Jump to content

McVitas

User
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile services
  Jiná služba
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

McVitas's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • One Year In
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

1

Reputation

1

Community Answers

 1. Jak to udělat? NIkde v nastavení to nevidím
 2. Pokud vim, tak wake on lan je broadcast a funguje přes MAC adresy a ne IP, takže sorry musíte být více konkrétní, neboť nejsem programátor síťových protokolů :-] Jakým způsobem nebo jakým softwarem se dostane tento magic packet přes internet na můj router?
 3. moc nerozumim kam přesměrovat?
 4. Jestli to chápu správně tak ani jeden modem z nabídky Vodafone toto neumožňuje a jedinou možností je mít vlastní router a VF modem v režimu bridge že? Chci být schopen na dálku zapnout nějaký svůj PC doma. Nebo někoho napadá jiné řešení?
 5. nerozumím jak souvisí roční doba s tím jestli modem hřeje 😉Když na svůj Compal dám ruku, tak je téměř horký a to v létě i v zimě. Myslím, že na jeho funkci to vliv nemá, takže jsem nějaké místo s odvodem tepla neřešil, navíc jediné místo kam modem můžu dát je samozřejmě poblíž koaxiální zásuvky, takže si asi moc vybírat nemůžu ;D
 6. co se týče zahřívání konkrétní zkušenost někdo může sdělit?
 7. Zdravím, uvažuji o upgradu na 1000Mbit ale zajímá mě nějaké rychlé srovnání dosavadních známých rozdílů mezi modemy Compal 3.0 a Station. V článku z 2020 na lupa.cz píšou že např nefunguje režim bridge nebo DMZ, ale to mě až tak netrápí. Spíš mě zajímá spotřeba a zahřívání, protože můj Compal 3 se hřeje docela dost nehledě na síťový traffic, což v horkých letních měsících není nic moc. Dělá station to samé, nebo je chladnější?
 8. VYŘEŠENO. Provedl jsem test, který v prodejně Vodafone nejsou schopni udělat (což mě teda dost štve) - koupil jsem za stovku kreditovou SIM kartu od O2, dal ji do telefonu a voila - VoLTE ikona nahoře se objevila a data při telefonování fungují! V mém starém Galaxy S10 taky. Tak jsem šel zase do Vodafone shopu jim to předvést. No a pak jsme zkusili to, co mi ti někdo poradil - vypnout VoLTE v jejich systému a zase zapnout (což v samoobsluze nejde). No a tím se to spravilo i na mé Vodafone SIM! Zvláštní ovšem je, že ikona VoLTE nad signálem stále není a ani volba na zapnutí/vypnutí v menu není, což ale byla když jsem tam měl tu O2 SIM. Pokud ale volám, tak tam nově vidím nápis "HD volání" a data fungují i při hovoru. Takže vypnout/zapnout.
 9. No já když jsem telefon koupil a vložil do něj SIM, tak po mě nechtěl žádný reset. Prostě jsem prošel úvodní nastavení. Stáhl jsem teď SamFWtool který prý umí změnit CSC, aniž by bylo nutno telefon mazat. Problém je, že v tom seznamu Phone supported CSC není VDC, tak nevím jestli to mám zkusit napsat ručně do toho pole, což by teoreticky šlo, anebo to telefon prostě nezná a tím pádem by nepomohl ani factory reset? Zkusil jsem to a napsalo se že změna CSC OK, ale bohužel to nepomohlo, v informacích o telefonu je stále EUX a ne VDC a při volání se vypnou data 😞
 10. Pokud se dívám správně tak máme to samé...
 11. Tak tenhle kód na S23 nedělá nic bohužel zdá se.
 12. Vypadá to že to změnit nejde. Chybí tlačítko
 13. @penca Říkáš že v menu na to žádná volba není, to myslíš svůj telefon? Vždyť to přece není pravda, tenhle přepínač na VolTE je v telefonech úplně běžně. Teď jsem udělal pokus - dal jsem SIM do svého starého Galaxy S10 a to co v S23 menu mobilní sítě není tady je! No tak jsem si myslel hurá, tady to bude fungovat - ale bohužel ne. Když jsem někomu zavolal tak hned 4G zmizelo a data při hovoru nefungovala. Ta druhá osoba VoLTE zapnuté má a při hovoru jsme otestovali že jí to funguje - může brouzdat po webu při telefonátu a má tam napsané 4G, zatimco já ne. Když jsem hovor položil tak se na sekundu objevilo E a pak 4G+. Takže další krok bude, že zkusim sehnat někoho komu to funguje a zkusit jeho SIM v mém telefonu. Dám vědět jak to dopadlo. Prozatím mám podezření, že je něco s mým telefonním číslem, protože výměna SIM ani mobilu nepomohla.
 14. Tak za prvé 5G je pořád LTE 😉 Zkoušel jsem ten režim sítě přepnout na nižší a nebyl to žádný rozdíl. @penca pardon ale jak už jsem psal, byl jsem s tím v prodejně Vodafone. Myslíš že i oni jsou natvrdlí a nepoznají že to vlastně funguje?😉 Už v prvním příspěvku jsem psal, že nejsem schopen rozchodit VoLTE, aby se při volání nepřerušovaly data, tzn ano zkoušel jsem to a opravdu když mi někdo zavolá tak notebook připojený na hotspotu přestane být online a ikonka 4G+ nebo 5G z displeje mobilu zmizí. Aplikace využívající data jako Idos nebo Meteor hned řeknou že to nejde načíst a mám to zkusit znovu až se připojím. To samé když začnu někam volat já, stane se to ihned při začátku vytáčení. Po hovoru mám obvykle chvilku E a pak se to přehodí na 4G+ nebo 5G podle toho kde jsem.
×
×
 • Create New...