Přejít na obsah

zmršené EPG


CableG

Doporučené příspěvky

Já tedy nevím. V mé TV je to pouze na 4 dny v DVB-C od UPC, i teď ráno. Pokud TV připojím na DVB-T tak tam mám EPG na 7 dnů a jsou tam i informace o roku vzniku díla (pořadu, filmu), kdo v tom hraje, což v EPG DVB-C postrádám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Snažím se pochopit funkci EPG...

Ve vlastním transport streamu je EPG do 8.7 do rána, tedy na 7 dnů. EPG se aktualizuje (opakovaně vysílá) každých několik desítek sekund...

Na tv (Samsung D) se zobrazilo EPG do 4.7, tedy jak píšeš, na 4 dny. Po opakovaném zapnutí tv se zobrazilo EPG na 5 dnů, postupně se načítalo dále...

Sledováno na stanici CT24.

Takže EPG bylo zřejmě celkově změněno a záleží na typu přijímače (tv, stb, pc tuner) příp. výrobci tv, za jak dlouho se načte EPG daného muxu a poté všech ostatních muxů v síti UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
Absolutní souhlas. Jak si můžou dovolit zákazníkům, kteří jim PLATÍ, pouštět EPG, ve kterém mají TOLIK chyb a to i přes upozornění (!!!) tak dlouho?? Sám jsem je na to v posledních 14 dnech upozorňoval. Jakoby tam byly nějací analfabeti či co, kteří se sice dokáží ještě omluvit, ale nedokáží zjednat nápravu.

Nepotřebuji, aby se mi UPC stále omlouvalo, ale aby bylo EPG bez chyb, což už asi měsíc není! Odpověď UPC "Od června testujeme novou verzi EPG s cílem rozšíření funkcí, ale také s úmyslem zvýšit přehlednost a jednotnost dat včetně těch u zahraničních programů, s čímž přišlo několik změn" je SPROSTÝ alibismus!

NECHCI a NETOUŽÍM po nových funkcích EPG pokud jim nefunguje to základní (které dokonce ještě před cca měsícem fungovalo!). Ať si to testují někde stranou, ale v ostrém vysílání ať používají bezchybná data. Zákazník se nemá zneužívat k testování.

 

Zdvojnásobuji absolutní souhlas, nemůžou "testovat" něco měsíc bez oprav... tohle jsem jim v neděli poslal na e-mail epg@upc.cz:

Vaše změny (rychlejší načítání, 4000 znaků, chybějící informace, zjednodušené info u rádia) jsou k ničemu, nebo tedy spíše k horšímu. Vraťte to na původní. Raději bych, aby se mi vše načetlo POMALU, ale v pořádku, klidně jen o 500 ZNACÍCH (k čemu 4000?), ale s důležitými informacemi, KDO tam HRAJE a jaký je to DÍL a SÉRIE, když furt u nás něco dokola opakují (ČT teď vysílá různé série Poirota, na ZOOMu se díly dokumentů prolínají - 1. díl, 2. díl, 3. díl, 2. díl, 1. díl, 4. díl... atd.) a také bych rád věděl, co běží na Radiožurnálu, nebo Dvojce (např. RozHraní - Magazín o životě napříč vlnami času a Poklady rozhlasového archivu. Připravil a uvádí Tomáš Černý. Ve 20:10 uvedeme báchorku Marie Kubátové Jak přišla basa do nebe na motivy krkonošských poudaček a písní. Na nahrávce z roku 1956 účinkují Stanislav Neumann, Vladimír Brabec, Luba Skořepová, Julie Charvátová, František Filipovský, Antonín Zíb, Václav Trégl a další. Dramaturgie Jaroslava Strejčková, režie Jiří Horčička.) - TOHLE JSOU DŮLEŽITÉ INFORMACE!

Napsat, že v rádiu běží 360 minut "zprávy, reportáže, hudba", jsou absolutně na "NIC"! Už se těším, až EPG v TV bude hlásit, že 360 minut teď poběží: "pořady, filmy, seriály a reklamy". Jo, na to je fakt potřeba rychlé načítání se 4000 znaky.

