Přejít na obsah

Připojení televize přes Wi-Fi


danielc

Doporučené příspěvky

@Jack_6428částečně ti dávám za pravdu ohledně všeobecného přístupu VF k řešení zákaznických problémů. Moje osobní zkušenosti jsou jak dobré, tak špatné, takže všeobecný pocit mám hodně smíšený. Můžu potvrdit, že takové jednání rozhodně není pro seniory, ani pro méně technicky zdatné jedince, na které by VF měl myslet.

Ale hlavně chci napsat něco dalšího - jak slyším slovo EXTENDER, nemám úplně dobrý pocit. Kór pro použití na rychlý a spolehlivý přenos dat. Záleží co a jak si pořídíš a jak to mezi sebou zapojíš. Aby fungoval extender skutečně jen bezdrátově, byl bych při výběru opatrný. Levnější systémy to neumí úplně dobře a zjistíš, že do takové rozšiřující jednotky je lepší přitáhnout signál nějakým LAN kabelem. Vlastně místo extenderu v původním hrubém významu začneš budovat nějakou slušnější WiFi síť s dobře spolupracujícími APčky, nastrkáš do toho nějaké prachy a, neříkám že přímo ty, nakonec zjistíš, že natažení kabelu, pokud je to technicky možné, by bývalo bylo levnější a lepší.

V každém případě držím pěsti, abys jakoukoliv cestou dosáhl požadovaného efektu.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč Vodafone nechce zapojit SuperWIFI taky nechápu, je to placená doplňková služba a tak by neměl být problém službu dodat, když si ji zákazník připlatí.

Možná infolinka to myslela tak, že superWIFi pravděpodobně problém zcela nevyřeší.

Co se týče extenderů, tak většinou moc spolehlivé nejsou, maximální rychlost klesne na polovinu a může fungovat jen tam, kde nedosáhne signál z hlavního wifi routeru. Pokud je příčinou zarušení a obsazení wifi kanálu, tak extender naopak situaci ještě velmi zhorší a to nejen uživateli, ale i sousedům.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě dodání SuperWiFi technik vypíná WiFi na modemu. Zůstává tedy jen aktivní síť z extenderů. Master jednotka se připojí normálně ethernetem k modemu a může se rovnou i umístit na lepší místo, než je umístěn samotný modem. "Super Wi-Fi hlídá nejlepší možné nastavení za vás a průběžně si vybírá nejvhodnější Wi-Fi kanál, aby vaše síť nebyla rušena od sousedů."

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je zda se to za ty peníze vyplatí mít prémiový set-top box a k tomu Super Wi-Fi jednotky, to je dohromady o 150 Kč měsíčně navíc za pronájem a to nepočítám spotřebu elektřiny což budou další stokoruny ročně, než za kus UTP kabelu za pár stovek,

Ale uznávám že ne vždycky to jde, mně se třeba taky do obýváku nechtěl tahat UTP kabel a tak mám k set-top boxu připojený starý router s funkcí klienta, který bere přes wi-fi signál z modemu Compal a posílá ho po kabelu do set-top boxu, původně to mělo být provizorní řešení, ale už to tak funguje několik let, možná by něco podobného pomohlo i tobě, i když jak už tady bylo zmíněno je to další wi-fi síť v domě navíc a rychlost je tam nic moc, v podstatě je to takový extender s tím že druhá část cesty jde po kabelu namísto po wi-fi, ale bydlím v rodinném domku, do bytového domu bych takové řešení asi nedoporučoval kvůli zarušenosti okolních Wi-Fi sítí.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 2
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

V případě dodání SuperWiFi technik vypíná WiFi na modemu. Zůstává tedy jen aktivní síť z extenderů. Master jednotka se připojí normálně ethernetem k modemu a může se rovnou i umístit na lepší místo, než je umístěn samotný modem. "Super Wi-Fi hlídá nejlepší možné nastavení za vás a průběžně si vybírá nejvhodnější Wi-Fi kanál, aby vaše síť nebyla rušena od sousedů."

Vodafone si může marketingově říkat co chce, pokud sekundární jednotka má uplink přes WiFi, tak vždy to bude rušit pásmo, ale snad to pojede na jiném kanále než klientská síť, tak to bude rušit jen sousedy, ale pokud už jsou zaplněné všechny kanály, což v panelovém domě je běžná věc, tak si zákazník moc nepomůže. Jedině že by uplink jel na  5ghz, ale to by zase mělo malý dosah. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Sparrow napsal:

Jak tě tak poslouchám, tak obdivuji tvou trpělivost být u tak příšerného operátora 😄 

Vždy obdivuji tu výdrž se kterou se stěžovatelé ( s poukazem, že jinde je to lepší ) drží zuby nehty, toho nejhoršího.

To musí být nějaká forma samo trýznění, nebo to nechápu.

