Přejít na obsah

Vodafone TV 3, 4K Android set-top box


mrzic
Zprávu přidal Ondra - Vodafone ,

Doporučené příspěvky

Možná by to nepodporoval HW té staré televize, VTV je celkem náročný.

A taky je možné že v těch starých systémech nejsou věci potřebné pro běh této aplikace.

Např. pro Android stačí oficiálně Android 5, ale u Android 9 a 2 GB RAM je aplikace nepoužitelná.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď však nevím, zda se tu neplete dohromady Android TV a Android OS. 

Protože Android TV je skutečně od verze 5 a 2017 a novější, přitom takový Google Chromecast 4 HD s Android TV 12 a RAM 1,5 GB jede. 

HW či SW konfigurace pro telefony, tablety či smart boxy/multimedia boxy/přehrávače apod. s Android OS nejsou nikde specifikovány a tak pokus/omyl. 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefon/tablet s Androidem má mnohem komplexnější systém a sám osobě vyšší HW nároky (běží tam více HW i služeb). Android pro TV je mnohem více optimalizovaný, protože musí obsloužit méně úkonů. Skoro, jako porovnávat Win a MacOS i když je to dost přehnaný příklad 🙂  

Jinak s tou ne/funkčností na starších OS v TV může mít  @retronpravdu. Jestli budu brát to, že Vodafone mohl použít prostředky a udělat ty aplikace i jinak, méně náročné, nepoužívat věci, které jsou jen v novějších verzích atd. Pak tu je další věc a tou je certifikace daného výrobce OS v tomto případě i televize. Ten asi moc nemá zájem o aplikace pro řady, kterým skončila podpora. Budou raději, když lidem přibude další důvod si koupit novou TV. To tipuji, že by mohlo platit u Tizenu, u WebOS by mě upřímně ten důvod též zajímal, jestli použily nějaké funkce, které starý systém neměl nebo by to nezvládal HW... Ve Španělsku pro LG byla aplikace od roku 2021 a v době uvedení měla úplně stejné požadavky jako ta naše současná, proto by mě zajímalo, proč v té době byly ty požadavky tak "přísné" a nebylo i pro starší modelové řady.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil jsem to pouze jako váš oblíbený argument, který lze napasovat téměř na vše, když to nejde, ještě potom také na "systém". Ale jinak je to zbytečná debata, když drtivá většina konkurenčních aplikací na těchto systémech běží a to dokonce ve 4K, což asi vyžaduje výkonnější HW anebo lepší optimalizaci aplikace. Takže buď to neumíte anebo máte asi zbytečně přísnou policy co se týče DRM apod., která je ve výsledku proti uživatelské zkušenosti zákazníka, což by pro vás mělo být prioritou. A vypuštění dalšího nedodělku v podobě další krabičky "TV3" to jen potvrzuje. Už jen to, že nabízíte 3 různé STB, dva z toho za stejnou cenu a z 95% se stejnou výbavou je naprostý nesmysl. A vrchol je, že sice můžete aplikace doinstalovat, ovšem nelze je spustit.

Upraveno uživatelem retron
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten telefon jsem uvedl jen jako příklad, že Vodafone app je náročná.

Takže se dá očekávat, že náročná bude i v televizních systémech a tv z 2018 už s tím může mít problém.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retron Já to beru, je to zcela relevantní argument a je velice pravděpodobný. Ani jeden z nás do toho nevidí. To, že Vodafone má nároky na "systém" větší než ostatní, je poznat. Také je Vodafone v mnohém znevýhodněn, že začal s vývojem pozdě a trvá mu to (tak jsem si vyložil některé informace, co se mi podařilo získat). "Neumíte" a "máte" bych přehodil do "neumí" a "mají". Pak bych souhlasil s tím, že co se týká různých zabezpečení je Vodafone pro nás koncáky až zbytečně daleko (v porovnání s některými jinými). 

Jako někdo, kdo má "TV3" o chvilku déle než ostatní, co je na něm nedodělané? V porovnání s Premium boxem má pro mě mnoho výhod a jen málo nevýhod. Nepotřebuji dětský režim (děti nemám), Netflix si nepředplácím (na rozdíl od mého nepochopení síly menšinových uživatelů Apple, zcela jasně vidím, že Netflix je nej streaming platforma v ČR) a jinak? Dle mě box s Androidem toho nabízí mnohem více (alespoň pro mě), jak box s uzavřeným systémem. A upřímně, i když ten box s Androidem bude asi i díky licenčním poplatkům dražší, tak jsem rád, že jeho cena není vyšší jak cena Premium boxu a je stále (pro mě) akceptovatelná.

