Přejít na obsah

zmršené EPG


CableG

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Samsung UE32D5520RW (také viz odkaz, kde v prvním příspěvku popisuju, jak se EPG postupně načítá a současně omezuje), také zde.

Myslím si ale, že to není problém jen Samsungu, ale použité technologie té doby, a nejen televizorů, ale i set-top-boxů. Naprostý nedostatek odezvy na fórech přičítám jednak letní sezóně, jednak mistrovství FIFA.

Podle mého laického názoru problém jednoznačně souvisí se značným navýšením objemu přenášených dat, který patrně nemá srovnání. To může vyhovovat v síti, která má 4-5 kanálů, ale ne v síti, která má 23 kanálů a cca 150 tv stanic.

Cením si snahy technika (je to jediná odezva ze strany UPC, FB nepočítám), ale nerad bych, aby se odváděla pozornost od všech ostatních problémů v současném EPG....

EPG v DVB-T (6 kanálů) se načítá zcela bez problémů, u výrobce tv bych chybu nehledal (tím se nechci zastávat Samsungu, také mají máslo na hlavě...)

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Přidám se. V poslední době se mi hodně často restartuje Handan 7000. Opakovaně jsem to pozoroval právě při stisknutí tlačítka pro zobrazení EPG (tj. místo toho, aby se zobrazilo EPG, občas nastane restart). A méně často se restart vyskytuje při přepínání kanálů.

 

Každopádně se toto děje pouze v poslední době, ale nějakou souvislost například mezi tím, jaký je naladěný MUX, jsem nezjistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych požádat o informaci na přesně kterých typech TV Samsung funguje EPG jen na 3-4 dny. Jde o to abych tuto informaci mohl předat technikům v Samsungu. ( bohužel maji v továrně tento a příští týden dovolenou)

 

A co techniku to, že v názvech seriálů nevysíláte vůbec číslo řady. To už Vás netrápí? A samozřejmě také to, že tam chybí rok, země, režie, herecké obsazení.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych požádat o informaci na přesně kterých typech TV Samsung funguje EPG jen na 3-4 dny. Jde o to abych tuto informaci mohl předat technikům v Samsungu. ( bohužel maji v továrně tento a příští týden dovolenou)

 

A co techniku to, že v názvech seriálů nevysíláte vůbec číslo řady. To už Vás netrápí? A samozřejmě také to, že tam chybí rok, země, režie, herecké obsazení.

Trápí, ale nemůžu s tím nic bohužel udělat. Ale pracuje se na tom. I na obsazení a režii. Bohužel se to řeší v dalekém Holandsku a Anglii.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. Podle mého laického názoru problém jednoznačně souvisí se značným navýšením objemu přenášených dat, který patrně nemá srovnání. To může vyhovovat v síti, která má 4-5 kanálů, ale ne v síti, která má 23 kanálů a cca 150 tv stanic.

Cením si snahy technika (je to jediná odezva ze strany UPC, FB nepočítám), ale nerad bych, aby se odváděla pozornost od všech ostatních problémů v současném EPG....

EPG v DVB-T (6 kanálů) se načítá zcela bez problémů, u výrobce tv bych chybu nehledal (tím se nechci zastávat Samsungu, také mají máslo na hlavě...)

 

Zas tak k dramatickému navíšení dat nedošlo, ale mohlo se to všechno sejít s přidáním dalšího muxu apod. Proč by problém nastal pouze u jednoho TV výrobce a né u dalších nebo všech.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Stando, v průběhu asi tří týdnů, kdy se problém projevuje, jsem se snažil proniknout alespoň trochu to systému EPG. Porovnával jsem mně dostupnými prostředky (DVBViewer, Recording Service, TransEdit, tv Samsung), už jsem to někde psal... Soubor epg.dat (obsahuje EPG na sedm dnů) míval velikost cca 5 až 7 MB, nyní mívá 10,5 až 11,5 MB, tedy zhruba dvojnásobné navýšení...

Občas procházím iniciační soubory, dodávané s programem DVB Viewer, jsou v něm soubory velkých světových společností, jen minimum jich má tak rozsáhlou síť...

Jiný problém- stopáž pořadu je v EPG přítomna, ovšem je to rozdíl mezi počátkem aktuálního a následujícího pořadu, což je v mnoha případech velmi zavádějící. Ve stávajícím systému distribuce pořadů bude asi obtížné získat informaci o skutečné stopáži.

No a proč to postihuje převážně Samsungy, to netuším a nevěřím tomu, je to spíše náhoda, na fóra chodí podstatně méně lidí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...