Jump to content

pkoci

User
 • Posts

  122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by pkoci

 1. Tak nám začalo jaro a na iOS bez toho speciálního profilu stále není aktivní IPv6. Je chyba u mě nebo se pořád čeká na Apple?
 2. 6 lite má na 2,4 GHz rádiu pouze wifi 4. 6+ umí wifi 6 na 2,4 i 5 GHz rádiu. Navíc má téměř dvojnásobnou teoretickou rychlost přenosu.
 3. Místo unifi 6 lite berte novější 6+. Stojí skoro stejně a má lepší parametry.
 4. Takže s Apple máme po 4 měsících stále smůlu?
 5. Já teda stále bez toho speciálního APN funkční IPv6 nemám.
 6. Berte v potaz, že změnou tarifu přijdete o dosavadní slevu, pokud nějakou máte. V mém případě se jedná o pevný internet kabel 1Gbps s 50 % slevou napořád. Za pár měsíců VF vychytrale změnil název tarifu a přidal 10 Mbps na uploadu. Jelikož se jedná o zcela "nový" tarif, tak na slevu ztrácíte nárok.
 7. To jsou tragédi, pokud neumí dát veřejnou IPv4 nebo blok IPv6. Poslouží alespoň jako potenciální páka na VF.
 8. Já po instalaci toho profilu mám také funkční ipv6. Funguje vám IPv6, když se připojíte k telefonu přes wifi hotspot? Zkoušel jsem se takhle připojit z iPadu na iPhone a bohužel dostane pouze ipv4.
 9. K čemu OpenVPN na domácím routeru, když to má WireGuard?
 10. pkoci

  Wifi 6

  Zdá se mi to nebo ten německej VF umí na 2,4GHz pouze Wifi4?
 11. Nemyslí tazatel spíše full dual stack (veřejná IPv4+IPv6) s možností bridge mode?
 12. Najde se tu někdo, kdo již má ipv6 telefonu? https://test-ipv6.com
 13. Tak to vypadá, že se ve Vodafone konečně probudili viz článek na root.cz
 14. Pokud si dobře vzpomínám, tak navrhovaná metoda s přesměrováním UDP portů 7 nebo 9 nefungovala. Alespoň když jsem měl pouze modem Compal. Doporučuji buď vlastní router nebo např. raspberry pi, kde si zprovozníte VPN server. Potom bude WOL fungovat bez problému.
 15. Napadlo vás třeba nasdílet konfiguraci? Máte ipv4 a modem v režimu bridge nebo ds-lite? Port forwarding nastavovat nemusíte, router si upraví firewall pravidla pro wireguard sám.
 16. @zajdeeNáhodou nějakou informaci o budování optiky v Holešovicích nemáš?
 17. Pomalou rychlost HE tunelu způsobuje pouze a jenom modem Compal. Nechte si vyměnit modem za Vodafone station.
 18. HE tunnel jede na Vodafone station bez omezení. Pomalé rychlosti jsou pouze chybou Compalu.
 19. Ještěže neexistuje internetový protokol, který má nevyčerpatelný počet adres, nepotřebuje NAT, není za nesmyslný příplatek nebo jen pro firemní zákazníky, není téměř podporovaný Vodafonem, protože o něj “není” zájem.
 20. Potvrzuji, že po změně tarifu z neomezený na aktuální neomezený se nabídka na zrychlení objevila.
 21. Já nepozoruji žádné rychlostní omezení přes Wireguard s ohledem limit uploadu. Na jakém zařízení Wireguard server provozujete? Doporučovat FTP v roce 2022 je vážně na hlavu.
 22. Pokud máte i ipv6 konektivitu mimo domov (např. mobilní internet u O2), můžete si dočasně zprovoznit vpn server i přes ipv6. Stačí ve firewall nastavení otevřít požadovaný port.
 23. Pokud někdo doufal, že se to s ipv6 podporou letos pohne... Specifičnost českého trhu opět působí viz. článek na lupa.cz:
 24. Tak zase na druhou stranu ty koaxiální rozvody bude taky potřeba vyměnit v některých případech, pokud bude docsis 4.0 ještě více citlivější na rušení. Pak tu máme násobně vyšší spotřebu modemů, latenci, atd., a nakonec to stejně zabije odladěnost modemů.
×
×
 • Create New...