Přejít na obsah

Modernizace sítě DOCSIS


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

před 40 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Pak je možné, že veřejnou pevnou IPv4 dostane první koncové zařízení, které se přes modem (v bridge) připojí. Samotný kabelový modem je pochopitelně vedený v systému Docsis, aby vůbec mohl fungovat, takže v jeho identifikaci problém nebude.

Takhle už to kdysi v minulosti bylo. Ale mám pocit, že v business tarifech lze dokoupit další pevné adresy, to by tenhle systém už nebyl zrovna ideální řešení.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial viem, tak hej, nezavisla od MAC zariadenia, zakaznik dostane zoznam pridelenych statickych IP adries (jednu alebo viac, ako si objedna v zmluve, ale musi to byt business pripojenie), ktore si nastavi na svojich zariadeniach. Funguje to tak, ze modem dostane od CMTS internu verejnu IP adresu (tu zakaznik nevidi), na ktoru potom pomocou RIP routuje pridelene staticke adresy.

Ak sa nemylim, rovnako je to aj v UPC SK pri business pripojeniach.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky vzato je fuk jestli jde o home nebo business usera, je to jen o smlouvě a penězích. Čili realizace bude stejná, lišit se to bude jen ve výběru služeb. A teda mám pocit, že home tarify už dneska si nemůžou moc vybírat, ne? Zkoušel jsem hledat ceník, ale dneska asi není ten den, kdy by se mi to mělo provést 🙂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC kdysi dávalo až 3 veřejné. Ale tenkrát to mělo opodstatnění, většinou lidi měli jen jejich standardní modem, který snad ani neuměl pracovat jako router, takže několik ip adres bylo potřeba, pokud zákazník měl více počítačů.

Uměl vůbec např   ten Scientific Atlanta EPC2203 pracovat i jako router? Nebo by zákazník při více pc a jedné ip potřeboval vlastní?

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ivo2003 napsal:

UPC kdysi dávalo až 3 veřejné. Ale tenkrát to mělo opodstatnění, většinou lidi měli jen jejich standardní modem, který snad ani neuměl pracovat jako router, takže několik ip adres bylo potřeba, pokud zákazník měl více počítačů.

Uměl vůbec např   ten Scientific Atlanta EPC2203 pracovat i jako router? Nebo by zákazník při více pc a jedné ip potřeboval vlastní?

UPC mi kdysi dávalo 4 veřejné IPv4 a Vodafone mi (aspoň ke gigabitu) stále dává 3. A jejich ztrátu budu považovat za dost zásadní downgrade služby (který budu mít problém skousnout, i kdybych na oplátku měl dostat dual stack).

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...