Tak víš jak... Já jsem u Vodafone od roku 1996... Zažil jsem s ním ledacos. Pamatuje to i tohle forum. Vždycky se to nějak vyřešilo. A ten výběr zrovna u nás doma něčeho srovnatelného nebo lepšího je malý. VF zneužívá jako každá velká firma určitýho monopolního/oligopolního/kartelového postavení. Když si někoho vezmu nebudu se při první hádce taky hned rozvádět snad.

před 14 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

@Jack_6428 Vodafone ti opravdu někde garantoval, že ten STB bude fungovat přes WiFi? Nebo je to jenom tvoje představa, že když má STB i WiFi, tak to tak musí být? To je totiž rozdíl. Jinak slova o tom, že ne každý si může připojit všechna zařízení přes LAN, jsou dost úsměvná (tedy za předpokladu, že koncová zařízení LAN mají), protože za tou "nemožností" obvykle stojí pouhá lenost. No každopádně já už dál reagovat nebudu, protože mně všechno funguje (právě přes LAN) a komu není rady, tomu není pomoci, takže holt se s tím musíš nějak vyrovnat sám :)

Tak hele, když seš tak chytrej aniž bys znal jakýkoliv podrobnosti proč LAN nechci... dám ti z těch mnoha důvodů minimálně dva... V mým případě je délka fakt 30m a to není úplně sranda. Rovně to fakt není. A zadruhý, už mám 3 ze 4 portů na modemu obsazených UTPčkem něčím jiným co mám blíž. Takže mám jen jeden port a tam si hodně rozmyslím, co tam píchnu, aby to mělo co největší efekt. A cokoliv dalšího už vysvětlovat nemusím, protože to je mimo téma. Jestli to prostě furt nechápeš, raž si tu LANku, ale kdyby ji měli všichni nebudou vyrábět pro baráky extendery, meshe, atd...

před 13 hodinami, Marek-26 napsal:

@Jack_6428No, jelikož se jedná o volné pásmo a je ovlivněno místními podmínkami, nejde WiFi garantovat. To, že v jednu dobu funguje perfektně neznamená, že druhý den bude fungovat stejně tak dobře. Modem nemá slabý dosah, vysílací výkon je na hranici povolených limitů. Super WiFi by pomohla, rozšíří pokrytí a WiFi6 má lepší správu a využití pásma, takže mezi sebou si ty krabičky budou povídat lépe než zařízení se staršími specifikacemi. Vždy mě "mrzí", že si někdo na lince říká technik a jeho znalosti jsou nedostatečné. Jak píší ostatní, nejlepší WiFi připojení je kabel. A už vůbec nechápu tu nechuť a neochotu poslat skutečného technika na dodání SuperWiFi. 

Tu první větu mi de facto zopakoval operátor "technik" taky. Ale celej ten přístup je trochu alibistickej. Tak ať VF napíše na web poznámku "udelěj si sám" a pak budu zticha. Na kratší vzdálenost bych ten kabel i zvažoval. Ale Wifi dneska je rychlostně někde jinde než před 5-10 lety a klidně může jet těch několikset mega. Tu neochotu dodat Superwifi jsem taky nepochopil.  Hlavně, jak může někdo na dálku aniž by viděl terén říkat co je a není vhodné? Dřív prostě technik přijel, nikdo se na nic neptal a na místě to nějak pořešil. Dneska člověk musí škemrat i když platí.

před 12 hodinami, Martin - Vodafone napsal:

Dobrý den, @Jack_6428, mrzí mě taková situace. V první řadě je potřeba si opravdu uvědomit to, že připojení přes Wi-Fi nikdy nebude tak spolehlivé jako přes kabel a vždy, když je to možné, doporučujeme připojení kabelem - to zde už všechno zaznělo. Souhlasím s tím, co zde popsal @Marek-26, ale neznám podrobnosti toho rozhovoru...  Pokud chcete, rádi vám ještě zajistíme kontakt od kolegů s odkazem právě na tohle vlákno. Dejte nám ohledně toho vědět přes https://tam.je/forum/ 🙂 Takhle obecně vám k tomu víc říct nedokážeme.  

Zdravím, díky. Samozřejmě kabel dostane maximum, ale Wifi 5 a hlavně Wifi 6 je dneska srovnatelná aspoň rychlostně. Můžu to zkusit. Mám v plánu v pátek se s VF znovu spojit a dořešit to nějak. Buď dodáním Superwifi anebo nákupem extenderu na sebe. Jinak je vtipné, že potom, co jsem je seřval po telefonu, druhej den to začalo chodit líp. Pak mi řekli, že prej něco vyresetovali kdesi... Chodí to, ale s posílením by byl větší spoleh nejen pro ten box.

před 10 hodinami, sodekcz napsal:

@Jack_6428částečně ti dávám za pravdu ohledně všeobecného přístupu VF k řešení zákaznických problémů. Moje osobní zkušenosti jsou jak dobré, tak špatné, takže všeobecný pocit mám hodně smíšený. Můžu potvrdit, že takové jednání rozhodně není pro seniory, ani pro méně technicky zdatné jedince, na které by VF měl myslet.