 

Původní stížnost přes formulář od UPC byla s omluvou a (asi abych neremcal) dali mi na jeden měsíc navýšení rychlosti na 120 MBit/s zdarma... Ještě se to ani touhle rychlostí nerozeběhlo a dnes mi přijde e-mail, že mají všichni na 2 měsíce 120 Mbit/s, čili dvakrát tak déle. To už je vrchol výsměchu. :puker:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažím se pochopit funkci EPG...

Ve vlastním transport streamu je EPG do 8.7 do rána, tedy na 7 dnů. EPG se aktualizuje (opakovaně vysílá) každých několik desítek sekund...

Na tv (Samsung D) se zobrazilo EPG do 4.7, tedy jak píšeš, na 4 dny. Po opakovaném zapnutí tv se zobrazilo EPG na 5 dnů, postupně se načítalo dále...

Sledováno na stanici CT24.

Takže EPG bylo zřejmě celkově změněno a záleží na typu přijímače (tv, stb, pc tuner) příp. výrobci tv, za jak dlouho se načte EPG daného muxu a poté všech ostatních muxů v síti UPC.

 

Ať dělám co dělám, pořád jen 4 dny. Mám TV Samsung s CA modulem a než v tom začalo UPC nebo kdo šťourat, tak jsem měl v pohodě 7 dnů a s bleskovým načítáním. Postěžuji si přes kontaktní formulář a jsem zvědav co mi odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Trochu jsem se unáhlil, na mém Samsungu D se EPG také nenačte víc jak na 4 dny. Běžně EPG na tv nesleduju, nevím, kdy problém nastal. Rozhodně ale sedmidenní EPG se nadále vysílá (mohu kdykoli doložit), netuším, kde je problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já ano. Zejména u sportovních kanálů. Hlídám si, aby mi neuteklo o co se zajímám a je toho dost. Tak chci přehled daleko dopředu a o ten jsem teď přišel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu

No vida, už není Hercule Poirot (7 díl.), ale už je to (7. díl). :? Sice podle UPC dává ČT v pondělí a úterý 5× stejný díl, ale něco se pohnulo. :)

Stále chybí název série, stále chybí názvy dílů nebo kdo v tom hraje. Neusnout na vavřínech, jedém, jedém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

S povděkem kvituju pokroky v EPG..., snad se podaří vyřešit všechny problémy, včetně značení sérií u vícedílných seriálů i označení jazykové stopy u opakovaných dílů...

Asi jsem pochopil, v čem spočívá problém se zobrazením EPG na méně než 7 dnů u některých televizorů (konkrétně Samsung D). Nemám to z vlastních pozorování, ale dle některých příspěvků se podstatně zvětšily popisy k některým pořadům, jinak řečeno, vzrostlo množství dat. Tato data mají určitou strukturu, zjednodušeně je každý text rozdělen do "řádků" s 256 znaky, je uveden celkový počet "řádků" a pořadové číslo každého. Obvyklý popis tvoří 3 až 5 řádků (po 256 znacích), v některých případech až 15...

Vypozoroval jsem, že televizor při zapnutí načítá data, nejprve z aktuálního muxu, pak i z ostatních (samozřejmě bez přelaďování). Při prvním načítání, kdy je paměť tv v podstatě prázdná, načte televizor data aktuálního muxu celá (na celých 7 dnů). Jak se postupně načítají další data, paměť se zaplní a pokud ještě nejsou všechna data načtena, televizor, podle nějakého algoritmu, data od určitého času výše odmaže. Po načtení všech dat televizor zřejmě jejich objem zaokrouhlí tak, aby v určitém datovém období byla zobrazena všechna přijatá data, v případě tv Samsung na pouhé 4 dny (v DVB-T se načte 7 dnů, v DVB-C jsou ořezána na čtyři dny).

Shrnuto, problém se zobrazením EPG je způsoben navýšením objemu přenášených EPG dat a tím pádem nedostatkem příslušné paměti u starších (rozuměj, starších než dva tři roky) televizorů... Nebo trochu jinak, přístroje, které mají paměť pro EPG současný objem dat nezobrazí a budou jej nějakým způsobem omezovat. Soudím, že televizory, u kterých je deklarováno EPG vice jak sedmidenní, zřejmě problémy nemají.

