Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Moki

Stando

nic ve zlém, ale jak víš že jde o rušení UPC internetem U-fonů, zní to jako výmluva UPC - nejsi jejich zaměstnancem?

 

Můžeš poskytnout přehled programů všech streamů (multiplexů).

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem zaměstnancem UPC, ale již jsem se s tím osobně setkal (kousek od nás si Ufoni vybudovali BTS a stačilo vyměnit kabely v bytě :wink: ) . Ufoni mají základnové stanice s kmitočty 423 MHz a modemy na 413 MHz. Stream s Film+ atd má kmitočet na sítích bývalého Karnevalu 426 MHz.

Stačí ti toto vysvětlení

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Jasně že stačí, díky.

A co poskytnutí přehledu programů všech streamů (multiplexů). Už to tady na fóru bylo jednou, ale nikdo se nevyjádřil. Nebo něco takového není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Tak já nevím, jestli tady chcete nějakou výměnu informací a nebo si chcete jen psát a číst svoje vlastní názory, a když se vám nějaký nezamlouvá, tak hned dotyčného napadnete, jestli není náhodou zaměstnancem UPC. No a i kdyby byl, tak co? Důležité snad je, jestli chce pomoct a poradit.

 

Standa jen napsal, že to může být rušeno U-fonem, ne že to je jím rušeno stoprocentně. Příčin může být samozřejmě víc. To, že se kostičkování objevuje jen v určitém časovém období s největší pravděpodobností ale na nějaké rušení vnějším zdrojem ukazuje.

Sám za sebe můžu říct, že jsem měl před časem potíže s příjmem multiplexh 170.5 MHz (HBO, Cinemax, Hustler...), kde mi obraz silně kostičkoval, kvalita signálu cca na 85%. Všechny ostatní muxy hrály dobře. Po výměněně kabelu od zásuvky do STB, se signál zlepšil i v tomto multiplexu a kvalita signálu je 97-99%.

V současné době se mi úroveň signálu, po updatu fw u Handanu CV-5000, pohybuje od 54-55% u multplexu 450 MHZ (balík německých programů) po 69-71% u multiplexu 170.5 MHz (balik HBO a dalsí). Kvalita signálu je na všech muxech 97-99%. Obraz zakostičkuje tak 2x až 3x za den (teda v době kdy koukám), obvykle tehdy, když se mi zapne/vypne lednice. Což ale bude opět problém kabelů a lednice. Jinak je obraz dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Pokud jsem se Standy nějak dotkl, tak se mu samozřejmě omlouvám. Standa chtěl pomoct, po dotazu upřesnil, pomohl a já mu za to poděkoval - akorát trocha humoru - toť vše.

 

Ta lednice mě teda nenapadla, musím to vysledovat - dík za radu. Jak ji máš daleko od STB a kabelů, nebo není straršího data?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Lednici mám sice na úplně druhé straně než je STB i kabely od zásuvky kaelovky, ale patrně jsou el. zásuvky zapojené v jednom obvodě (je to pokoj s kk). A je taky fakt, že je ta lednice trochu staršího data a navíc značky MINSK. :-D. Ale jsem s ní jinak naprosto spokojen, takže se mi ji zatím nechce měnit za novou. To občasné zakostičkování při sepnutí (nedělá to při každém sepnutí, jen prostě občas), to není nic hrozného. Je to prostě jen očas a jen krátký mžik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Jasně, ty zásuvky zapojené ve staré zástavbě do série v celém bytě - to by mohlo být ono. A navíc to je určitě hliník, možná by stačilo projít celý okruh a řádně dotáhnout všechny spoje. Stejně je to dobré občas udělat, tak to zítra zkusím. To su zvědav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych doplnil, že kvalitu mám neustále 97-99. U všeho. Přesto ty výše jmenované kostičkují. Já to tipuju spíše na to, že 20.00-23.00 kouká nejvíce lidí a datový tok nestačí.....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVB-C služba je prakticky "multicastovou službou" jedná se o jednosměrný přenos informace. Datový tok je vždy stejný pro daný multiplex t.z. nezáleží kolik STB je připojeno. STB přijímá signál daných paremetrů - nikam se někam přihlašuje o data..

Pokud dochází ke zhoršování parametrů příjmu v určitém časovém pásmu, je to na 99,5% způsobeno lokálnímy problémy - např. rušením.

 

Jelikož je DVB-C opravdu "multicast" nemůže si STB "říci" při ztracených nebo porušených datech o data znovu na rozdíl od připojení PC do intrenetu např.k www, ftp, apod, kde modem nahlásí CMTS mám problém, pošli znovu.

Takže pokud dojde ke ztrátě dat, na obrázku se to projeví rozpadem, zamrznutím apod.

 

(pro šťouraly, IP TV pracuje stejně jako DVB-C, jde o online přenos, jen je přenosovou vrstvou ethernet - data nelze poslat opakovaně)

 

Věřte tomu, že většina problémů je v rozvodech po bytě. Co mnohdy stačilo na horší analog - člověk si říkal, to je dobrý, to mě stačí, to nestačí na digitál (jedná se o problém rušení, nikoli o úrovně).

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...