Přejít na obsah

Zrušení internetu, ponechání kabelové televize


Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@janmichaelvincentPěkné dopoledne, oficiální informaci jsme vám tu popsali. Pokud ukončíme váš pevný kabelový internet a zůstane vám pouze Vodafone TV s CA moduly, váš modem k tomu potřebovat nebudete (můžete ho odpojit). Co se týká nulového datového tarifu, to se týká spíše interního systémového nastavení. Pokud byste se rozhodl, že si k CA modulům pořídíte box, dodáme vám modem. Vlastní modem v tomto případě zapojit nelze. Stejná situace by nastala, kdybyste měl box již při ukončení pevného internetu. V tomto případě bychom vám dodali modem také jiný. Rychlost připojení vám nepotvrdím, je určená pouze pro chod Vodafone TV. Internet v tomto případě nebudete moct pro jiné účely používat. Vzhledem k tomu, že zde uvádíte více příkladů, doporučím vám v tomto se spojit přímo s operátory na lince 800 77 00 77, zodpoví vám případně další otázky.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Veronika - Vodafone Jádro mojí otázky je ale dost jednoduché. Co se stane, když ten svůj modem po ukončení internetu neodpojím? Jak tu psali jiní členové fóra, jsou tu případy (chápu, že nestandardní), kdy internet pro účely Vodafone TV technicky šlo využívat i pro jiné účely. Znamená to, že pro některé zákazníky tyto jiné účely aktivně blokujete a pro jiné ne?

 

Já preferuji, když dostanu informace písemně. Zákaznická linka není efektivní způsob hromadného sdělování informací (věřím, že tohle vlákno si i v budoucnu někdo rád přečte).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se zruší služba internet, tak uživatel si klidně může v zásuvce nechat svůj modem, k ničemu platné to ale nebude, služba bude odpojena.

U Vodafone TV se dává modem a součástí služby vodafone TV je datové připojení pro službu VTV a nelze použít k ničemu jinému.

Dotaz pro Vodafone - funguje alespoň Youtube na set top boxu?

Těm co internet k TV funguje i pro jiné účely, tak mají jiné nastavení služeb a třeba já mám regulérní službu Vodafone pevný internet kabel, kterou mám i na faktuře.

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že dokud to nevyzkoušíš tak to nezjistíš, jelikož i z vlastní zkušenosti jak tady na fóru, tak na infolince jsou informace dost protichůdné, zavádějící a někdy dokonce nepravdivé. Ideální varianta bude objednat si settopbox než internet zrušíš a tím ti teoreticky nechají připojený vlastní modem i po zrušení internetu.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče
Před hodinou, janmichaelvincent napsal:

@Veronika - Vodafone Jádro mojí otázky je ale dost jednoduché. Co se stane, když ten svůj modem po ukončení internetu neodpojím? Jak tu psali jiní členové fóra, jsou tu případy (chápu, že nestandardní), kdy internet pro účely Vodafone TV technicky šlo využívat i pro jiné účely. Znamená to, že pro některé zákazníky tyto jiné účely aktivně blokujete a pro jiné ne?

 

Já preferuji, když dostanu informace písemně. Zákaznická linka není efektivní způsob hromadného sdělování informací (věřím, že tohle vlákno si i v budoucnu někdo rád přečte).

Pokud zrušíte pevný internet, modemu přestane být přidělovaná IP adresa, nebude vám tedy fungovat internet. Pokud budete mít modem zapojený, ničemu to nebrání, avšak je to zbytečné.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, MacLuke napsal:

Když zruším všechny služby u VF, budu moct stávající coax kabel s CI modulem využít alespoň jako "anténu" pro volně šiřitelné programy?

To asi záleží na tom, jestli původně byla zásuvka napojená na domovní DVB-T anténu nebo ne. U mě v domě např. při prvním navedení služby došlo k přehození zásuvky z domovní antény na síť UPC/Vodafone. Nějakou dobu jsem používal jenom internet a pro tyto účely je na koaxu nechráněné DVB-T vysílání právě jako náhrada za anténu. Na to tedy není potřeba ani CI modul.

Já bych tedy čekal, že po zrušení všech služeb bude zásuvka uvedená do původního stavu. Jestli tam byla kabelová síť připojená vždycky, nejspíš budete moct nadále naladit volně šířené kanály. Hodně bych se divil, kdyby vám tam nakonec nechali zásuvku úplně bez signálu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, MacLuke napsal:

Když zruším všechny služby u VF, budu moct stávající coax kabel s CI modulem využít alespoň jako "anténu" pro volně šiřitelné programy?

Ne, pokud zrušíš úplně všechny služby, tak dojde ze strany Vodafone k fyzickému odpojení kabelu který ti jde do bytu, výjimka může být kterou popisuje janmichaelvincent, tedy že předtím zásuvka sloužila pro společnou televizní anténu v bytovém domě.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...