Přejít na obsah

zmršené EPG


CableG

Doporučené příspěvky

S tou změnou dodavatele EPG (jak někde píše technik) to asi nebude tak jednoduché...

Nemám náladu vyhledávat "perličky", ale některé popisy mají shodné nebo totožné (pa)znaky jak v EPG UPC, tak na tv.sms.cz. Jak je to s dodáváním dat pro UPC EPG netuším, ale předpokládám, že převod těchto dat do jakéhosi textového editoru a z něho do vlastního datového streamu provádí (musí) UPC ve své režii, tedy nese i plnou odpovědnost za překlepy, pravopisné chyby a zkomoleniny tedy vůči svému zákazníkovi odpovídá za celkový stav EPG).

Pár příkladů:

Julie Lescautová IV (10. díl) bylo vysíláno jako Julie Lescautová (10 dil.) - chybně napsaná pořadová číslovka. Před pár lety bylo toto chybné psaní pořadového čísla dílu pravidlem. Na mé upozornění UPC nereagovalo, po asi půl roce jsem napsal dr. Malinovi (tehdejší tisk. mluvčí) a do dvou dnů byla zjednána náprava...

Julius caesar - opakovaně u všech dílů seriálu, našla by se celá řada názvů s chybně použitými malými písmeny.

Pokud si vzpomínám, předchozí písař používal v názvech na začátku slov pro jistotu všechna písmena velká

 

Domnívám se, že společnost s celostátní působností, i když soukromá, si nesmí dovolit prznit češtinu a tolerovat gramatické chyby u svých zaměstnanců (samozřejmě občasné překlepy lze tolerovat).

 

Absolutní souhlas. Jak si můžou dovolit zákazníkům, kteří jim PLATÍ, pouštět EPG, ve kterém mají TOLIK chyb a to i přes upozornění (!!!) tak dlouho?? Sám jsem je na to v posledních 14 dnech upozorňoval. Jakoby tam byly nějací analfabeti či co, kteří se sice dokáží ještě omluvit, ale nedokáží zjednat nápravu.

Nepotřebuji, aby se mi UPC stále omlouvalo, ale aby bylo EPG bez chyb, což už asi měsíc není! Odpověď UPC "Od června testujeme novou verzi EPG s cílem rozšíření funkcí, ale také s úmyslem zvýšit přehlednost a jednotnost dat včetně těch u zahraničních programů, s čímž přišlo několik změn" je SPROSTÝ alibismus!

NECHCI a NETOUŽÍM po nových funkcích EPG pokud jim nefunguje to základní (které dokonce ještě před cca měsícem fungovalo!). Ať si to testují někde stranou, ale v ostrém vysílání ať používají bezchybná data. Zákazník se nemá zneužívat k testování.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V zájmu objektivity nutno přiznat, že značná část problémů je na straně poskytovatelů programů (některých), zejména zahraničních. Dopátrat se termínu vysílání následujícího dílu bývá dosti často nemožné, neboť ani na svých webových stránkách neuvádějí termíny vysílání (mám na mysli programy HBO, AXN,...). Pak to samozřejmě nemůže být ani v EPG UPC. Tím ovšem nelze omlouvat spoustu dalších, zde uváděných problémů, včetně české gramatiky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při představě, že EPG vzniká ručně nějakým přepisováním, začínám propadat depresi - nevěřím, že v roce 2014 nejsou od vysílacích stanic data pro EPG dostupná v elektronické podobě. Dovedu si ale představit, že sw na vytvoření EPG UPC napsal nějaký patlal.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pro zájemce, na Ulozto.cz je EPG UPC ve formátu htm (spustitelný html soubor + složka s daty), uložené dnes v 16 h.

EDIT:

Když tak prohlížím EPG v tomto formátu (což běžně nedělám a nepoužívám), není to tak strašné, ba naopak ... Dokonce musím konstatovat, že u programů AXN se už objevují podrobnější popis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja teda nevim jak Vam, ale me hlavně vadí absence stopáže, režiséra, rok a obsazení herců ikdyž je to dle vyjádření záměr...ty vejžblebty distributorů mají pro mě z celého EPG minimální přínos

 

Přesně, to je druhá věc co mi na současném EPG HODNĚ vadí. Minimálně země a rok výroby by mělo být optimálně úplně na začátku popisu pořadu (teď tam není vůbec).

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Retron>Jenom jsem nechtěl opakovat, co už tu bylo vícekrát psáno... Nejvíc mě vadí gramatické chyby - psaní velkých a malých písmen v názvech a ve jménech ...

a (1 díl.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V EPG informacích jim např. úplně chybí přehled pořadů Horor filmu (kanál CS Film noční vysílání). Místo toho tam jako poslední pořad mají předpůlnoční pořad CS Filmu s dobou trvání např. 6 hodin a 55 minut.

 

Oni nám chtějí zkvalitňovat služby a přitom jdou o krok zpět, mají nás za blbečky? Věčně mají s EPG problémy a nejsou schopni to dát do pořádku a je to DOKONCE časem ještě horší.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se EPG zhoršilo v tom, že je pouze na 3 dny dopředu. Dnes jen do čtvrtka. A už to trvá nějaký čas. Bývalo na 6 dnů dopředu tzn., že v pondělí bylo až do neděle, vlastně celkem bylo na 7 dnů. Nyní je pouze na 4 dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...