Přejít na obsah

zmršené EPG


CableG

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Pro dokreslení připojuju část SZ od technika

Na naší straně se také snažíme provádět nějaké úpravy, ale bohužel je to teď podstatně složitější (před změnou CZ - CZ, po změně CZ - NL - ENG - CZ [jiná společnost než původně])

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu bych se zdráhal uvěřit. I přes všechny připomínky, protesty, názory teď EPG pouze 3denní !!!

 

Např. HBO. Handan má poslední údaj v EPG 19.7. 4:25 a TV Sony KDL 40W5740 až ve středu 23.7. (dnes je úterý 15.7.).

3.jpg.4d7ccee1d9399923a755560b6c2c0101.jpg

epg2.jpg.458530e4f6d9f9b463410aa574f61022.jpg

epg3.jpg.053113d5540dbd421263051a3dc7ca11.jpg

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
...

Důvodem změny byl nezbytný přechod na novou platformu, která umožní nasazení nového prostředí, jak digitálních přijímačů, tak nové možnosti získávání informací z EPG (vyhledávání podle titulu, žánru, režiséra, titulu apod.). ... V následujících týdnech provedeme tyto úpravy a doplnění:

- Název seriálového pořadu (před synopse),

- Rok výroby filmu (díla), režisére a herců,

- Omezení počtu znaků synopse na max. 1200 znaků (aby i starší set-top boxy a TV přijímače s DVB-C tunery bez problémů zobrazily EPG na 7 dnů),

- Omezení synopsí u krátkých pořadů,

- Doplnění EPG o 8. den.

...

Nevím sice od kdy, ale nyní se EPG skutečně vysílá na 8 dnů. V DVB-T natáhne Samsung EPG na 8 dnů, v DVB-C na čtyři, nebo častěji, na tři dny.

(velikost datového souboru se zvýšila nad 14 MB, při 7 denním byla cca 10 Mb až 11 MB, dříve (před změnami) bývala 5-7 MB... Při nárůstu velikosti souboru nad cca 11 MB klesne počet zobrazených dnů ze čtyř na tři...

Žádné další změny jsem nezaznamenal. Jediný problém, který byl odstraněn hned zpočátku testování, bylo chybné psaní pořadových číslovek, snižuje se množství překlepů a pravopisných chyb (to neplatí pro Filmboxy, tam jim stále nevadí malá písmena v názvech a jménech).

Teď se odvážím na tenký led...

Pro kódování znaků v DVB platí norma ISO/IEC 6937, která, na rozdíl od běžných znakových sad vycházejících z kódu ASCII, umožňuje zobrazovat znaky s diakritikou pomocí dalších 8 bitů (základní znak ASCII 1 bajt, tj. 8 bitů + diakritický znak 1 bajt)....

Pánům manažérům v Britanii (ne technikům) jsou samozřejmě pomocné znaky ukradené, postačí jim osmibitová znaková sada, tak si vymýšlejí různá vylepšování. My v Česku (i v dalších zemích potřebujeme pro zobrazení znaku s diakritikou 2 bajty), tím samozřejmě narůstá objem dat (při plné aplikaci ISO6937 by byl objem dat stejného textu dvojnásobný)... Uvažované zkrácení popisu (synopse) z 2000 na 1200 znaků problém asi nevyřeší. Uvidíme, k čemu pánové dospějí, zatím jsme objektem nedomyšleného a nepřipraveného testování...

Možná si někdo vybavíte, že při nedávných problémech (asi konec 2013) se před vyřešením problémů krátce několik hodin zobrazovalo EPG bez diakritiky . Z toho pro sebe vyvozuju, že obě poloviny znaku s diakritikou jsou vysílány odděleně a je možno onu nadstavbovou (diakritiku) část v případě nutnosti vypnout, čímž se text nezkomolí a zůstane dále čitelný... (vždyť kolik líných blbců přispívá do fóra textem bez diakritiky, tím nemyslím ty, kdož píší na zařízení neumožňujícím české znaky...)

 

Edit: Psal jsem, že se pohybuju na tenkém ledě. Trochu jsem opravil počet bitů a bajtů v jednom znaku abecedy, snad správněji a srozumitelněji... :?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by Váš poslední odstavec měl být myšlen tak, že by se mělo v případě nutnosti vypnout vysílání diakritiky tak s tím samozřejmě nelze souhlasit. To by bylo horší než cokoliv jiného a výrazný krok zpět.

 

Jsem rád, že se bude vysílat EPG na 8 dní - ten jeden den mi tam při plánování na celý příští týden vždycky chyběl.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím sice od kdy, ale nyní se EPG skutečně vysílá na 8 dnů. V DVB-T natáhne Samsung EPG na 8 dnů,

 

Nevím tedy jak Vy, ale když jsem nyní natáhnul EPG programem DVB RS tak vidím EPG pouze na 7 dnů plus 6 hodin což NENÍ 8 dnů. Ono totiž ani dříve NEBYLO EPG vysíláno na PLNÝCH 7 dnů, ale pouze např. na 6,5 (až 7) dnů apod. 8 dnů je to zřejmě pouze krátce po půlnoci. Ale dobře i za těchto 24 hodin navíc!

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludeko

Chápu Vaše problémy kolem EPG informací s požadavkem nad 3 dny. Ale pro mne a další majitele starších TV přijímačů existuje stále problém, že nemáme podrobné informace ani na celý současný den!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V podstatě souhlasím, ale závisí to na denní době (tedy spíše na aktuálním objemu EPG dat) a na tom kterém kanálu (aktuální/naladěný - EIT actual ts, ostatní kanály - EIT other ts v síti, jejprve se načítá aktuální kanál, poté postupně ostatní). Je hezké navýšení o 24 hodin, ale načtu to jen v DVB-T, v DVB-C jen cca 3 dny (ale je mi to celkem jedno, RS i DVBV je plně funkční)....

ludeko pokud neuvedeš výrobce a typ přijímače (i když v Tvém případě by se to asi dalo dohledat), je to informace sice zajímavá, ale bezcenná...

technik se zaměřil pouze na tv Samsung (snad, že bylo relativně nejvíce případů, ale i Sony je v seznamu uvedena...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu Vaše problémy kolem EPG informací s požadavkem nad 3 dny. Ale pro mne a další majitele starších TV přijímačů existuje stále problém, že nemáme podrobné informace ani na celý současný den!

 

Jednou z výhod digi vysílání ať DVB-T nebo DVB-C nebo DVB-S a technických možností moderních televizorů je zobrazení několikadenního přehledu programů tzv.EPG (Guide). Standardem je EPG 7denní a donedávna tomu tak bylo i u DVB-C od UPC. Protože kvůli jakýmsi nesmyslným změnám, které vůbec nejsou k lepšímu, je tento standart společností UPC totálně porušen. A jedním z důvodů proč jsem si pořídil moderní TV a DVB-C od UPC bylo i to minimálně 7denní EPG. Tak proto mne ty pouhé 4 dny a dokonce i velmi často pouhé 3 dny tak štvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kódování znaků v DVB platí norma ISO/IEC 6937, která, na rozdíl od běžných znakových sad vycházejících z kódu ASCI, umožňuje zobrazovat znaky s diakritikou pomocí dalších 4 bytů (základní znak 4 B + znak s diakritikou 4 B)....

 

Samozřejmě existují kódové stránky kde jsou i české znaky s diakritikou vyjádřeny pouze pomocí 1 bajtu (tedy žádná zbytečná data navíc), např. ISO-8859-2 nebo Windows 1250. Otázkou je jestli jsou tyto kódové stránky také podporovány protokolem transport streamu pro EPG data.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...