Přejít na obsah

modem Compal vs Station


McVitas

Doporučené příspěvky

Zdravím,

uvažuji o upgradu na 1000Mbit ale zajímá mě nějaké rychlé srovnání dosavadních známých rozdílů mezi modemy Compal 3.0 a Station.

V článku z 2020 na lupa.cz píšou že např nefunguje režim bridge nebo DMZ, ale to mě až tak netrápí.

Spíš mě zajímá spotřeba a zahřívání, protože můj Compal 3 se hřeje docela dost nehledě na síťový traffic, což v horkých letních měsících není nic moc. Dělá station to samé, nebo je chladnější?

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na modem Compal vs Station

V těchto letních měsících bude hřát asi každý modem, ale nepřijde mi že by Compal v průběhu roku nějak extra hřál, je potřeba ho mít na místě kde je dobrý odvod tepla,

ale jinak spíš počítej s tím že Vodafone station bude topit o něco víc, přeci jenom technologie DOCSIS 3.1 je na výpočetní výkon náročnější.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@McVitas, mám jej od středy s novým tarifem premium. Předtím jsem měl super s compalem. Subjektivně vodafone station hřeje méně než compal, ale compal je celý takový umělohmotný, tak pokud na něj dám ruku, tak je to cítí, že je teplý. Vodane Station není umělohmotný, ale "kovový", tak člověk necítí, že je teplý, když na něj dám ruku. Ke spotřebě nic nemám, protože jsem ji neměřil a po pravdě mě to ani nezajímá. Pokud bys měl nějaký dotaz, tak se ptej.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Vyskov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2023 v 19:46, tomus napsal:

V těchto letních měsících bude hřát asi každý modem, ale nepřijde mi že by Compal v průběhu roku nějak extra hřál, je potřeba ho mít na místě kde je dobrý odvod tepla,

ale jinak spíš počítej s tím že Vodafone station bude topit o něco víc, přeci jenom technologie DOCSIS 3.1 je na výpočetní výkon náročnější.

nerozumím jak souvisí roční doba s tím jestli modem hřeje 😉Když na svůj Compal dám ruku, tak je téměř horký a to v létě i v zimě. Myslím, že na jeho funkci to vliv nemá, takže jsem nějaké místo s odvodem tepla neřešil, navíc jediné místo kam modem můžu dát je samozřejmě poblíž koaxiální zásuvky, takže si asi moc vybírat nemůžu ;D

Upraveno uživatelem McVitas
  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V letních měsících pokud doma nemáš klimatizací budeš mít v místnosti pravděpodobně vyšší teplotu než ve zbytku roku, proto se modem hůř ochlazuje a bude teplejší.

Jinak není problém koupit delší koaxiální kabel a modem třeba umístit na lépe větrané místo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba Compalu je okolo 10 Wattů, takže hřát to musí.

U Compala se neuvádí okolní teploty při provozu, ale např tplink uvádí provozní teplotu okolí do 40 stupňů, Compal by to měl mít podobně, takže ani v horkých dnech kdy teploty přístroje jsou vyšší, se není třeba o modem bát.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...