. "Spilrála", FilmBox 12.12. "Vřískot 3), absenci zvuku jsem ověřil GSpotem, asi dva pořady pouze s originální anglickou a dabovanou maďarskou stopou (Cinemax 2). Tak nevím, mám dále používat program DVBViewer Pro, který takto selhal? Nebo to nebylo způsobeno selháním sw ?

Úplnou lahůdkou jsou pak širokoúhlé filmy vysílané ve formátu letterbox v rozlišení menším, než je DVD standard, tedy 720x576, ve kterém vysílajé všechny ČT, Nova, Prima, ZDFvision a mnohé další. Např program HBO je prodáván v rozlišení 640x576, HBO2, HBOC, Cinemaxy pak 544x576, MGM, FilmBox dokonce 480x576.

Je zřejmé, že UPC vysílá pouze to, co mu poskytnou distributoři pořadů, jako poskytovatel by však měl kontrolovat, co vysílá a za zmetky se minimálně omluvit. Domnívám se, že absenci jakékoli zvukové stopy může zjistit i automat, pokud by ovšem byl ze strany UPC zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník

Tak pravě ted koukam jen orientačne na NOVA Cinema a kvalita signálu cca po 20s klesne na 5 až 8%, tuhle vadu jsem jim reklamoval cca 4x ale vždy sem byl ujištěn, že si za to mohu asi sám, že u nich chyba žádná není. Je to banda diletantů, kterí si neumí ani porovnat výstup se vstupem a lokalizovat chybové místo na trase, to jak šela celá kabelovka zadarmo bylo kvuli tomu, že kvalita kodovani CONAX byla tak mizerná, že to raději pustili bez toho! Fakt mě to už pěkně krká mam 100 chutí zkusit za 260Kč ty Rumuny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou má Markíza kvalitu v digitálu?

Protože v analogu ji mám ve srovnání s jinými programy nic moc :(

Tak třeba v digitálu by to bylo lepší.

 

Díky za odpověď.

  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul, modem Cisco 3208
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

PO 13 letech u UPC /resp. Kabel plus/ na analogu mi v pondělí vnutili STB, prý kvůli přesunu HBO. Přišlo obrovské rozčarování. Konkrétně: kanály jako Nova, ČT apod. jdou skvěle. Co je ale naprosto šílený je Film plus, CS film, MGM, , Filmbox. Přitom HBO jde celkem O.K., sportovní kanály a ostatní taky. A ještě jsem zjistil, že šílené kostičky se projevují jen cca mezi 19.00 - 23.00. Pak je to najednou O.K. Kvalita u Nova a spol. cca 70, u ostatních 60. Zajímavé je, že když to kostičkovalo bylo tam 58-59, když to pak po 23.00 šlo bylo tam 60-61. Na druhou stranu HBO bylo O.K. i když mělo jen těch 59 taky. Co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Co je ale naprosto šílený je Film plus, CS film, MGM, , Filmbox. ....... A ještě jsem zjistil, že šílené kostičky se projevují jen cca mezi 19.00 - 23.00. Pak je to najednou O.K. Kvalita u Nova a spol. cca 70, u ostatních 60. Zajímavé je, že když to kostičkovalo bylo tam 58-59, když to pak po 23.00 šlo bylo tam 60-61. Na druhou stranu HBO bylo O.K. i když mělo jen těch 59 taky. Co si o tom myslíte?

 

Hodnota, kterou píšeš bude úroveň né kvalita - ta je důležitější. Úroveň se může pohybovat mezi 50 - 70%, kvalita musí být nad 94%, pokud je nižší dochází ke "kostičkování".

Pokud dochází k vypadávání obrazu pouze v uvedený čas, je více než pravděpodobným zdrojem chyb rušení. Všechny tebou jmenované programy (Film+, CSfilm, MGM, Filmbox, ale i Hallmark, History, Explorer, Spektrum,NGC a Animal Planet) jsou v jednom streamu.

Pokud jsi na sítích bývalého Karnevalu, tak jde nejspíše o rušení internetem od U-fonů.

 

Obligátní řešení - kontrola všech kabelů :-)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...