Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Ubee EVM bol rovnaky hw ako Cisco 3208 - Broadcom SoC, spolahlivy a nizka spotreba, Ziggo NL (patri pod Liberty Global) ma stale v ponuke DOCSIS 3.1 modem Ubee UBC1318.

https://www.ziggo.nl/klantenservice/apparaten/wifi-modems/ubee-ubc1318zg

https://www.ubeeinteractive.com/?product=ubc1318-docsis-3-1-small-medium-enterprise-gateway

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2023 v 20:42, Adolf.Shitler napsal:

Neznám žádnou výhodu vlastního zařízení oproti zařízení v pronájmu, a také jsem žádnou výhodu nikde nečetl. Přičemž pochybnou úsporu pár korun opravdu jako argument neberu, protože to je vyváženo celou řadou nevýhod, o kterých jsem psal, ať už jde o záruční servis až 30 dní (po záruce pak jasná věc), nemožnost uživatelsky upgradovat FW a v podstatě nulová podpora ze strany operátora, jenž nebude řešit technické problémy u zařízení, která nejsou jeho.

 

@Adolf.Shitler Příklady výhod viz můj příspěvek pro Marek-26 na stránce 14 v tomhle vlákně.

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/12/2022 at 10:28 PM, paffko said:

A v momentě, kdy tu bude zařízení kompatibilní s domácí sítí, vznikne tu oficiální distribuční síť, takže zařízení budou v prodeji na každém rohu, stejně tak jejich support.

V Nemecku, kde plati routerfreiheit od augusta 2016, nevznikla za ten cas ani jedna distribucna siet pre DOCSIS koncove zariadenia, ani nie su zariadenia na kazdom rohu dostupne (jedine AVM, co teda bohvieaky vyber nie je a casto nesplna poziadavky). Vyrobcovia DOCSIS zariadeni s EU certifikatmi (Arris, Technicolor) zakazali oficialnu distribuciu a podporu koncovym zakaznikom, iba cez operatorov.. tak by ma zaujimalo, kde udelali soudruzi z NDR chybu?

Ked chcem iba cisty modem (Technicolor, Arris alebo Ubee), mam problem aj v Nemecku.. a riesit (pololegalny) sedy trh bez podpory vyrobcu aj operatora je uz len vyhra.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 

Výrobce AVM distribuční síť v Německu má solidně vybudovanou, namátkou prodej přes MediaMarkt. V České republice - málokdo to ví - má AVM oficiální distribuční zastoupení.

Je jasné, že někteří výrobci vyhodnotí, že se jim nevyplatí nebo nemají zájem prodávat napřímo koncovým uživatelům - upřímně, ani nevidím do jejich pohnutek či zákulisních dohod mezi těmito výrobci a operátory, možná tiché dohody, že to není pro trh "žádoucí". Já budu rád za AVM, na který mám beztak zálusk. A u něj se nebojím nepodpory. A když to jde, že německý VF s AVM umí spolupracovat na oficiální úrovni (nabízí jejich routery ve své nabídce), to by v tom byl zakopaný pes, aby to nemohlo jít i u nás.

 

UPDATE: u mého předchozího příspěvku, ze kterého jsi citoval, jsem měl na mysli oficiální prodejní síť, distributor už v ČR působí. 

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 Proč by měl dávat od toho ruce pryč? V Německu taky dává od toho ruce pryč, když má FritzBoxy VF DE přímo ve své nabídce? https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/glasfaser/?icmp=2p-index:2:kip-glasfaser-2p-index

Kluci, přijde mi, že šíříte přílišný a zbytečně předčasný skepticismus. Celou dobu jste mě tu všichni přesvědčovali, že český VF nikdy (nikdy!) vlastní routery neumožní, byli jste si jisti až na kraj světa. A doufejme, že to nezakřiknu - ledy se hnuly jedním jediným (možná jich bylo víc) podnětem na ČTÚ.

Chápu, že vždy budou existovat dva tábory - auto na leasing ano, druzí budou křičet ne! A není to jedno? Ať si každý vybere. Se svými plusy a mínusy. Svět se bude točit dál, všichni budou muset hrát STEJNÁ pravidla hry - operátor, výrobce, koncoví uživatelé. A díky pravidlům hry budou nastavený mantinely a dost možná to bude fungovat. Nebo si zas povíme za rok a den? Jsem asi životní optimista. 🙂

 

@Marek-26  Zeptám se v návaznosti na aktualizované podmínky služby Pevný internet, odstavec 3.2 (https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-pevny-internet1/), podmínky pro použití koncových zařízení DOCSIS v síti Vodafone CZ (https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2025/pozadavky-na-zarizeni-docsis.pdf?nc=13) a specifikace rozhraní pNTP (https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2031/specifikace-rozhrani-pntp.pdf?nc=13)

 

Pokud takové zařízení bude splňovat podmínky výše -

Jaký je další postup pro zprovoznění tohoto zařízení v síti VF CZ? Je potřeba volat na VF infolinku a registrovat CM-MAC adresu zařízení přes ni, nebo toto kompatibilní zařízení bude fungovat automaticky po online aktivaci po jeho připojení do sítě?

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, VF DE dava ruky prec od vlastneho zariadenia zakaznika.. a ticket rovno uzavrie a neriesi, pokial nie je pripojene ich koncove zariadenie (a je jedno, ci je problem na strane VF DE alebo zakaznika). Ze ma produkty AVM v ponuke, neznamena, ze bude robit podporu AVM produktom, ktore VF DE nepredal! Zakaznikovi povie, obrat sa na dealera/distributora/vyrobcu, od ktoreho si kupil zariadenie.

To nie je skepticizmus, ale realita dlhorocneho zakaznika Unitymedia/VF DE West s vlastnym zariadenim a zaroven aj dovod, preco podiel uzivatelov kablovej siete VF DE s vlastnym zariadenim je menej ako jedno percento.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paffkoP Postup není zatím žádný. To není jen o tom někam napsat MAC adresu a hotovo. Také bych, být Vodafone, chtěl servisní poplatek za zprovoznění cizího zařízení, ty prokazatelné náklady nebudou malé, nejspíše bude třeba i doložit dokumentaci k takovému zařízení a bude muset být předem schváleno. Vlastním zařízením též přijdete o dohled ze strany Vodafone a proaktivní kontrolu z jejich strany. Ale jak už jsem psal, kdo chce kam, pomozme mu tam.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...