Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Samotný modem se už nikdy nabízet nebude, protože zájem o něho ze strany zákazníků byl minimální a pro VF by tedy bylo takové zařízení zcela nerentabilní a navíc by měl v síti ke Compalu a VS ještě třetí model. Pokud jde o UPC wi-free, tak tato služba přišla až dávno po tom, co se začaly masově dávat Wi-Fi router-modemy, nicméně ta služba byla poměrně dobrá. Pouze část zákazníků - z nepochopení jejího fungování - začala jako obvykle vzteky prskat místo toho, aby si zjistila, jak to je (navíc tedy ta služba šla vypnout v samoobsluze, kdo ji tak vehementně nechtěl mít).
S tím automatickým přepnutím Compalu z bridge do router to není tak akutní, možná po nějakém upgrade FW se to stane, ale samovolně určitě ne.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník papousek84

 Compal CH7465 bílý nyní mám jeden volný, po přestěhování (podařilo se mi ho zakoupit plně funkční). možno poslat přes zásilkovnu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler

To, že se samotný modem nabízet už nebude je jasné. Jak jsem psal, většině BFU je to jedno, ale prostě mám takový nereálný sen...

Co se týká výhody Wi-Free, tak je sice pěkné, že se účastník mohl připojit kdekoliv, kde byla aktivní, ale jak jsem psal, konkrétně u nás v paneláku tím obsadili pásma a ne jen jedno, ale více pásem a tím snížili možnosti lidem. Službu jsem nepoužíval, tj. měl ji vypnutou, ale všichni sousedé to měli zapnuté a to toho někteří ještě i vlastní WiFi routery, takže z prominutím bordel.

Co se týká přepnutí z bridge do routeru, tak vím, že to bylo úmyslné, protože to provedl operátor poté, co jsem si stěžoval na kvalitu sítě. Možná místo restartu udělali reset, ale to já jako uživatel nevidím. Z mé strany existuje paranoa, že takovéto zařízení může mít backdoor a to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že ta zařízení backdoor nemají.

Mimo jiné, tehdy se ukázalo, ostatně jako vždy, když jsem měl problém internetem, že problém je na straně UPC, ale to mě musel 3x navštívit technik, aby 3x prohlásil a zaznamenal, že problém je u nich a až když mě operátorka řekla, že ke mě pošle 4. technika tak jsem začal být sprostý a hnusný. Je mi zle z toho, že někdy člověk musí být sprostý a agresivní, aby se začalo něco dít. Mám z toho pak nervy celý měsíc. Nicméně se dostavil zcela jiný technik (Zřejmě na základě mé agrese.). Opět zjistil, že u mě problém není, ale pátral dál. Zjistil, že v mé větvi sítě byla vadná jiná zařízení, která rušila a některá dokonce zahlcovala vadnými paketami UPC server-routery. Tento poslední technik mě po vyřešení vše řekl, což velmi oceňuji, protože nemusel. Celá anabáze od prvního hlášení až po vyřešení trvala asi 4 měsíce. Nakonec jsem dostal na několik měsíců slevu jako omluvu, ale ten čas a nervy se zaplatit nedají.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@randomofamber Služba UPC wi-free používala přesně ty kanály, jenž používala i Wi-Fi účastníka, na jehož modemu ta wi-free běžela. Tedy nikdy nedošlo k tomu, že by se obsadily nějaké další extra kanály. Sice si část lidí z neznalosti myslela (a zjevně stále myslí) opak, ale není tomu tak.
Jinak to, že mají lidé doma víc Wi-Fi sítí je zcela běžné, protože hlavní modem s routerem a WiFi je třeba někde v obýváku, ale např. do dětského pokoje signál nedosáhne, tak si tam dá user vlastní AP, tj. s další Wi-Fi sítí.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Adolf.Shitler said:

S tím automatickým přepnutím Compalu z bridge do router to není tak akutní

To sa dialo v obdobi, ked zakaznikov prehadzovali na DS Lite, aspon v UPC SK pred par rokmi.. horsie bolo, ze bez vedomia zakaznika (viem o par takych nestastnikoch.. potom im po staznosti vratili IPv4).

Spotreba DOCSIS 3.1 zariadeni je vyssia ako stare Cisca ci Technicolory.. a DOCSIS 4.0 (aka 3.1 FDX) bude mat este vacsiu, kedze je nutny radovo vacsi vykon CPU, prve SoC uz existuju (Broadcom aj Max Linear - to je ex Intel Puma).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V paneláku nejvíce obsadí pásma ti experti co si nastaví u 2.4 wifi šířku pásma 40 Mhz a rozlezou se tak přes půlku všech kanálů a protože jim to jde špatně, tak ještě uvažují jak zvýšit výkon. A nebo experti s repeatery. 

 

Ale i to wi free si dovedu představit, že mělo na wifi špatný vliv - snižovalo to rychlost platícímu uživateli, když se někdo připojil na wifree - zvlášť pokud se připojil někdo z ulice a měl špatný signál a tudíž wifi modul v modemu musel neustále vše opakovat a vysílat znova.  Tím modul nemohl řádně obsluhovat platícího uživatele doma. Protože wifi modul jednotlivé klienty obsluhuje střídavě, nemůže mluvit s více klienty najednou, pokud teda není aktivní MU-MIMO. 

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler To si asi nerozumíme. Wi-Free na modemu UPC používala nějaké kanály, účastník měl mnohdy router za routerem a na svém vlastním routeru mě vlastní zapnutou vlastní Wi-Fi. V praxi pak byla dvě zařízení vedle sebe a každá si obsadila jiné kanály (router obvykle ve výchozím nastavení vybírá automaticky ty volné). Takže už jsou obsazeny 4 kanály z 11 (2x20Mhz). Když bydlíte v paneláku a máte "štěstí", tak máte okolo sebe 4 až 6 sousedů. Řekněme, že 4 sousedé mají takto zapojenou domácnost a máte hned obsazeno 8 kanálů (Někdo to tak neměl, ale jak jste napsal, jiný to zase měl více Wi-Fi v jedné domácnosti...). Z venku do bytu lezou další Wi-Fi jako je poskytovaná obcí, pak nějaké firmy, Wi-Fi sdružení, vedle nás sídlí policie a školka, atd. Všechny UPC routery s Wi-Free měly obsazovat jen jednu dvojici a v podstatě se překrývat, ale to se u nás v paneláku nedělo. UPC routery s Wi-Free byly na různých kanálech, takže obsazenost všech 11 kanálů byla naplňována. Mimo jiné obsazení kanálů se různě mění, dle toho jak lidé zařízení zapínají a vypínají (Jede na chatu či dovolenou tak vše povypínají.). Naštěstí jsem si tehdy našel nějakou dvojici, která nebyla moc často obsazovaná a nastavil si ji fixně.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@randomofamber Pokud má někdo router za routerem a aktivní dvě fyzicky různé WiFi, tak to pásmo zahnojí tak jako tak a služba UPC wi-free v tom nehraje žádnou negativní roli, protože ona je pouze virtuální síť s vlastním SSID, ale nezabírá kanály navíc. To je prakticky totéž, jako když si na svém routeru zapneš Wi-Fi a ještě povolíš síť pro hosty s jiným SSID - také ta tvoje domovská WiFi nebude používat odlišné kanály od sítě pro hosty, ale kanály budou zcela shodné a pouze tam jsou dvě různé identifikace.Neboli ono by to ani nijak jinak nešlo, když ty sítě používají stejné rádio v routeru, přičemž router neumí souběžně různá rádia ve stejném pásmu.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...