Jump to content

paffko

User
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by paffko

 1. Za mě - aplikace na mobilu nejede, ale Tizen (verze 73.101.304) úplně v pohodě.
 2. S tou podporou Samsung Tizen až od roku 2018 mě taky překvapilo. Čekal jsem podporu od roku 2017. Aspoň podle dostupných informací z netu, které vypadaly nadějně.
 3. @kautskym Nabídka v rámci VF je dobrá - úspor řádů stovek měsíčně. jj, veřejné nabídky jsem viděl, např. ta pro ČVUT. 🙂 I když upřímně, ceny mám vybavené s VF lepší i jako jednotlivec 🙂
 4. Velký celorepublikový(?) výpadek je tady. Nejede internet a přinejmenším infolinka.
 5. @kautskym Rozumím a ani se k nabídce dostat nechci, jenom měl zajímala její podoba. ...Když jsi tady to téma už otevřel... 🙂
 6. @kautskym Nasdílej podobu nabídky, ať máme co závidět! 😄
 7. @Ondra - Vodafone Ondro, mohu poprosit o vyjádření se k dotazu, který jsem VF položil již více než 14 dní nazpět? Číslo dotazu č. 1559104. Moc děkuji!
 8. Kluci, sdílím tady postup výrobce AVM a jeho FritzBoxů, jak probíhají aktivace v ostatních zemích s různými providery, kdyby vás zajímalo... Příkladem může být i německý VF. https://en.avm.de/service/knowledge-base/dok/FRITZ-Box-6690-Cable/3588_Setting-up-the-FRITZ-Box-Guides-for-different-providers/
 9. @Daviddvbc Sorry, seš mimo! Četl sis nové podmínky VF? Pokud ne, tak si je přečti, odkazy jsem sdílel např. na stránce 14 v tomto vlákně. Potvrzeno i ze strany ČTÚ. Vlastní koncová zařízení v kabelové síti VF jsou prostě fakt. @Marek-26 Marek mi maximálně nemusí chtít nasdílet postup, což by mě mrzelo, a musel bych řešit jinými způsoby. Závěrem, naivní seš ty, pokud mi tu budeš podsouvat cokoli jiného.
 10. @Marek-26 Marku, zdravím. Položil jsem oficiální dotaz na VF, aby specifikoval, co je potřeba z mé strany směrem k Vodafone CZ, abych mohl používat mé vlastní koncové v rámci kabelového připojení. Kolegové se i přes připomínání zatím nemají k odpovědi už déle než 14 dní. 🙂 Když se tu bavíme na odborné / technické úrovni, můžu poprosit Vás? Postačí Vodafonu CZ nasdílet tzv. CM-MAC adresu routeru, který chci aktivovat? Je ještě něco potřeba? Díky! Nerad bych kladl tento dotaz Vodafonu přes ČTÚ, přijde mi to hloupé a věřím, že VF mi odpověď umí dát přímo...
 11. @mrzic@Daviddvbc Díky za info!:)
 12. Ahoj, po ručním naladění multiplexu 770 MHz, QAM 64 kvůli Premier Sport 1+2, ve kterém je i Vodafone 100, se tento kanál po přeladění i nadále jmenuje Vodafone 100, ale fakticky pod ním běží také Premier Sport 1. Je to tak správně? 🙂
 13. Co jsem pochopil od VF obchodníků, vztahuje se pouze na vybrané lokality. Takže cena super, ale nedá se nastavit kdekoli
 14. @Adolf.Shitler Cituji: "@paffko Na vlastní koncové zařízení přejít můžeš, ale to bude vždy až za pronajatým modemem, protože bez modemu internet na kabelu VF mít nelze. Ale to už se tady řešilo mockrát." Není pravda, co říkáš. Nově máš routerovou svobodu i v ČR. VLASTNÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ NEPOTŘEBUJEŠ PŘIPOJOVAT AŽ ZA PRONAJATÝ/ODKOUPENÝ VF MODEM, POKUD TO TAK CHTÍT NEBUDEŠ. Můžeš rovnou použít kompatibilní VLASTNÍ.
 15. @Adolf.Shitler Vždyť víš, že to není pravda! 🙂
 16. Doufám, že takhle to nedopadne. Mám HW odkoupený a měsíční výpalné platit nehodlám. To by urychlilo akorát můj důvod přejít na vlastní koncové zařízení.
 17. S modemy AVM nemá Vodafone problém, ne?
 18. @Daviddvbc Ahoj, rozdělil bych na dvě témata. Jedno téma, zda je správně nebo špatně, pustit vlastní zařízení do sítě, od toho tu můžeme diskutovat. Druhé téma, že od teď - po splnění podmínek VF - může uživatel použít vlastní koncové zařízení na technologii DOCSIS a zde to diskuzi nepotřebuje. Shodneme se?
 19. @Marek-26 V čem byla operátorka mimo?
 20. A když si člověk pročítá podmínky služeb, vidí nemožnost volání a SMS v roamingu mimo EU, nemožnost volání na čísla s vyšší minutovou sazbou, nemožnost měnit nastavení služeb kromě tvrdě přednastavených. Ptám se, proč by to někdo (z Čechů) chtěl mít. Platby pouze platební kartou, ze které se částky pravidelně strhávají, žádné jiné platební možnosti... Vidím přínos pro VF - nehrozí riziko vymáhání částek za audiotext a zpožděný roaming, žádné dohadování se zákazníkem o změně služeb kromě pár natvrdo daných, prostě udělej si sám. Nápadněě mně to připomíná Oskartu a virtuály, ale ti za diskomfort neúčtují vysoké částky záměrně. A tady za málo muziky hodně peněz. Jedinou výhodou možnost pozastavit tarif až na 13 měsíců, což mně přijde, že je celé dělané pro cizince, kterým nevadí české ceny za mobilní služby.
 21. Souhlas. Za mě UPC wi-free byla super služba. Na principu sdílení kusu vlastní kapacity wifi sítě možnost připojit se na wifi kdekoli a kdykoli od uživatelů v tomto "ekosystému". Široké pokrytí wifi hotspotů, aniž by musel operátor složitě budovat separátní vlastní byznys infrastrukturu.
 22. @Marek-26 Dokážu si představit. 😄 Tak za mě by stačila AVM krabička... 😄 A jaké jsou tedy zkušenosti od německé dcery, VF DE, který ho má v nabídce? Výrobce AVM si tu jako jediného potenciálního adepta a spolehlivého adepta tady vesměs všichni, i odpůrci vlastního koncového routeru, chválíte.
 23. @Adolf.Shitler Ahoj, no právě si to představuju tak jak píšeš v téhle citované pasáži. Co je potom za problém, když operátor vydá technické požadavky na zařízení a zařízení bude zcela tato doporučení splňovat? Proč by takové zařízení měl být problém pustit do své sítě? Pak je přece jedno, jestli je to Compal, Arris, nebo to bude AVM - všechna zařízení splňují identické parametry. Nebo v čem se pletu?
×
×
 • Create New...