Přejít na obsah

Modernizace sítě DOCSIS


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Tak v rámci "modernizace" dojde v dubnu 2024 ke změně veřejné pevné IP adresy, kterou jsem měl snad 10 let (možné déle), to je tedy zase radost 😞

Jo, to je kolikrát horší než se stěhovat. Trošku se bojím až to vyjde na mě. Ale zase na druhou stranu - kvůli zachování pevné IP jsem doposud nemohl sloučit TV služby a internet na jedno vyúčtování za nižší cenu. No a když si tím zemětřesením projdu nedobrovolně, tak ta další změna už nebude tolik bolet 🙂 

před 3 hodinami, Marek-26 napsal:

Prý v budoucnu nebude vázáno na konkrétní MAC a je to jeden z důvodů, proč upravují rozsahy.

Co jsem pochopil, tak hlavní výhoda je, že si člověk bude moct svou IP adresu vzít sebou při stěhování. Vazbu na MAC snad ani nejde nějak zrušit, to se mi nechce vejít do hlavy 🙂 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vazba na MAC adresu pro mě byla výhodou. Když jsem jsem chtěl IP adresu mi to drželo a když jsem MAC adresu změnil změnila se i IP adresa. Ale neplatím si pevnou. V době kdy jsem si ji platil tak se chovalo to tuším stejně. Tj. když se změnila MAC adresa routeru na jinou než registrovanou, člověk nepoužíval svou placenou IP adresu. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 3. 2024 v 16:38, Adolf.Shitler napsal:

Vazba na MAC by zrušit šla, resp. jednalo by se o vazbu na konkrétní kabelový modem.

Jako že bude seznam adres, co se budou posílat na nějaký modem a ať si s tím každej udělá co chce?

V 8. 3. 2024 v 17:46, MSwamp napsal:

Vazba na MAC adresu pro mě byla výhodou. Když jsem jsem chtěl IP adresu mi to drželo a když jsem MAC adresu změnil změnila se i IP adresa. Ale neplatím si pevnou. V době kdy jsem si ji platil tak se chovalo to tuším stejně. Tj. když se změnila MAC adresa routeru na jinou než registrovanou, člověk nepoužíval svou placenou IP adresu. 

Jo, já třeba používám pevnou adresu a současně i jednu dynamickou.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale momentálně mám 3 adresy, na základě čeho se budou přiřazovat (a čemu? jsem v bridge mode, VfS používám jen jako modem)? Jestli jde jen o změnu MAC adresa -> DHCP client ID (což je v mé konfiguraci stejně taky MAC adresa) nebo něco, tak budiž, to pak nemění na věci skoro nic, ale když tři různá zařízení požádají o DHCP lease, na základě NĚČEHO se mezi něma rozlišit musí...

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Konkrétní kabelový modem bude mít přidělenou konkrétní veřejnou pevnou IPv4, což by po technické stránce neměl být až takový problém.

To asi ne, ale když bude modem v bridgi, tak veřejná adresa nebude na něm. 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...