Samozřejmě je třeba vědět, že EPG data všech multiplexů jsou distribuována v každém jednotlivém kanálů (multiplexu), takže veškerá data se načítají bez nutnosti přelaďování... (možná to neplatí u všech přístrojů, nevím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida, už není Hercule Poirot (7 díl.), ale už je to (7. díl). :? Sice podle UPC dává ČT v pondělí a úterý 5× stejný díl, ale něco se pohnulo. :)

Stále chybí název série, stále chybí názvy dílů nebo kdo v tom hraje. Neusnout na vavřínech, jedém, jedém...

 

Domnívám se, že je to proto jelikož jsem jim o tom psal (a podle tohoto fóra nejen já) a potom jsem o tom mluvil po telefonu s nějakým jejich operátorem, který si to zapsal a slíbil nápravu. Obávám se, že jinak by se nepohlo VŮBEC nic (jakoby je to vůbec nezajímalo jaká EPG data vysílají a odvolávat se na subdodavatele je nefér když já jako zákazník platím za EPG společnosti UPC a ne tomu subdodavateli, to je jakoby při vadách pronajímaných stb mě odkazovali na to, abych si to vyřešil s dodavatelem těchto stb přičemž oni budou mít ruce čisté, klídek a shrábnou pouze peníze od zákazníků). Navíc se mi osobně zdá, že zareagovali až po telefonické rozmluvě a ne po zprávách emailem. Také jsem jim říkal o tom chybějícím číslu řady atd. Je děsné, že je na ně potřeba tak VÝRAZNĚ a opakovaně tlačit, aby zjednali nápravu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S povděkem kvituju pokroky v EPG..., snad se podaří vyřešit všechny problémy, včetně značení sérií u vícedílných seriálů i označení jazykové stopy u opakovaných dílů...

Asi jsem pochopil, v čem spočívá problém se zobrazením EPG na méně než 7 dnů u některých televizorů (konkrétně Samsung D). Nemám to z vlastních pozorování, ale dle některých příspěvků se podstatně zvětšily popisy k některým pořadům, jinak řečeno, vzrostlo množství dat. Tato data mají určitou strukturu, zjednodušeně je každý text rozdělen do "řádků" s 256 znaky, je uveden celkový počet "řádků" a pořadové číslo každého. Obvyklý popis tvoří 3 až 5 řádků (po 256 znacích), v některých případech až 15...

Vypozoroval jsem, že televizor při zapnutí načítá data, nejprve z aktuálního muxu, pak i z ostatních (samozřejmě bez přelaďování). Při prvním načítání, kdy je paměť tv v podstatě prázdná, načte televizor data aktuálního muxu celá (na celých 7 dnů). Jak se postupně načítají další data, paměť se zaplní a pokud ještě nejsou všechna data načtena, televizor, podle nějakého algoritmu, data od určitého času výše odmaže. Po načtení všech dat televizor zřejmě jejich objem zaokrouhlí tak, aby v určitém datovém období byla zobrazena všechna přijatá data, v případě tv Samsung na pouhé 4 dny (v DVB-T se načte 7 dnů, v DVB-C jsou ořezána na čtyři dny).

Shrnuto, problém se zobrazením EPG je způsoben navýšením objemu přenášených EPG dat a tím pádem nedostatkem příslušné paměti u starších (rozuměj, starších než dva tři roky) televizorů... Nebo trochu jinak, přístroje, které mají paměť pro EPG současný objem dat nezobrazí a budou jej nějakým způsobem omezovat. Soudím, že televizory, u kterých je deklarováno EPG vice jak sedmidenní, zřejmě problémy nemají.

Samozřejmě je třeba vědět, že EPG data všech multiplexů jsou distribuována v každém jednotlivém kanálů (multiplexu), takže veškerá data se načítají bez nutnosti přelaďování... (možná to neplatí u všech přístrojů, nevím).

 

 

Aha, to je možné, tak to asi bude. Já mám Samsung C z roku 2011. Ale, to množství dat spočívá v šíleném popisu obsahu pořadů (filmů) a naopak v chybějích údajích (rok vzniku, herci a pod.) Ty nekonečně dlouhé popisy obsahu jsou pro mne k neučtení a ani o to vlastně nemám zájem, nebaví mne to několik minut číst a být zahlcen spoustou jmen postav a podrobnostmi děje. Kvůli tomuhle se smířit s pouze 4denním EPG je pro mne takřka nemožné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...