Přejít na obsah

Neobjednaná vyúčtovaná služba Netflix


Návštěvník Máca
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

https://www.vodafone.cz/pece/vyuctovani-platby-kredit/platby-mobilem/m-platba/

Vždyť ti musel přijít nějaký potvrzovací kód:

Zvolíte, že chcete platit přes m-platbu.

Zadáte své Vodafone telefonní číslo a stisknete tlačítko pro zaslání autorizačního kódu.

Obratem vám kód doručíme SMSkou.

Kód vepíšete do požadovaného pole a platbu dokončíte.

Částku vám naúčtujeme.

U předplacených karet ji strhneme z kreditu, u tarifu se připíše na vaše Vyúčtování.

"..Telefon nemám od Vodafonu.." Tak vzpomínej, s kým ještě sdílíš účet.

Ještě jsem si všimnul:

www.zive.cz/poradna/m-platba-vodafone/sc-20-cq-709002/default.aspx?consultanswers=1

 

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Máca pěkný den, zkuste se podívat na tomto odkazu, je to k netflixu přímo odkaz z můj Vodafone, https://offers.vodafone.com/cz/vtv , kde se dají objednat předplatné k TV, příhlásit se je nutné bud přihlášením emailem nebo čísle TV a heslem pro komunikaci

Sám netflix mám přes tuto stránku v rámci mplatby k Vodafone faktuře zapnutou, takže zde by se dalo zjistit zda to máte také zapnuté a případně od kdy a rovnou vypnout 🙂

 

 

 

  • Premium, Premium DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Zdeněk Papučík

@kautskym měl jsem úplně ten stejný problém. V administraci jsem se nedopátral k tomu, kde a jak k předplatného na netflix došlo a kde ho zrušit.

V administraci od vodafone to tam člověk nenajde že...

 

Jinak stejná zkušenost jako @Máca kontakovat zákaznické centrum bylo opravdu záživné...

 

Takže tohle je opravdu výborna věc od vodafone, když budu chtít netflix tak pujdu na netflix a tam se sám zaregistruji a budu si to řešit po svém u nich samotných.

Vubec jsem netušil, že takhle přes vodafone jde udělat objednávka u netflixu o kterou nestojím!

 

Navíc  https://offers.vodafone.com/cz/vtv byl uvedený email na předpatné, který není můj, takže super, teď ještě kontaktovat netflix a dořešit jak se stalo toto a vůbec mě to celé udivuje, co tam ten cizí email na vodafone dělá, člověk to pak musí řešit na dvou místech.

Upraveno uživatelem Zdeněk Papučík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že email na předplatné byl použit jiný a to ten od útočníka. Útočníkovi nejde o to způsobit Vám škodu, to je až podružné. Hlavní je zisk pro něj. Předpokládám, že ani účet není pro jeho potřebu, ale pro přeprodej. 

Kdybyste měl předplatné od Vodafone, tak ho zrušíte šmahem,. Toto je právě objednané přímo u Netflixu, ale zaplacené přes služby třetím stranám, konkrétně m-platbu. Stejně se využívají i ukradené kreditky atd. Mimochodem, v balíku neověřených kreditek (tedy tam jich bývá i hodně zablokovaných nebo už předtím zneužitých), jedna vychází na 3-5$. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a proto jsem si dal jednoho dne tu práci a projel veškeré nastavení Vodafone a všechny ty platby zablokoval a hlavně automatické navyšování internetu. Není nic lepšího když ti večer před dnem zúčtování navýší internet 250MB za 50Kč a o půlnoci vynulují 🙂

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zdeněk Papučík

ok, pokud tomu ale dobře rozumím, tak podle těchto informací https://www.vodafone.cz/pece/vyuctovani-platby-kredit/platby-mobilem/m-platba/

Jde o sim kartu od vodafonu ne? já sim kartu od vodafone nemám, takže se ani nedostanu do porátlu vodafone ID  kde by měl být nějaký výpis m-plateb.

 

máme tady pobočku, takže hned ve čtvrtek tam naběhnu a doufám, že to tam vyřeším, protože toto je tak akorát...

 

měl jsem byl původně UPC jen kvůli internetu ale toto je za trest.

Upraveno uživatelem Zdeněk Papučík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zdeněk Papučík

@kautskym ano to vím, předplatné jsem již zrušil, šlo mi o vodafone ID portál, kde by měl být výpis m-plateb, zadává se tam telefonní čislo ale já mám t-mobile.

@Sparrow aplikace třetích stran aktivní nemám, jen mě to prostě celé udivuje, jak se tohle může stát, že skrz vodafone někdo udělá předplatné na netflix, když tohle nemám aktivní.

 

Každopádně všem díky, budu požadovat vysvětlení na vodoafone pobočce.

 

 

 app.thumb.png.1d1e66e7ca0b94add0a12c6c57bfe29e.png

Upraveno uživatelem Zdeněk Papučík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bych chtěl také vysvětlit, jak si někdo může objednat přes Vodafone účet předplatné u Netflix (nebo jiným podobným způsobem) aniž by o tom majitel věděl a aniž by měl majitel telefonní číslo od Vodafone, i když to někdo udělá přes m-platbu, tak jak ten Netflix účet spáruje s cizím Vodafone účtem ?

Zkusil jsem si vytvořit fiktivní účet u Netflix a je tam možnost předplatit si službu prostřednictvím telefonního čísla od Vodafone, které ale musí být vedeno jako paušál, tedy nesmí to být předplacenka a číslo se ověřuje prostřednictvím SMS zprávy, takže přes tuto možnost by to hacknout teoreticky nikdo neměl.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...