Jump to content

pkoci

User
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pkoci

 1. Jinak na dotaz na bridge mode mi bylo odpovězeno: "zatím jsme od kolegů upřesnění k vydání aktualizace nedostali, takže vám teď raději nechci slibovat žádný konkrétní termín. Také bych rád, aby už to bylo".
 2. Obdobná zařízení u zahraničních ISP
 3. Takže jinými slovy jsou oba tunely prakticky nepoužitelné s Compalem? Existuje tento problém i s Vodafone station a jeho variantami?
 4. Testoval si ten HE tunel nějak? Já zkoušel nějaký rychlostní testy a přes ipv6 to nejelo víc než 10mbps. Jak vůbec funguje volba mezi ipv4 a ipv6, když oba protokoly podporuje druhá strana a rychlost je podstatně rozdílná?
 5. Tak rt-ax56u je už doma. Všiml jsem si, když dojde k restartu routeru, změní se i veřejná IP. Je tohle normální? U compalu se snad vůbec neměnila.
 6. Rozpočet jsem si stanovil 3 tisíce, takže 7 stovek rozdíl neřeším. Spíš mě zajímá ta přidaná hodnota a zda ta dodatečná kapacita RAM bude mít nějaký přínos. Chybějí USB porty a pár funkcí nějak nebudu postrádat. Každopádně zajedu do alzy, vyzkouším, případně vrátím a koupím druhý. OpenVPN otestuji na routeru a případně nechám na NAS.
 7. OneMesh od tp-linku mě taky odradil. Jinak jak moc je VPN server na routeru náročný na CPU a RAM? V současnosti mi jede VPN server na NASu, který ale na noc vypínám. VPN bych proto rád přesunul na router, který by byl permanentně zapnutý. Začal jsem totiž přemýšlet ještě nad Asus rt-ax55, který má o pár funkční míň a pouze 256 MB RAM 128 MB ROM.
 8. No je pravda, že má stejné CPU. Asus má 512 MB RAM oproti ax20 s 256 MB RAM.
 9. Asi nakonec vezmu Asus rt-ax56u.
 10. Ano, Compal je relativně dostačující, ale jeho možnosti jsou natolik omezené, že už chci trochu dospělejší router. Vždyť tam nejde nastavit ani DNS server. Zároveň si přeji, aby byl router po hw a sw stránce pokročilejší. Samozřejmě to nemusí být hned nějaký mikrotik, ale něco mezi. Důvody pro vzdálenou správu jsem uvedl hned v prvním příspěvku, kterou bych samozřejmě řešil přes VPN. Mimochodem nevíte, jaký je rozdíl mezi AX20 a AX23? Jedná se o vyšší nebo novější model? Dle parametrů má ax23 dual core CPU a ax20 quad core. Lze nastavit 6in4 tunnel na tom tp-linku? V emulátoru jsem viděl pouze 6RD a 6to4.
 11. Můžu se zeptat proč? Svět wifi routerů moc nesleduji. Hádám wifi 6E, 6 GHz, 160 MHz a snad konečně dostupnější 2,5gbit porty.
 12. Zdravím, můžete mi, prosím, pomoci s výběrem nového wifi6 routeru do 3 tisíc do dvoučlenné domácnosti? Dosud používám černý compal, který rozsahem wifi signálu dostačuje. Momentálně mám pevný internet 500/30 s dynamickou ipv4 a plánuji přejít na 1000/50 až bude k dispozici bridge mode u VS, případně něco s lepším uploadem. Zařízení využívající wifi v domácnosti: 2x Mac (ac a ax), 2x iPhone (ax), iPad (ax), HomePod mini, několik smart zařízení Ostatní zařízení zapojené kabelem přes Gbit switch: raspberry pi, Nvidia shield, NAS, TV, AV receiver. Router by měl disponovat moderními technologiemi a funkcemi (WPA3, MIMO, OFDMA, beamforming, VPN server, wifi 6 apod.). S výhledem do budoucna si také přeji, aby uměl MESH (během 1-2 let se budu stěhovat do většího bytu). Na routeru také plánuji spíše ze zvědavosti rozjet ipv6 tunnel (asi 6in4). Nějaká mobilní aplikace na základní vzdálenou administrativu by nebyla na škodu (restart, zapnutí sítě pro hosty, vypnutí wifi,...) Můžete mi případně doporučit nějaké další funkce nebo vlastnosti, bez kterých se neobejdete? Děkuji za odpovědi
 13. Je to teda pořád omezené na 20mbit/s?
 14. Nutnost bridge mode je podmíněna omezenými možnostmi Compalu?
 15. V mém případě to trvalo cca týden, než mě přepnuli na IPv4. Zavolejte, že potřebujete bridge mode, pak to pochopili lépe.
 16. Můžu se jako laik zeptat, co to reálně znamená pro lepší upload? To vypnuli pouze v této oblasti nebo se to vypíná v celé republice? Jedná se o cílené uvolnění frekvencí za účelem dosažení lepšího uploadu v blízké budoucnosti nebo pouze o vypnutí archaických služeb? Díky za odpověď
 17. Já nad tím taky kroutil hlavou
 18. Co se tak zkusit podívat na rozměry TV a soundbaru? Případně se zeptat na avmania.cz.
 19. Otázka je, co je důvodem. Technik mi řekl, že si modem musí stáhnou nějaký konfigurační soubor a může to trvat až 24 hodin. Pokud ti dodali špatně nakonfigurovaný modem, tak by ti jej měli vyměnit. Mně se ozval technik sám následující pracovní den (původní instalace v pátek a náprava v pondělí). Na druhý pokus dodání modemu jsem naměřil inzerované rychlosti okamžitě.
 20. „Ale o tom zde už dobrou čtvrt hodinu hovoříme, Mlho!“ 🙂 Tak se hlásím přes ipv4 🙂 Dneska se mi restartoval modem a vzápětí mi napsala slečna/paní z technické podpory.
 21. Mám ipv6 i ipv4. Na ten mail z technické podpory jsem odpověděl a bylo oznámeno, že se mi do dvou dnů odpoví.
 22. Já se s dovolením svěřím s mým progresem ohledně veřejné ip a bridge mode. Včera jsem opět volal na infolinku, kde jsem sdělil, že potřebuji bridge mode. S operátorem jsem se ujistil, že rozumí mému problému, jelikož to není možné s ds-lite. Dnes mi přišel mail od technické podpory s pouhým návodem, jak přepínat režimy modemu. Nevím, zda došlo opět k nějakému komunikačnímu problému, nebo mám zoufale doufat, že mi do dvou dnů zavolá technická podpora a nabídne mi konečně přijatelné řešení.
 23. Fungují vůbec mobilní data na ipv6?
 24. Snad se dočkám. 🙂 Platí teda u nepodnikatelů bridge mode = dynamická veřejná ipv4 nebo se může stát, že bych dostal i neveřejnou ipv4? Chci si být jistý, protože možnost slevy končí koncem května a chci být případně připravený na převod smlouvy na IČO. Díky za odpověď
 25. Ok. Zkusím je tedy ještě překecat, ať mi vymění modem s tím, že jsem smlouvu uzavřel v domění, že modem umí bridge mode, ke kterému se váže ipv4.
×
×
 • Create New...