Jump to content

MekliCZ

User
 • Posts

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

MekliCZ last won the day on November 13 2021

MekliCZ had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  1000 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  ∞ GB
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Vodafone Station
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MekliCZ's Achievements

Level 6

Level 6 (6/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

7

Reputation

 1. @Evzen Neznam technicky background, ale u sporitelny si vzdycky s operatorem chvili povidam o tom, jake je u me pocasi, jak se mam a co jsem mel k obedu, nikdy nemusim rikat nejakou pevne danou frazi (a ani takovou neznam - nastaveni probihalo taky povidanim o tom, co jsem obedval, jestli prsi, ze je venku zima…). A pocasi se meni a jidlo mam pokazde jine. To stejne u slovenske Tatra banky, ktera to ma nasazene uz snad dele nez 5 let. Blbe jen je, ze to banky maji nastavene tak, ze dokud clovek neni overeny, tak operator vubec nic nevidi a nemuze.
 2. Dneska převedeno, ve fakturách je trochu bordel (na příští měsíc mi to zatím tvrdí nesmyslnou částku), ale hodně oceňuju, že je v samoobsluze vidět přiřazená pevná IP, můžu změnit MAC, ke které je navázaná, a můžu si objednat další pevné IP, bez kecání s operátorem. Za mě posun k lepšímu. Ještě umožnit na jeden klik převést exUPC služby pod existujícího Vodafone plátce a bude to ideální.
 3. OT - k cemu je casovy rozvrh wifi? Jaky existuje duvod neco takoveho pouzivat?
 4. Radsi by mohli konecne vzit model, co pouzivaji u WTTx - modem na splatky za 100 mesicne. Stoji to stejne jako pronajem, ale netrva to donekonecna, po dvou letech to skonci a modem je zakaznikuv.
 5. The fact that you have an IPv4 address assigned from your router doesn’t mean you have a public IPv4 on your router/modem. You can either have a block of public IPv6 and a private IPv4, or a public IPv4 and no v6. Try running https://test-ipv6.com/ - if it says you’re connected over IPv6, then you don’t have a public IPv4 and you have to ask Vodafone to switch you to v4 (again).
 6. Pokud to je RJ45 a ne koax, tak to skoro určitě nebude síť Vodafone (exUPC), ale Cetinu nebo Quadruple, od kterého si Vodafone dráty pronajímá. Doporučuju zadat adresu na zrychlujemecesko.cz, pokud tam vyskočí gigabit, tak je to FTTB/FTTC od Cetinu. V tom případě stačí zavolat do VF, modem nebude potřeba. Pokud tam gbit nevyskočí, může jít o Quadruple, popř. nějakého dalšího partnera VF, pak bych doporučoval jim zavolat.
 7. Call 800770077 (they should speak english) and ask them to switch you to IPv4.
 8. Právě, taky jsem v ceníku Vodafone TV CA modul nenašel, proto se ptám.
 9. Jsou k tomu někde nějaké detaily?
 10. Když už se tu otevřelo téma o CA modulu, jde v současné době k nově zřízené Vodafone TV vzít CA modul? Pokud jo, za kolik? Vyplatila by se mi TV i se set-top-boxem (díky slevě na zařízení), ale kdybych ji měl s STB, tak ji použiju max. v prohlížeči, kdybych dostal CA modul, tak tím nahradím současné DVB-T.
 11. @roberto You have private IPv4 and a block of public v6. You can’t reach anything over v4 but you should be able to reach every device over v6 if there’s no firewall on the modem (not sure about Compal). If v6 is not a solution for yoi, the easiest solution would be to call Vodafone and ask them to switch you to public IPv4. You’ll lose the v6 then, but you’ll be able to forward ports from your public IP to the end devices
 12. @Adolf.Shitler Ale i na těch zvonkodrátech už zmenšují poměr up:down na 1:5, dřív to bylo 1:10.
 13. Ono záleží, co je tam za služby, u domácího třeba už převod proběhnout měl, ale neproběhl. 🤷‍♂️ Já mám u účtu na FO, kde je jen podnikatelský internet, taky začátek ledna. Snad jim ten termín vyjde.
 14. @Slamb Jako Cetin nebo VF? Jestli uz nejaky dalsi technologicky upgrade rozjel i VF, tak thumbs up.
 15. @quadra2030 Urcite? Nerikam hned Gbit, ale nemel by byt vyrazny skok i presun uploadu na DOCSIS 3.1? Co jsem tady nekde cetl, tak down je sice u Gbitu 3.1, ale up porad 3.0. Na wiki koukam, ze 3.0 ma max upload 200 Mbps a 3.1 2 Gbps, tak treba ten desetinasobek by mohl vyjit… ale mozna jsem jen naivni
×
×
 • Create New...