Přejít na obsah

LTE modem


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

prosím o radu. Mám modem Huawei b310s a v něm sim s tarifem připojení bez kabelu 5G s rychlostí až 150 mb/s. Vím že modem 5G neumí, ale když měřím LTE na telefonu přes mobilní data, naměřím něco kolem 100-130mb/s. Přes modem ale měřím na stejném místě jen kolem 20Mb/s.

Netušíte někdo čím to může být? V tomhle jsem trochu neználek tak se rád nechám poučit.

Díky

  • Kabel 1000 Mb/s
  • Premium 5G
  • Komplet
  • Premium StB, compal
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom odhad, Huawei je docela vykopávka, má jen LTE category 4 s maximálním teoretickým downlinkem 150 Mbps, libovolný dnešní (i včerejší) telefon na tom bude řádově lépe. A od maximální rychlosti se odvíjí i ta reálná, čili pětina mě vůbec nepřekvapuje.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal bych u toho zařízení, na kterém je rychlost měřena. Počítám, že měření probíhá přes WiFi na mobilu. Pak je třeba vědět, jaký WiFi modul je v telefonu a v jakém 802.11 standardu běží komunikace. Pozor, zpětná kompatibilita znamená, že jak se jedno zařízení s nižší, standardem připojí k zařízení, automaticky se na ten nižší přepne modem a tím i všechna zařízení na něj připojena. Ale když budeme předpokládat, že mobil je připojen k WiFi na 2,4GHz ve standardu N-lite, tak tam je také teoretická rychlost 150Mbps (celková, tedy up, down, provoz). V reálu se tam dostáváme na 50-60 Mbps (maximum je těch 70) na stahování. Do toho si odečteme nějaké ztráty po cestě, rušení, opravené pakety... a těch 20-30 najednou dává smysl. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno zařízení s nižším standardem by nemělo všechny ostatní klienty shodit na nižší standard taky. I když se to často píše, tak provozoval jsem notebook s 802.11G vedle ostatních N zařízení a přihlášený G notebook nijak neomezoval rychlost ostatních zařízení, a to ani když s wifi sítí obcasně komunikoval.

Problém byl jen když stahoval naplno data, kdy u G je reálné maximum okolo 14 Mbps, to zbytek sítě byl zcela nepoužitelný, ale i tehdy ostatní zařízení měly pořád stejnou sjednanou rychlost přenosu.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...