Jump to content

paffko

User
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by paffko

 1. Platím přes Samoobsluhu každý měsíc, když mně přijde notifikace o celkové útratě. Integraci Apple Pay bych uvítal. Ani Click2Pay není tak pohodlné. Jinak těch motivací, proč někdo platí kartou, může být víc - cashbacky od banky, generování (minimálních) transakčních obratů,...
 2. Rád bych jen z pohledu marketingu vypíchl "komerční článek". Zadavatelem je Vodafone, který za tento článek zaplatil. 🙂 Ale díky proklikům se Dotekománie může Vodafonu jako svému zákazníkovi chlubit vysokou úspěšností kampaně. 🙂
 3. O těchto podmínkách vím a četl jsem je. Stejně jako jsem četl informace, které jsem sdílel. Přijde mi, že cílem tohoto fóra je jen odrazovat od práva spotřebitele na vlastní zařízení, pokud je až za koncovým bodem veřejné telekomunikační sítě. Nepotřebuji odrazovat, že něco nejde. Stejná otázka na vás jako na @kautskym - četl jste, co jsem sdílel?
 4. @kautskym Tomu rozumím. Upřímně, nepotřebuji odrazovat, že něco nepůjde. Četl jste informace, které jsem sdílel?
 5. Dle informací, které jsem sdílel v příspěvku, není důvod něco nepovolovat. Stejně poprosím o vyjádření Marka. 🙂
 6. @Marek-26 Marku, trochu jsem studoval informace ohledně vlastního koncového zařízení. Jednak dokument BEREC, jednak Free Software Foundation Europe (FSFE) a interaktivní mapu se situací v ČR. Přestože se jedná o téma, o kterém jsme tu diskutovali a nad kterým polemizovali, zda je či není žádoucí pustit vlastní koncové zařízení do sítě... - Chápu správně, že pokud si pořídím vlastní koncové zařízení např. Fritz!Box 6690 nebo Fritz!Box 6660 a připojím je ke své přípojce, nebudu nijak omezen ve využívání služeb internetu?
 7. Marku, jste si jistý, že Vodafone Station podporuje MU-MIMO? Co mám načteno, tak pouze MIMO. Absence WIFI ax zásadní. Předtím jsem zapomněl zmínit absenci zabezpečení WPA3 (Apple tento typ zabezpečení podporuje již relativně dlouho). Absence řízení ovládání z mobilního zařízení, řízení jednotlivých zařízení přidaných v síti, pojmenovávání, jejich prioritizace (nebo to VF Station tady umí?). Těšch funkcí, které by v routeru přinejmenším potěšily, je prostě víc. A Vodafone Station je nesplňuje, ať jsem to nazval "specifickými" požadavky. I když jsou zmíněné výtky v dnešní době vlastně specifickými nebo už standard? (řečnická otázka)
 8. @Adolf.Shitler Otázka k diskuzi. Např. já preferuji jedno all-in-one zařízení než to řešit kostrbatě a za jedno zařízení, které hodím do módu "nepoužitelnosti", připojím teprve to funkční. Specifickými požadavky myslím třeba standard wifi ax, OFDM a 4x4 MU-MIMO a např. mobilní rozhraní pro správu zařízení, nic extra, co by router neměl umět. 🙂
 9. Proč víc škody než užitku? Dokážu si představit, že aktivace zařízení bude klidně probíhat přes operátora, který verifikuje, že je zařízení způsobilé pro provoz v jeho síti. Riziko reklamace nebo nákup nového zařízení jako zákazník rád vezmu na sebe, výměnou za to, že mně router nabídne takové funkcionality, které potřebuji/chci využívat. Může existovat seznam zařízení doporučených operátorem, beztak tolik routerů s kabelovým konektorem na trhu zas tolik není. Fakt škoda, že tato možnost není, když to jinde - a hlavně v síti VF - lze.
 10. Ahoj, mám koupený bílý Compal router. Parametrově bych ho rád vyměnil za svůj resp. FritzBox např. https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-6690-cable/ Teď bych musel nešikovně řešit připojením jako druhé zařízení za stávající Compal, což postrádá smysl, protože je Fritzbox je připravený jako all-in-one zařízení pro exUPC/Vodafone. Vím, že si v jiných vláknech diskuze pár lidí postesklo, že ta možnost tady není, narozdíl např. od německého VF nebo Rakouska. Uvažuje Vodafone, že budou tyto kabelové routery v síti fungovat?
