Přejít na obsah

Vodafone: Kabelovou televizi zatím nevypneme


Pavel m

Doporučené příspěvky

Děkuju redaktorovi Lukášovi Polákovi za zajímavý rozhovor, kde bylo v podstatě řečeno vše důležité ohledně Vodafone TV, je vidět že se o tuto problematiku zajímá a rozumí tomu.

Překvapilo mě třeba že se tam píše že hodně uživatelů s CA moduly přešlo na televizní aplikaci Vodafone TV, já si myslím že někteří určitě ano, ale spíš to bude také tak, že začali kombinovat obě technologie třeba jako já.

Doufám že tu kabelová TV v DVB-C s námi zůstane co nejdéle do doby, když ty internetové aplikace budou mít takovou kvalitu a spolehlivost, že jimi bude možné plně nahradit vysílání v DVB-C, zatím z mého pohledu tam ještě nejsme. 

Při této příležitosti jsem si také vzpomněl na dva roky starou zprávu kterou vydal Vodafone, kde zmiňuje že do pěti let by chtěli plně přejít na DOCSIS 4.0, což by znamenalo konec DVB-C, uvidíme jestli se to stihne, já si myslím že spíš ne.

https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/vodafone-investuje-dalsi-miliardy-do-modernizace-s/

 

@petr-000 bych chtěl upozornit, že jestli sem bude nadále pokračovat v psaní podobných zmatených a nesmyslných příspěvků, kdy tento nebyl vůbec první, tak bych musel jako moderátor přistoupit u jeho účtu k nějakým restrikcím, například zapnout schvalování příspěvků moderátorem.

 

  • Souhlasím 6
  • Děkuji 2
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to o par vterin. Ale kabel je kabel. Bohuzel si myslim ze digital skonci jako analog. Za pet let zbyde jen 30-50 stanic v hd - ceske a slovenske stanice, sport a film. A za 10 let to vypnou uplne. Ja uprimne rad internet nemam ale nic s tim nenadelam.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, keramik said:

Internetovou aplikací NIKDY nepůjde plně nahradit DVB-C.  Minimálně kvůli cca 30 vteřinovému zpoždění.

To je nesmysl, těch 30 vteřin zpoždění není nikde pevně dané a je rozhodně možné technicky toto zpoždění minimalizovat. A druhá věc je, jak moc a koho to vůbec trápí - ona je to spíše okrajová situace a u IPTV/OTT poskytovatelů to zákaznící evidentně více či méně akceptují..

A říkat nikdy je úplný nesmysl, DOCSIS 4.0 (a zcela jistě všechny budoucí) jde cestou využití plného spektra. Takže si myslím, že nás spíše čeká postupný útlum a přechod na IP řešení.

21 hours ago, tomus said:

Děkuju redaktorovi Lukášovi Polákovi za zajímavý rozhovor, kde bylo v podstatě řečeno vše důležité ohledně Vodafone TV, je vidět že se o tuto problematiku zajímá a rozumí tomu.

Překvapilo mě třeba že se tam píše že hodně uživatelů s CA moduly přešlo na televizní aplikaci Vodafone TV, já si myslím že někteří určitě ano, ale spíš to bude také tak, že začali kombinovat obě technologie třeba jako já.

Doufám že tu kabelová TV v DVB-C s námi zůstane co nejdéle do doby, když ty internetové aplikace budou mít takovou kvalitu a spolehlivost, že jimi bude možné plně nahradit vysílání v DVB-C, zatím z mého pohledu tam ještě nejsme. 

Při této příležitosti jsem si také vzpomněl na dva roky starou zprávu kterou vydal Vodafone, kde zmiňuje že do pěti let by chtěli plně přejít na DOCSIS 4.0, což by znamenalo konec DVB-C, uvidíme jestli se to stihne, já si myslím že spíš ne.

https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/vodafone-investuje-dalsi-miliardy-do-modernizace-s/

 

@petr-000 bych chtěl upozornit, že jestli sem bude nadále pokračovat v psaní podobných zmatených a nesmyslných příspěvků, kdy tento nebyl vůbec první, tak bych musel jako moderátor přistoupit u jeho účtu k nějakým restrikcím, například zapnout schvalování příspěvků moderátorem.

 

Ta kvalita je bohužel pořád horší, souhlas. Např. nižší bitrate, absence Dolby Digital, ... Ale otázkou, zda se tyhle věci vůbec budou u lineárního vysílání a nebo zda to lineární vysílání ve formě obsahových přestávek mezi reklamou, zůstane fungovat pro menší cílovou skupinu bez moderních technologií.


@Jack_6428Souhlas. Ona je jenom otázka jak dlouho to bude trvat, nikoliv zda se to stane...
 

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, retron napsal:

Ale i ono DVB-C má poměrně značné zpoždění oproti DVB-T2, nademnou řvou gól a u mě klid před bouří 😂

To zpoždění je 1 a 1/4 sekundy, pokud nesledujete SD verzi, kde je ten posun asi o  dalších 5 sekund větší.

Takže každý má pojem o čase trochu jiný.

Ale asi to tak půjde již z ČT.

Zkoušel jsem různé kombinace DVB-S2/DVB-C/DVB-T2, a vždycky byl nejdříve signál DVB-T2.

DVB-C a DVB-S2 byly přibližně stejné je tam rozdíl 1/4 sekundy (cesta na satelit a zpátky)

 

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IP řešení samozřejmě může (a časem snad i bude muset) DVB-C překonat v podstatě ve všech parametrech, včetně latence i efektivity využití pásma (lepší kodeky a multicast). Jen to vyžaduje dost vývoje a práce na infrastruktuře (opět: multicast) a aplikaci (kterou nesmí psát dementní opice).

Jestli se to Vodafone někdy podaří (a kdy) je samozřejmě jiná otázka.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuji, že se multicast ještě někde bude zavádět - ono i někteří operátoři, co ho původně meli, od něj opustili a přešli na streaming postavený na HTTPS/DASH (což používá i VF TV) a edge cache. Reálně - nahrazení DVB-C je věc, co se bude dít postupně, mezitím lze očekávat další a další zrychlování Internetu (a v případě VF přechod na novější DOCSIS / uvolnění pásma od DVB-C)

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Vodafone: Kabelovou televizi zatím nevypneme

Vodafone jde celkem dobře přes internet sledovat díky stědrému bitrate okolo 7Mbps.

Ostatní služby jako Magenta, sledováníTV mají jen okolo 3 Mbps, to jde sledovat maximálně tak na tabletu. Pokud tedy divák není milovník kostiček a jiných artefaktů v obraze. To zatím konkurovat DVBC nebo službám s normálním bitrate nemůže.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivo2003Jak jste přišel na těch 7 Mbps? Když jsem minulý rok měřil bitrate u IP varianty VTV, tak to bylo  kolem 6Mbps.

U Magenty a Sledování TV (nemám s nimi ale osobní zkušenost) nicméně mícháte hrušky s jabkama - VTV používá H264, Magenta a Sledování TV u kanálů s tímto nižším bitrate H265, což by mělo být srovnatelné.

Nejlépe z toho určitě vychází DVB-C, ale taky je ta komprese pořád hodně vidět (třeba to snížení bitrate u HBO bylo vidět hodně), ale určitě méně. Plus u VTV IP varianty byly docela vidět i artefakty vícenásobné komprese (tipnul bych si, že to reencodují z už i tak nízkého bitrate do ještě nižšího, ale dost možná to jinak dělat nejde)

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...