Jump to content

pkoci

User
 • Posts

  107
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by pkoci

 1. @zajdeeNáhodou nějakou informaci o budování optiky v Holešovicích nemáš?
 2. Pomalou rychlost HE tunelu způsobuje pouze a jenom modem Compal. Nechte si vyměnit modem za Vodafone station.
 3. HE tunnel jede na Vodafone station bez omezení. Pomalé rychlosti jsou pouze chybou Compalu.
 4. Ještěže neexistuje internetový protokol, který má nevyčerpatelný počet adres, nepotřebuje NAT, není za nesmyslný příplatek nebo jen pro firemní zákazníky, není téměř podporovaný Vodafonem, protože o něj “není” zájem.
 5. Potvrzuji, že po změně tarifu z neomezený na aktuální neomezený se nabídka na zrychlení objevila.
 6. Já nepozoruji žádné rychlostní omezení přes Wireguard s ohledem limit uploadu. Na jakém zařízení Wireguard server provozujete? Doporučovat FTP v roce 2022 je vážně na hlavu.
 7. Pokud máte i ipv6 konektivitu mimo domov (např. mobilní internet u O2), můžete si dočasně zprovoznit vpn server i přes ipv6. Stačí ve firewall nastavení otevřít požadovaný port.
 8. Pokud někdo doufal, že se to s ipv6 podporou letos pohne... Specifičnost českého trhu opět působí viz. článek na lupa.cz:
 9. Tak zase na druhou stranu ty koaxiální rozvody bude taky potřeba vyměnit v některých případech, pokud bude docsis 4.0 ještě více citlivější na rušení. Pak tu máme násobně vyšší spotřebu modemů, latenci, atd., a nakonec to stejně zabije odladěnost modemů.
 10. Je někde v rámci VF skupiny docsis 4.0 reálně nasazen?
 11. A mají pro to nějakou výmluvu nebo “na tom pracují”?
 12. Dává O2 pořád pouze /64 prefix?
 13. Opravdu chcete televizní příjem právě od VF? 😃
 14. Tak ono je docela na hlavu dobrovolně platit za službu, která nemá požadovanou funkčnost.
 15. No jasně... Jde mi o to, zda je pro dotažení optiky až do bytu potřeba natahat po baráku optické kabely, případně rozkopat kousek chodníku před domem, nebo se musí rozkopat celá ulice? Bavíme se o situaci, kdy je v domě kabelový internet od VF. Chápeme se?
 16. Zeptám se, jak je řešeno kabelové připojení v bytových domech? Je optika dovedena až do domu, případně někde před vchod, a následně do jednotlivých jednotek je připojení distribuováno koaxiálním kabelem? Nebo je to úplně jinak?
 17. Myslíte, že ta jejich společná síť bude umět ipv6 už od začátku nebo to bude klasika "zatím neplánujeme" nebo "nemáme další informace"?
 18. Já mám asus s merlin firmwarem a můžu si tam zobrazit měsíční statistiky. Jaký máte model a fw?
 19. Tak zrovna Wi-Fi je snad jediná dobrá věc na tom modemu. Jak definujete zpomalený internet přes Wi-Fi? Přes kabel je to v pořádku? Platí to pro 2,4 i 5 Ghz?
 20. Já se divím té malé nabídce obsahu ve 4K+ATMOS, kdy spousta věcí, co je pouze v HD, byla remasterována do 4K.
 21. Tak o rychlé změně snad nemůže být ani řeč po 20 letech. Nemyslím si, že by v Belgii, Francii nebo Německu byla vyšší poptávka po ipv6 konektivitě.
 22. Takže moderní a pokroková síť pro specifický trh. 😄
 23. Ahoj, nevíte, jak je na tom VF s IPv6 u mobilních dat, připravuje se podpora v blízké době s ohledem na to, že je rok 2022 a ne 2015? Z VF jsem dostal pouze odpověď, že to podporují u firemních zákazníků. Týká se to i zákazníků, co mají IČO nebo jenom velké firmy? Jak je to u DSL služeb a optiky na síti CETINu? Je to stejná bída? Děkuji ta odpověď
 24. Já nepozoruji problémy se stabilitou tunelované ipv6.
×
×
 • Create New...