Přejít na obsah

zmršené EPG


CableG

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

ISO/IEC-6937 byla přijata právě pro DVB vysílání a je víceméně závazná pro všechny poskytovatele DVB T/C/S, kteří pro textová data používají latinku, tedy i pro UPC a samozřejmě i pro výrobce přijímačů...

Při začátcích pozemního vysílání jeden ze dvou operátorů tuto podmínku ignoroval, použil jiné kódování češtiny, což vzbudilo značnou nelibost (jen jsem to někde četl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu

Jen taková vsuvka k chybám v EPG, co nechápu.

Zjistil jsem, že podle EPG na UPC bude v pořadu "Jsou hvězdy, které nehasnou" 23. 7. 2014 v 15.30 na ČT 1 vystupovat skupina "Bonie M". Správně je samozřejmě "Boney M". Tak jsem vygooglil, že podobnou chybu má ještě ve svých programech na středu (tedy stejný popisek) ceskatelevize.cz (asi původce chyby), tv.sms.cz, televize.cz, denik.cz, aktuality.sk, seznam.cz, satcentrum.com, tv-magazin.cz a budou i další, co Google nenašel...

Když to tedy evidentně bere z takového zdroje, proč večer tentýž den mají všechny ostatní programy v názvu seriálu "Tělo jako důkaz II (15/16)", kdežto na UPC je zase jen "Tělo jako důkaz (19. díl)". Ano... chybí série a ještě je jinak i číslo dílu!

Přitom je to fakt 19. díl 2. řady (viz sms.tv), takže to mají v UPC dobře, ale v České televizi špatně očíslované (15/16), série má 20 dílů, tak je to předposlední díl, ale 19. z 20. Asi na ČT nějaké díly nevysílali, nevím... to už je vyšší dívčí.

 

Prostě mi to hlava nebere. To přeci nemůže být problém někde mezi Anglií a Holandskem? To je mezi klávesnicí a židlí, ne?

A to, že snadno ze dne na den už kdysi opravili chybu (19 díl.) na (19. díl), ukazuje, že mají prostě někde chybu v kódu, kterým info tahají... :thumbdown:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Retiree

Sice nesleduju stav EPG pravidelně, nicméně mám pocit, že v posledních dnech nastávají změny...

Zřejmě jako formulářové položky přibyly do EPG některé požadované informace, vypadá to nějak takto:

Titul ... Název, příp. číslo dílu

Podtitul ... jak kde, jak kdy, někdy prázdná položka

Popis děje: někde ještě dlouhý, někde již zkrácený

Rok:

Režie:

Hrají:

Minimum Age:

 

Zobrazení zřejmě závisí na konkrétním přístroji. Podtitul se v rodině programů DVB Viewer zobrazuje skutečně jako podtitul, na mém Samsungu (UE32D5520RW) se Podtitul zobrazí v Popisu děje, bez jakéhokoli oddělovače od následujícího textu. Položky Rok, Režie, Hrají jsou v mém tv řazeny přímo za popis, někdy jsou prázdné (nevyplněné).

Asi by se dalo diskutovat o pořadí uvedených položek, zda uvádět nejprve režii a rok vzniku... Stopáž je sice ve streamu vysílaná, ale jen jako rozdíl mezi následujícím a stávajícím pořadem, takže jako stopáž pořadu prakticky k ničemu, takže v EPG není uváděna, podle mě by to byla zbytečná informace...

 

EPG data různých poskytovatelů se velmi lišila a dále liší, např. u programů rodiny FilmBoxu sestavuje EPG totální blb - nic mu neříkaji velká písmena v názvech a jménech, klidně 4x po sobě opakuje stejný název pořadu bez bližšího rozlišení dílů atd. atd. Vůbec nezávidím lidem z UPC, kteří se do takového bordelu snaží vnést nějaký řád...

Rozhodně by se měla věnovat maximální pozornost správnému značení dílu a série, tedy dokopat poskytovatele ke správnému značení. To platí o všech, včetně třeba HBO a dalších...

 

EPG je stále vysíláno na cca 8 dnů, na tv Samsung se zobrazuje stále na cca 4 dny. Popravdě, neměl jsem důvod se v minulosti o EPG v tv zajímat, takže nevím, jak to bylo před úpravami, pouze mám zafixovanou velikost souboru epg.dat (včera sice velikost poklesla na 6,5 MB, ale byl to asi přechod na nové EPG a pouze na celkově 4 dny)... Jednak se smiřuju s tím, že se jedná o morálně zastaralý televizor (2011), jednak mně osobn2 to nevadí, používám jiné prostředky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
Titul ... Název, příp. číslo dílu

Tohle už je tam od začátku, kdy to EPG slušně řečeno pokazili. Chybí tam série... Teď dávají například na nově a na Fandovi zase Kriminálku Miami a člověk prostě nemůže podle EPG poznat, že někde je to I. a někde zase III. série.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Souhlas, ale ve většině případů to není vina UPC. I na oficiálních stránkách příslušných televizí (těch nejběžnějších, českých i zahraničních) lze tuto informaci obtížně dohledat. Ovšem na straně UPC je, aby si takové informace vynutilo, za většinu programů poskytovateli platí, stejně tak jako zákazník platí UPC a vztahy mezi UPC a poskytovatelem takové problémy nemusí zákazníka zajímat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu

Rozumím. A odkud to berou tady, že to tam mají v pořádku?

Ano, berou to z DVB-T, takže nova to do pozemního pošle v pořádku a UPC to předá chybné? Nemyslím si...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

S EPG je to opět zase o kousek horší. Ještě nedávno jsem měl 7denní, pak po zhoršení 4denní a nyní už pouze 3,5denní. Sice do EPG byly u některých pořadů a filmu vráceny údaje o zemi vzniku, roku vzniku, režiséra a herce. Ovšem, nesmyslně dlouhé popisy děje trvají dále a navíc jsou nesmyslně vyjmenovány snad všichni herci, kteří ve filmu hrají. Jak mne se stýská po EPG jaké bylo ještě na jaře, stručné s podstatnými informacemi a navíc 7denní.

Jako kompenzaci mi UPC na 1 měsíc poskytlo zdarma HBO HD, HBO 2 HD a HBO Comedy HB. Tato kompenzace už skončila a zmršené EPG trvá nadále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ipjp

V EPG byly přidány informace o roku výroby, hereckém obsazení a zemi původu, jen bych tyto informace očekával jako první v pořadí před obsahem filmu. Poslal jsem připomínku na epg@upc.cz. Uvidíme, zda na to zareagují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...