Porovnání s obyčejným VTV boxem se snad ani dělat nemusí. Od "střev" boxu, přes rozdíl mezi IR a BT ovladačem až po strašně moc jiných věcí (třeba WiFi). Vím, že je to 600Kč za rok navíc za pronájem, ale to jsou dnes 4 krabičky cigaret, či láhev průměrného doslazovaného rumu. A to nezapočítávám rychlejší reakce boxu, tedy ušetřený čas a nervy.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VTV "Premium" box jsem byl nucen používat cca rok, jelikož mi Vodafone, jako uživateli Apple zařízení po migraci nedal jinou možnost a "Premium" pro mě představovalo pouze možnost wifi připojení, protože připojení kabelem nebylo možné a moc si nedokážu představit ještě horší HW u levnější verze, jelikož to bylo pomalé a přehříval se jak zapnutý tak ve standby. STB mi jednou spadnul z TV stolku tzn. asi půl metru a rozpadl se, takze jsem měl možnost ty prémiové vnitřnosti vidět. Samozřejmě, že box s Androidem a možností dohrávat aplikace je lepší řešení, než uzavřená platforma, pokud tam ovšem aplikace dohrávat lze,  což ale zrovna u Netflixu nelze, resp. lze ale nelze spustit a přitom předplatné Netlfixu Vodafone sám nabízí, tak je to trochu k ničemu a nevím jak to bude Vodafone vysvětlovat zákazníkům. Nabízet 3 téměř identické boxy jak funkčně, tak vzhledově mi z obchodního hlediska nedává smysl. A co se týče Applu, menšinová platforma to byla tak v roce 2007, teď už to bude kolem dvaceti procent, nehledě na to, že tato skupina dle všech výzkumů nadprůměrně za streamingové služby utrácí a totálně ji přehlížet je na úrovni ignorovat Samsung/LG, ale to je asi zase další specialita našeho specifického trhu. Dříve, když neexistovali žádné appky pro jednotlivé platformy jsem to ještě chápal z důvodu tlačení vlastního HW, ale providerům naštěstí došlo, že zákazníci preferují vlastní řešení, ať už na jakékoliv platformě. 

Upraveno uživatelem retron
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen pro zajímavost. Dnes jsem nový set-tob-box Vodafone TV 3 vyzkoušel. Aplikace Tipsport zde není, ale dá se doinstalovat prohlížeč, ve kterém se dá do tipsportu přihlásit a zde již je možné sledovat sportovní přenosy.

 

Co mě však trošku více zklamalo je, že oproti Premium set-tob-boxu není hlasové ovládání, ale pouze hlasové vyhledávání přes Google asistent. Tedy není možné hlasem přepínat programy, vypínat a zapínat set-top-box...

Viz. i vyjádření z podpory Vodafone: TV 3 set-top box neumožňuje hlasové ovládání, ale jen vyhledávání. To, že hledáte pomocí Google Asistenta, vychází z prostředí systému Android. Z tohoto důvodu podporu ovládání hlasem do tohoto boxu neplánujeme (Google Asistent totiž nepodporuje češtinu).

 

Tuto funkci jsem velmi využíval u předešlého Premium set-tob-boxu, tak jen pro info, kdyby ji také někdo využíval a pořídil si nový set-top-box, aby nebyl zklamaný.

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • Modem Vodafone Station
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Tipsport má nějakou aplikaci pro Android TV ?

Já vím jen o té pro mobilní zařízení, kterou mají ke stažení na svém webu.

Funguje už u toho nového set-top boxu funkce HDMI-CEC ? Tedy že vám zapne i televizor ?

U starších boxů s tím byl problém a tak to raději vypnuli.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zařízení si lze osahat / vyzkoušet na pobočkách Vodafone?

Eventuálně lze kývnout na pronájem, vyzkoušet a když nebude vyhovovat, po měsíci pronájmu ho lze vrátit a pronájem zrušit? Nebo jde o nějaký závazek na X měsíců? 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...