 11. Marku, jedna z platforem (pro příjem) má kanálů více? Dají se vypíchnout rozdíly?
 12. Nabídka mně přijde víc než jasná. Platí to, co kupujete, tedy v pravé části printscreenu. Pro jistotu detailní podmínky promo akce zde: https://www.vodafone.cz/podminky/nabidky-a-akce/podminky-nabidky-tarifu-3-gb-130-minut-volani-a-ne/
 13. @Ondra - Vodafone Díky za info. Bohužel se balíček nezobrazuje, i když je hlášený výpadek. Zavolám, snad s kolegy dořešíme. P.S. Odkaz nefunguje. 🙂
 14. Více informací zde: https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/internet-v-pocitaci/free-data-day/ ¨ @Marek-26 Marku, dotaz. V rámci výpadku mně byl v minulosti ve VF samoobsluze podle parametrů služby Free Day Data balíček nabídnutý. Ale při dalších výpadcích ho už nevidím a nejde nijak aktivovat. Telefonní číslo je na stejném účtu jako ostatní služby (pevný internet + TV). V čem je problém?
 15. @Technikus HBO MAX, jak psal Ondra z VF, bude podporovaný od roku 2016, tedy od modelů TV Samsung označeného "K". Model UE49MU6452 je novější (rok 2017). Tento model by měl téměř s jistotou už podporovat i aplikaci Vodafone TV. Detaily značení modelů Samsung TV např. ZDE.
 16. Přitom je zvláštní, že Samsung modely z roku 2016 podporují všechny dostupné aplikace, a to v jejich nejnovější verzi. Ale je pravda, že aplikace T-Mobile TV je možná až v Samsung TV o rok novější (2017), zatímco O2 TV byla zařazena do mého modelu 2016. Nerozumím, co je klíčem pro rozhodnutí, od jakého modelu bude aplikace dostupná. Ve verzích Tizen mám navíc pocit, že zlomová (moderní) verze Tizenu pro vývojáře je právě už od roku 2016. Proč ta podpora s Vodafone TV je nastavená až na TV modely od roku 2017?
 17. Obávám se, že jestli to bude jako ve Španělsku, kde už aplikaci Vodafone TV na Samsung TV spustili, tak bude podpora Samsung až od roku 2017. Což by mě naštvalo, protože mám Samsung TV (2016). Dá se očekávat, že to bude všude stejné, nebo je možné, že se bude podpora modelů TV na jednotlivých trzích lišit? Více na https://www.actualidadgadget.com/vodafone-tv-llega-a-la-smart-tv-de-samsung-como-instalarla/ Španělsky neumím, ale Google translate to jistil. 🙂 Podpora uvedena v závěru článku.
 18. @namec Dotazy zákazníků a obzvlášť technických nadšenců jsou vždycky challenge. 😄 ale jak píšu, jsme na techfóru... A to mě ještě pálí aplikace VF TV na televize Samsung, resp. kdy bude. Tuším, že v předchozích týdnech ji konečně představili ve Španělsku. Vidím, že taky jedete přes CA moduly, tak by se mohla aplikace hodit i Vám.
 19. @namec A nejsme proto s těmito diskuzemi právě na Techfóru? Jinak ano, být moje babička, tak čekám, až mě bude operátor informovat, nejlépe dopisem... 🙂
 20. @Ondra - Vodafone Dobře Vy, Ondro! Pravda, nejedná se o původní vyšší cenu, balíček kromě HBO GO zahrnuje i samotné programy HBO. Sleva 25% viz printscreen. Kdy se dívám na stránky českého HBO MAX, drobnostiskem pod akční cenou se uvádí, že cena je buď napřímo, nebo i přes vybrané partnery (nebylo UPC právě mezi partnery HBO GO včetně dalších providerů TV, ať už IPTV, SAT, kabel apod.?) . A nabídka je i pro stávající zákazníky HBO GO (které je nyní součástí balíčku VF). Takže jak bude řešen přechod HBO GO v rámci stávající nabídky na MAX?
 21. @namec Špatně jsme se pochopili. "Předražené služby" po slevě UPC/VF nyní vycházejí stejně jako napřímo resp. o trochu levněji. Můj dotaz je, jak se do téhle ceny "už po slevě" promítne akční cena HBO MAX pro všechny resp další sleva.
 22. A jak se akční cena HBO MAX (po slevě 33%) zohlední přes fakturu VF, když mně tehdejší UPC nabídlo slevu na "předražené" HBO GO, které teprve po UPC slevě vychází jako když bych si dal HBO GO přes jejich stránky napřímo? Teď se akorát VF ve faktuře "pyšní" slevou 25%... Jak se zohlední akční nabídka?
 23. Tak jak to tu čtu, tak už vlastně to nové "rebrandované" vodafonní GUI používám. 😀
×
×
 • Create New...