Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Tak mi z UPC napsali tohle:

Pokoušeli jsme se Vás kontaktovat, bohužel však marně. V tuto chvíli byl na Váš Set-Top Box zaslán obnovovací signál. Během dnešního dne by mělo být vše v pořádku. Omlouváme se Vám za vzniklé potíže.

Volali, ale byl jsem akorát v metru. No a zatím je to zdá se doopravdy O.K. CS film, Film plus a spol. už nečtverečkují. Signál 60-62 /včera 57-59/, kvalita 97-99. Míň než Nova, ta má stabilně signál kolem 70. Co znamenal ten obnovovací signál ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Tak jsem zjistil, že kostičky se mi taky objevují při zapínání PC a sepnutí kompresoru lednice (jak psal Katoda). Prošel jsem celý zásuvkový okruh a dotáhl všechny spoje (staré hliníkové - fuj). Kostičkování sice nebylo tak časté, ale rozčiluje to - teď už PC a lednice (respektive el. rozvody) nezlobí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada.sp

Mohu potvrdit zdejší teorie o rozvodech. Kamarád si po zakoupení digitálu stěžoval na neustálé kostičkování. V pátek jsem mu měnil v bytě komplet zásuvky za nové. Né kvůli kostičkování ale manželce :lol:

No a včera mi volá že se žádné kostičkování nekoná. Je fakt že některé spoje v zásuvkách byli zoxidované nebo ohořelé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Stejně tak jsou problém i koaxiální kabely s měděnou fólií, která je poměrně dosti křehká a při jejich montáží může dojít k popraskání tohoto pláště. Výsledkem je opět vysoká možnost vniku vnějšího rušení (např. el. zařízení, aj.). Takže pozor na to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

tomus:

máš DVR CV 6000 a jak sleduji tak problémy nemáš žádné (ani sekání). Jak to bylo s kvalitou a sekáním před tím, když jsi měl CV-5000 CINX. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Mohu potvrdit. CV-5000 CINX by mělo mít opravdu pomalejší HW, který celý STB pohání. Vznikají tak někdy až velice nepříjemné problémy při rychlém přepínání kanálů, kdy dochází k načítání EPG. Tedy abych se neopakoval, jak řekl tomus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem, tak už jsem také uživatelem úžasných :D služeb DVB-C od UPC. Předtím jsme měli nabídku KLASIK+HBO+Internet a byla spokojenost s kvalitou obrazu, ale programová nabídka nic moc. Proto jsme se rozhodli přejít na digitál, uvažoval sem o tom už pár měsíců, ale zákeřný tah UPC na Nový rok a zrušení Očka bylo poslední kapkou. Po složitém objednaní přišel technik, kterej věděl snad míň než ja a to nejsem žádnej expert se to podařilo nainstalovat, samozřejmě zapomněli na druhej STB, hlavně že ve smlouvě byla uveden.

 

Po 10 dnech to zatím ujde(nechci to zakřiknout), řádná tragedie se nekoná, vadí mě akorát delší přepínání(člověk si zvykne), občas se sekne STB. Kvalita není tak strašná, ale na klasické TV 55cm kostičky nejsou tak vidět, co mě ale docela vadí je kvalta stanic v multiplexu na 682Mhz hlavně AXN, kde je úroveň signálu 53-56%. Na to že tam jsou sportovní kanály je to doclea blbý. U HBO je to jen 48-52%. statní mlutiplexy kolem 60%, volné stanice 65-67%, kvalita všude 97-99%.

 

STB sem propojil s videem a pak teprve do TV, abych mohl nahrávat ale obraz mě při propojení s videem přijde nazelenalý, třeba ve filmu, když je tma tak tmavší stíny jsou do zelena jak na staré TV. Když zapojím STB přímo do TV scartem, tak mě do AV ruší analog i když nemám zapojenej kabel v TV(dokonce je vidět i šum). Nevíte někdo jak to odstínit? Od toho videa to mám zatím klasickým kabelem do anténního vstupu, snad pomůže scart, ale co to rušení analogu? na druhé Tv(ještě starší) analog neruší a signál je bez problému.

 

Ještě se chci zeptat, jestli se nechystají nějaký neový stanice hlavně AXN Scif-fi, AXN Crime, SCi-fi channel, Travel Channel, Zone Horror nebo fantasy(oba kanály se údajně chystají v Polsku). Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...