Ale hlavně chci napsat něco dalšího - jak slyším slovo EXTENDER, nemám úplně dobrý pocit. Kór pro použití na rychlý a spolehlivý přenos dat. Záleží co a jak si pořídíš a jak to mezi sebou zapojíš. Aby fungoval extender skutečně jen bezdrátově, byl bych při výběru opatrný. Levnější systémy to neumí úplně dobře a zjistíš, že do takové rozšiřující jednotky je lepší přitáhnout signál nějakým LAN kabelem. Vlastně místo extenderu v původním hrubém významu začneš budovat nějakou slušnější WiFi síť s dobře spolupracujícími APčky, nastrkáš do toho nějaké prachy a, neříkám že přímo ty, nakonec zjistíš, že natažení kabelu, pokud je to technicky možné, by bývalo bylo levnější a lepší.

V každém případě držím pěsti, abys jakoukoliv cestou dosáhl požadovaného efektu.

Já to mám taky celkově neutrálně co se chování týče. Co se služeb týče, bylo to za ty roky nahoru dolů, ale nějak se to ustálilo na slušném poměru ceny/výkonu. Ale to není jen VF. Viděl jsem to nedávno v Alze. Objednal jsem tři síťáky, dva mi dvakrát rozbili takže 5x prodloužení dodání. Dva dny ticho. Třetí den jsem se naštval a seřval je emailem. Za hodinu volá paní s omluvou a dávají zdarma. Kapitalismus na baterky. Pokud mi VF nedodá Superwifi, už jsem se díval na nabídku extenderů a mám v merku tři od TP Linku v rozpětí 1500-3000Kč, tzn. to nejlepší co mají. Kdybych to chtěl do více pokojů, což zatím nechci, spíš bych vymýšlel mesh s vícero jednotkami a pak tahal UTPko z nich do zařízení. Ale děkuju. 

před 9 hodinami, Ivo2003 napsal:

Proč Vodafone nechce zapojit SuperWIFI taky nechápu, je to placená doplňková služba a tak by neměl být problém službu dodat, když si ji zákazník připlatí.

Možná infolinka to myslela tak, že superWIFi pravděpodobně problém zcela nevyřeší.

Co se týče extenderů, tak většinou moc spolehlivé nejsou, maximální rychlost klesne na polovinu a může fungovat jen tam, kde nedosáhne signál z hlavního wifi routeru. Pokud je příčinou zarušení a obsazení wifi kanálu, tak extender naopak situaci ještě velmi zhorší a to nejen uživateli, ale i sousedům.

Možná to si mysleli, ale nebyli tu, tak to nemohou vědět. Je to neochota nebo špatný odhad. Můj názor je, že obojí. Paní nebyla nadšená z představy, i když zjistila příčinu, že by kvůli tomu měl technik přijet. Přesnou příčinu můžeme hádat, ale řeknu to jinak. V místnosti a okolo kde mám modem mám plný signál. V obýváku už jen 1-2 čárky. V prostoru mezi 2-3. Podle mě píchnout extender do prostoru mezi to vyřeší. Anebo tu Superwifi jednu blízko modemu a druhou k boxu u tv.

před 8 hodinami, Marek-26 napsal:

V případě dodání SuperWiFi technik vypíná WiFi na modemu. Zůstává tedy jen aktivní síť z extenderů. Master jednotka se připojí normálně ethernetem k modemu a může se rovnou i umístit na lepší místo, než je umístěn samotný modem. "Super Wi-Fi hlídá nejlepší možné nastavení za vás a průběžně si vybírá nejvhodnější Wi-Fi kanál, aby vaše síť nebyla rušena od sousedů."

S tím počítám a to mi nevadí. Radši bych ofiko řešení od VF než se v tom hrabat sám. Ne že by to mělo být těžký, ale předpokládám, že jejich zařízení budou spolu komunikovat lépe.

před 8 hodinami, tomus napsal:

Otázka je zda se to za ty peníze vyplatí mít prémiový set-top box a k tomu Super Wi-Fi jednotky, to je dohromady o 150 Kč měsíčně navíc za pronájem a to nepočítám spotřebu elektřiny což budou další stokoruny ročně, než za kus UTP kabelu za pár stovek,

Ale uznávám že ne vždycky to jde, mně se třeba taky do obýváku nechtěl tahat UTP kabel a tak mám k set-top boxu připojený starý router s funkcí klienta, který bere přes wi-fi signál z modemu Compal a posílá ho po kabelu do set-top boxu, původně to mělo být provizorní řešení, ale už to tak funguje několik let, možná by něco podobného pomohlo i tobě, i když jak už tady bylo zmíněno je to další wi-fi síť v domě navíc a rychlost je tam nic moc, v podstatě je to takový extender s tím že druhá část cesty jde po kabelu namísto po wi-fi, ale bydlím v rodinném domku, do bytového domu bych takové řešení asi nedoporučoval kvůli zarušenosti okolních Wi-Fi sítí.

Jako jo, neříkám, že to je zadarmo. Ale můžu tu Superwifi pak využít nejen na ten box třeba, který kromě té wifi by měl mít ještě navíc myslím. Jako jde to nějak vždycky, ale ne vždy je to nutné nebo dává smysl nebo jsou na to podmínky. Bezdrát je prostě elegantnější. No, když hledám wifi, najdu jich tady dalších asi 5-10 od sousedů. Ze svýho modemu ty dvě pásma.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...