Jump to content

pkoci

User
 • Posts

  53
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  15 GB
 • Vodafone television
  Start
 • Vodafone devices
  Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pkoci's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mně v červnu přidělili dynamickou ipv4, i když jsem byl v systému VF.
 2. A opačná strana používá IPv6 pro připojení do domácí sítě? Pokud testujete přes mobilní data, tak v současnosti IPv6 podporuje pouze O2.
 3. Jinak na dotaz na bridge mode mi bylo odpovězeno: "zatím jsme od kolegů upřesnění k vydání aktualizace nedostali, takže vám teď raději nechci slibovat žádný konkrétní termín. Také bych rád, aby už to bylo".
 4. Obdobná zařízení u zahraničních ISP
 5. Takže jinými slovy jsou oba tunely prakticky nepoužitelné s Compalem? Existuje tento problém i s Vodafone station a jeho variantami?
 6. Testoval si ten HE tunel nějak? Já zkoušel nějaký rychlostní testy a přes ipv6 to nejelo víc než 10mbps. Jak vůbec funguje volba mezi ipv4 a ipv6, když oba protokoly podporuje druhá strana a rychlost je podstatně rozdílná?
 7. Tak rt-ax56u je už doma. Všiml jsem si, když dojde k restartu routeru, změní se i veřejná IP. Je tohle normální? U compalu se snad vůbec neměnila.
 8. Rozpočet jsem si stanovil 3 tisíce, takže 7 stovek rozdíl neřeším. Spíš mě zajímá ta přidaná hodnota a zda ta dodatečná kapacita RAM bude mít nějaký přínos. Chybějí USB porty a pár funkcí nějak nebudu postrádat. Každopádně zajedu do alzy, vyzkouším, případně vrátím a koupím druhý. OpenVPN otestuji na routeru a případně nechám na NAS.
 9. OneMesh od tp-linku mě taky odradil. Jinak jak moc je VPN server na routeru náročný na CPU a RAM? V současnosti mi jede VPN server na NASu, který ale na noc vypínám. VPN bych proto rád přesunul na router, který by byl permanentně zapnutý. Začal jsem totiž přemýšlet ještě nad Asus rt-ax55, který má o pár funkční míň a pouze 256 MB RAM 128 MB ROM.
 10. No je pravda, že má stejné CPU. Asus má 512 MB RAM oproti ax20 s 256 MB RAM.
 11. Asi nakonec vezmu Asus rt-ax56u.
 12. Ano, Compal je relativně dostačující, ale jeho možnosti jsou natolik omezené, že už chci trochu dospělejší router. Vždyť tam nejde nastavit ani DNS server. Zároveň si přeji, aby byl router po hw a sw stránce pokročilejší. Samozřejmě to nemusí být hned nějaký mikrotik, ale něco mezi. Důvody pro vzdálenou správu jsem uvedl hned v prvním příspěvku, kterou bych samozřejmě řešil přes VPN. Mimochodem nevíte, jaký je rozdíl mezi AX20 a AX23? Jedná se o vyšší nebo novější model? Dle parametrů má ax23 dual core CPU a ax20 quad core. Lze nastavit 6in4 tunnel na tom tp-linku? V emulátoru jsem viděl pouze 6RD a 6to4.
 13. Můžu se zeptat proč? Svět wifi routerů moc nesleduji. Hádám wifi 6E, 6 GHz, 160 MHz a snad konečně dostupnější 2,5gbit porty.
 14. Zdravím, můžete mi, prosím, pomoci s výběrem nového wifi6 routeru do 3 tisíc do dvoučlenné domácnosti? Dosud používám černý compal, který rozsahem wifi signálu dostačuje. Momentálně mám pevný internet 500/30 s dynamickou ipv4 a plánuji přejít na 1000/50 až bude k dispozici bridge mode u VS, případně něco s lepším uploadem. Zařízení využívající wifi v domácnosti: 2x Mac (ac a ax), 2x iPhone (ax), iPad (ax), HomePod mini, několik smart zařízení Ostatní zařízení zapojené kabelem přes Gbit switch: raspberry pi, Nvidia shield, NAS, TV, AV receiver. Router by měl disponovat moderními technologiemi a funkcemi (WPA3, MIMO, OFDMA, beamforming, VPN server, wifi 6 apod.). S výhledem do budoucna si také přeji, aby uměl MESH (během 1-2 let se budu stěhovat do většího bytu). Na routeru také plánuji spíše ze zvědavosti rozjet ipv6 tunnel (asi 6in4). Nějaká mobilní aplikace na základní vzdálenou administrativu by nebyla na škodu (restart, zapnutí sítě pro hosty, vypnutí wifi,...) Můžete mi případně doporučit nějaké další funkce nebo vlastnosti, bez kterých se neobejdete? Děkuji za odpovědi
 15. Je to teda pořád omezené na 20mbit/s?
×
×
 • Create New...