Přejít na obsah

nepevná “pevná” IP adresa


Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Upozoprnění by mělo chodit v několika vlnách:

Citovat

Faktura: 2 měsíce před změnou (zmíněn termín, původní static IP a nová static IP)

Email: 14 dní před změnou (zmíněn termín, původní static IP a nová static IP)

SMS: 2-5 dní před změnou (upozorňující na 2 předchozí notifikace)

PTR / Reverzní záznamy budou též zmigrovány na novou Static IP

Změna Static IP proběhne vždy mezi 23:30 – 02:00

 

Migrace IP - Vodafone.cz

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

A je to tady 🙂 Změna vaší pevné IP adresy se týká smlouvy ... a dojde k ní 11.06.2024. Přeadresování provedeme sami a nepotřebujeme k tomu vaši součinnost.

Tak to jsem zvědavej, jestli mi fakt překonfigurují všechny ipsec tunely 😂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@CableGPředpokládám, že to je řečnická otázka a víte... 🙂 Ale pro jistotu - detaily jsou na https://www.vodafone.cz/podnikatele/migrace-ip/. Pokud využíváte nějaká další speciální nastavení, která jsou vázaná na IP adresu, tak ty bude potřeba nastavit z vaší strany, protože my do nich zasahovat nemůžeme.

 

image.png

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A další smlouva už 04.06. 🙂 Si to tak postupně sepisuju co je potřeba udělat a teda docela mazec, tak na půl dne práce to vidím minimálně 🤷🏻‍♂️ A to ještě nevím na co všechno zapomenu, to bude ta druhá polovina dne 🙂 

před 17 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

@CableGPředpokládám, že to je řečnická otázka a víte... 🙂 Ale pro jistotu - detaily jsou na https://www.vodafone.cz/podnikatele/migrace-ip/. Pokud využíváte nějaká další speciální nastavení, která jsou vázaná na IP adresu, tak ty bude potřeba nastavit z vaší strany, protože my do nich zasahovat nemůžeme.

 

image.png

No jasně, že vím... Ta změněná adresa je potřeba zadat na druhé straně toho tunelu, tedy nikoliv za mým modemem, takže to dělá Vodafone a já se o to nemusím starat 😂

 

před 22 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Lze doufat, že ke změnám pevných IP adres dochází maximálně jedenkrát za 10 let 🙂

@Adolf.ShitlerStatisticky ne, změnu na současnou adresu jsem dohledal v mailech v dubnu 2012. Tu předchozí změnu jsem nenašel, ale v roce 2007 jsem měl adresu prokazatelně jinou (v polovině toho roku se přecházelo na DHCP místo pevně nastavených adres). Takže budu mít minimálně čtvrtou "pevnou" adresu za zhruba čtvrt století 🙂 

 

Navrhuji tu službu přejmenovat na "polopevná IP adresa" 🤷🏻‍♂️

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám neveřejnou a ta IP ze které jdu vidět z internetu se mění i 2x týdně.

Neví někdo jak ve Vodafone funguje NAT? Pod stejnou venkovní IP jdou vidět lidi z jednoho nodu případně CMTS a nebo to je náhodné, takže pod stejnou IP může být vidět i někdo z opačného konce republiky? A kolik lidí je schovaných pod jednou NATovanou adresou?

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi pri testech DS-Lite nepoustel UPC NAT z jedne domaci pripojky vic nez cca. 500 spojeni zaroven. To tedy muze orientacne odpovidat velikosti alokace portu na CGNATu na jednoho uzivatele. Pak by za jednou verejnou IPv4 adresou bylo cca. 120-130 domacnosti.

Jak to ale mapuji na uzivatele nevim.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Google vazne neodhaduje takhle presnou polohu podle IP adresy. CGNAT pool UPC (puvodne tusim 8k adres) byl sdileny snad celou republikou.

Google pouziva GPS souradnice v kombinaci s assisted GPS (predpocitanymi daty pro rychlejsi urceni polohy) a s detekovanymi polohami wifin (ma interni databazi, kde kazde BSSID ma urcenou polohu + presnost, a tuhle databazi mu nevedomky plni uzivatele zejmena s Androidem) a polohami mobilnich bunek (kazda bunka vyzaruje v kruhove vyseci + mobil diky udajum site dokaze urcit vzdalenost od vysilace a nasledne na zaklade zachycenych bunek triangulovat polohu).

Upraveno uživatelem zajdee
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, ale takhle přesně to ukazuje jen u Vodafone připojení. Při připojení k wifi jiného isp ze stejného mobilu a místa to ukáže úplně jiné město. Prohlížeč stejný, okolní ssid stejné, jen jiný isp. Gps atd pochopitelně vypnuto.

O tom jak Google sbírá data o poloze přibližně vím, i na základě toho jsem usoudil oblast NATu - že na sídlišti s touto venkovní ip je připojeno mnoho mobilů a Google si uloží do databáze přibližnou polohu kde se mobily s touto ip vyskytují nejčastěji.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...