Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 40 minutami, Marek-26 napsal:

Jedna věc je nějaké dovolání, ale těžko půjdu si stěžovat na Ford, že nemá určitou motorizaci u modelu, který jsem si vybral. Tady je to pro mě podobné, buď chci službu se vším všudy a nebo ne.

Nebo půjdu za ČEZem s tím, že chci vlastní měřák na elektřinu a plyn, že nechci ty, co standardně dávají? Třeba bych si chtěl pořídit nějaké moderní s IOT.

Či snad pošlu stížnost na banku, že mi není ochotna dát VISA kartu, protože spolupracuje s MasterCard nebo dokonce budu mávat vlastní American Expres kartou a budu se dožadovat zprovoznění?

Jak říkám, tohle prostě nepochopím. A u určitých služeb mi to přijde nefér, že se mění podmínky a vynucují se věci, které jsou z technického hlediska i pro většinu zákazníků škodlivé.

Určitě si ale půjdeš stěžovat na Ford, pokud ti prodá auto bez katalyzátoru a filtru pevných částic. Určitě si půjdeš stěžovat na ČEZ, pokud ti bude odmítat nainstalovat průběhové měření, i když má povinnost to u tvého odběrného místa udělat. Určitě pošleš stížnost na banku, pokud bude připisovat mezibankovní platby s denní prodlevou.

Jednou v tom nařízení je, že má uživatel právo volby koncového zařízení, tak by se tím měli operátoři řídit, stejně jako Ford musí prodávat auta s katalyzátorem a DPF, ČEZ musí na určitých odběrných místech instalovat smartmetery a banka musí platby připisovat neprodleně. Pokud se to operátorům nelíbí, můžou v EU přestat podnikat a místo toho přesunout svoje aktivity někam, kde jsou právní normy pro ně příznivější.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho Fordu si na to opravdu stěžovat nepůjdu, protože vím, co chci a kupuji. 🙂 Ale já chci jiný smartmeter než ČEZ dává. Chci si objednat a koupit svůj. A ten argument s bankou je trochu lichý, budu si stěžovat na Vodafone, když mi nebude dodávat rychlost, kterou jsem si objednal a která neodpovídá specifikaci služby. 

Ano, zákony a nařízení se mají dodržovat, ale zvláště u DOCSIS sítě je toto nařízení špatné a má dopad na všechny zákazníky v negativním smyslu. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narozdíl od VF ten elektroměr neplatíš samostatně, je v ceně distribuce, a žádný právní předpis ti nedává právo volby elektroměru, mj. proto, že za správnou funkčnost elektroměru odpovídá distributor, narozdíl od VF, kde jeho odpovědnost končí na hranici sítě a tvoje zařízení je tvůj problém.

Tohle je úplně zbytečná debata, nařízení dává koncákům právo zvolit si zařízení, tak se s tím smiřte, nebo napište svému europoslanci, že je to podle vás blbost, a třeba s tím něco udělá. Já si taky o spoustě právních předpisů myslím, že je to slátanina, kterou sepisoval nevyspalý stážista na perníku a omylem prošla legislativním procesem, a tím, že budu pořád všem, kteří chtějí využít něco, co jim ten předpis umožňuje, říkat, jaká je to hrozná blbost, nic nezměním.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě podmínkou využívání služeb je používat to s jejich zařízením. Kdo s tím nesouhlasí, tak nemusí těchto služeb využívat.

Alespoň jak již bylo mnohokrát řečeno, tak nevznikají pochybnosti o tom, jestli v případě špatného příjmu DOCSIS signálu je závada na straně Vodafone nebo uživatele. Uživateli stačí jen reklamovat nefunkční službu a nemusí řešit jestli je chyba v modemu, domovním rozvaděči nebo jinde.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MekliCZ U el.energie máš ještě položku "stálý plat", což je fixní částka dle hodnoty jističe, na to jsem úplně zapomněl.
A za měřidla se platí zcela jistě, mám tady před sebou vyúčtování služeb, kde je položka za vodoměry pro teplou a studenou vodu. Takže žádné, že je něco v ceně služby, ale strčili mně vodoměry, které jsem ani nechtěl a musím za ně platit místo toho, abych si pořídil vlastní :D
Co se týká funkčnosti služby, tak bohužel Docsis není o tom, že tvoje zařízení (modem/router) začíná a končí někde na předávacím rozhraní (zásuvka). Pokud by to tak bylo, pak jistě VF nebude dělat obstrukce a klidně si tam připoj co je libo, jako je tomu u xDSL. Každý modem/router Docsis bohužel ovlivňuje celou síť, tj. i jiné uživatele, a proto zcela správně žádný operátor nemá zájem na tom, aby si lidi mohli do sítě připojovat každý šrot, co koupí někde na Ali. Protože k tomuto to spěje, typický Čecháček a jeho vrozená rádoby-vyčůranost a lakota, takže šetří kde se nemá...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Ivo2003 napsal:

To nejde srovnávat, mobil je tvé zařízení které používáš a modem je chápat jako koncový prvek jejich sítě.

Bohužel musím nesouhlasit, mobil je stejně jako docsis modem koncový prvek/zařízení sítě a používají se oba dva.

Cožpak na routeru nepoužíváš plno služeb např. směrování portů, přidělování IP adres, řízení přístupu...

U mobilu nám to dnes nepřijde, ale byly doby, kdy se operátoři snažili zařízení blokovat jen pro své sítě a zkoušet jiné finty jak lidem znepříjemnit život. Je na čase a bude dobře, aby totéž platilo v pevných přístupových sítích, kde poslední dobou dochází k velké konsolidaci trhu.

Jednou je předávací rozhraní televizní zásuvka, tak to musí operátor dodržet. Jo až řekne, že je to ethernet a nebude za "převodník" účtovat nebo jej schová do ceny, podobně jako Cetin, tak to bude jiná.

 

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...