Přejít na obsah

Nefunkční regionální kanály ČT


Doporučené příspěvky

Ještě malá poznámka, signál ČT programů lze od České televize dostat pouze na předávacím bodě ČRa nebo pomocí satelitního / DVBT2 přijímače.

Programy jsou k dispozici ve streamu pro SAT nebo DVBT2. Nic jiného nelze a nikdo nic jiného nedostane.

Satelitní distribuce má 38 Mbps i s ČRo a servisními daty (EPG, EMM,ECM)

 

A mám dotaz o diskuze, opravdu je "viditelně" horší obraz HD programů ČT v DVBT oproto DVBC. Přiznám se, že rozdíl nevidím, ale třeba mám blbé oči

 

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v jakém formátu se programy ČT HD na předávacím bodě získávají?

Jinak - a už jsem to psal někde nahoře - programy ČT HD v DVB-S2 z Astry mají oproti ČT HD programům v kabelovce VF časové zpoždění cca 5 sekund, takže je vyloučeno, aby VF tyto programy aktuálně přebíral ze SAT vysílání.-
-

@mirij Buď té laskavosti a neotravuj, protože se tady řeší technické věci, kde jsi naprostý mimoň a tvoje příspěvky ničím pozitivním do diskuze nepřispívají. Dík za pochopení.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepleťe si prosím rozdíl mezi SAT vysíláním a SAT distribucí.

SAT vysílání je distribuce přes SKYLINK. Zde bude docházet k časovému spoždění z důvodu statmuxu patřičného TP. Ale to byste jako odborník na kodeky a multiplexing měl vědět

SAT distribuce je signál, který předává Česká Televize operátorům (tedy i Skylinku)

A jaký formát máte na mysli, Mpeg4AVC?

A DVBT2 distribuce je v HEVC

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@technik Nepletu se, protože nahoře mimo jiné píšeš "nebo pomocí satelitního / DVBT2 přijímače", takže se chci jenom ujasnit, že se nejedná o SAT příjem, nýbrž o signál, který si na předávacím bodu berou další operátoři (jak ten Skylink, tak třeba freesat a další) - a tady mě zajímá, v jakém formátu ten signál je. Tedy jestli to není tajné samozřejmě...-
@ Proboha pochop, že celá debata není na téma, který kodek je lepší na distribuci ke koncovým zákazníkům, ale je to debata o (ne)vhodnosti použít HEVC jako primární signál pro převod do MPEG-4, kdy já celou dobu tvrdím, že je lepší mít primární i koncový signál ve stejném formátu MPEG-4, než mít primár HEVC a výstup v MPEG-4. Snad už seš aspoň v obraze. Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

@technik Nepletu se, protože nahoře mimo jiné píšeš "nebo pomocí satelitního / DVBT2 přijímače", takže se chci jenom ujasnit, že se nejedná o SAT příjem, nýbrž o signál, který si na předávacím bodu berou další operátoři (jak ten Skylink, tak třeba freesat a další) - a tady mě zajímá, v jakém formátu ten signál je. Tedy jestli to není tajné samozřejmě...-
@ Proboha pochop, že celá debata není na téma, který kodek je lepší na distribuci ke koncovým zákazníkům, ale je to debata o (ne)vhodnosti použít HEVC jako primární signál pro převod do MPEG-4, kdy já celou dobu tvrdím, že je lepší mít primární i koncový signál ve stejném formátu MPEG-4, než mít primár HEVC a výstup v MPEG-4. Snad už seš aspoň v obraze.

To je pořád dokolo a nebyl jste schopen odpovědět mi na dotaz, zda vidite po konverzi nejaké problémy s kvalitou obrazu.

Pokud je dostatečně výkonný HW tak není žádný problém s konverzí.

Co si mám představit pod otázkou v jakém formátu ten signál je? Že by byl třeba v MPTS (mpeg-TS)

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli se tu ještě probírá DVB-T, protože kódování MPEG4 či HEVC, ty televizory, kvůli kterým se DVB-T vysílá, neumí.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto vlákno má v první řadě být především o změně parametrů regionálních kanálů ČT 1, a nutnosti manuálního ladění.

Nemohu říci, že by mne téma distribuce signálu nezajímalo, ale myslím si, že je to dost velký OFFTOPIC., který by se hodil do jiného vlákna.

Mj. nevidím smysl této diskuse.

Pokud někomu na kvalitě závisí natolik, že řeší kodeky a způsob transkódování signálu, tak pro něj není doplňkové zdarma vysílání DVB-T určeno.

Stejně to nedává smysl, protože kdyby někomu na kvalitě záleželo, tak HD programy ČT si vezme z DVBC (kde jsou volně) a zbytek z DVBT.

 

Jediný smysl který vidím je vzájemné prohlubování znalostí mezi zájemci o televizní techniku.
Diskusi vítám, ovšem myslím si, že by měla být více o debatě technické, a ne o neustálém přesvědčování druhé strany.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@technik "Co si mám představit pod otázkou v jakém formátu ten signál je? Že by byl třeba v MPTS (mpeg-TS)"

Je to nekomprimovaný signál na úrovni HD-SDI? Nebo už nějaký MPEG? Nebo něco jiného? Já to fakt nevím, tak se ptám.

Pokud jde o problém s kvalitou DVB-T v kabelovce VF, tak to už se zde řešilo opakovaně také (= kvalita nestojí za nic).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- - @Daviddvbc "doplňkové zdarma vysílání DVB-T" - a proč zrovna doplňkové? Spousta lidí má kabelovkou vyřešený příjem TV signálů, takže to bere jako zásadní (hlavní) věc. A zdarma to pak pochopitelně také není, protože je nutné platit nějakou jinou službu, aby bylo ono DVB-T v kabelu k dispozici. Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...