Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Dobře, ještě jednou se omlouvám, má u mě lízátko nebo pivo.

Já jsem si pod aktualizací představil avizované přesouvání muxů, to se však zatím neděje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, ještě jednou se omlouvám, má u mě lízátko nebo pivo.

Já jsem si pod aktualizací představil avizované přesouvání muxů, to se však zatím neděje...

Jenom uprostřed obrazovky naběhl červený obdelník s nápisem, že probíhá aktualizace a pod nápisem se plnil proužek a načítaly procenta. Šlo to celkem dost rychle. potom zhasla obrazovka, STB stále běžel, pak se obrazovka rozsvítila, Pima kanál pokračoval dál a ..... vlastně se nic zvláštního nestalo (alespoň já, coby neinformovaný uživatel nic nepozuruji).

trochu odbočím: celkem mě vadí, že např. při aktualitaci software, která proběhla včera, se mě to sice zeptá, jestli ANO, nebo NE (logicky jsem dal ano a 15 minut jsem se modlil, aby nevypadl proud), ale chybí důvod aktualizace, chybí informace, atd. Jakákoliv firma, pracující pro počítače a tudíž nabízející aktualizaci, dá předem vědět, čím bude uživatel obšťastněn a co ho čeká a nemine po odsouhlasení aktualizace. U UPC to je sázka do loterie. Prakticky dodnes nevím, proč ta aktualizace software proběhla. Ne všichni lidi jsou obyčejnými laiky, co mají držet ústa a krok. Mě by to třeba zajímalo čistě ze zvědavosti, a také by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych aktualizaci nepovolil, tedy klikl na NE.

___

No a co se týče syna. tak ten už je na lízátka starej, ale na pivo ještě mladej :D teď v lednu mu bylo 15

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by si neodsúhlasil aktualizáciu SW, STB by sa po každom zapnutí spýtal znova. Ak by si aktualizáciu SW nevykonal do presunu MUXOV prišiel by si o presunuté programy. Aby potom došlo k aktualizácii programov, musel by si SW aktualizovať manuálne. SW STB okrem iného udáva, kde má STB po zapnutí hladať tabulku radenia programov. Ak je verzia iná ako je uložená v pamäti STB, tak potom sa aktualizuje. Samotná aktualizácia programov ešte nemusí znamenať preladenie, môže to byť napr. pridenie novej regionalnej stanice. Preladenie MUXOV zistíš, keď si dáš zobraziť technické data programu a porovnáś ich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník J.Š.

U mně proběhla aktualizace předevčírem (lokalita Most). Frekvence multiplexů zůstala zatím původní ze sítě Karneval.

Konečně ale byla opravena chyba diakritiky v názvech pořadů, v seznamu "časovače nahrávání". Tato závada se vyskytovala od samého počátku distribuce tohoto přístroje (Kaon KCF-B3000HCO). Tak sláva, ale že to trvalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo
A jak jsi poznal, že došlo k přeladění kmitočtů, když ještě neproběhlo .... :D:shock::roll:

 

Přeladění kmitočtů jsem vyloženě nekontroloval, ale po aktualizaci FW hned proběhla aktualizace kanálů....předpokládal jsem, že to s tím souvisí. Jenže aktualizace kanálů od té doby proběhla už asi 5x a seřazení je pořád stejné. Krom toho to vyhodilo ČR z časového pásma a hodiny mi tak šly o půl hodiny napřed. Ručně to nastavit nešlo a tak jsem si musel poradit přes tovární nastavení, ale to pomohlo až na třetí pokus :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Wizzard

Ahojte, neviete ako vyriešiť problém s málo miesta na disku? Vymazal som väčšinu nahrávok a stále mám len 80 GB voľných, asi tam vznikli nejaké chyby v fs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš rozmontovat Kaon, vyndat HDD, připojit k nějakému počítači s Linuxem a spustit na něj fsck. Programátoři v Kaonu na možnost výskytu chyb na disku vůbec nepomysleli. Přitom stačilo jednoduše přidat položku v menu...

Edit: Tedy pokud už jsi všechno nahrané smazal, tak můžeš udělat formát, ten je v menu. Pokud ale chceš nějakou nahrávku zachovat, musíš šroubovat.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No programátoři Kaonu tvrdí, že nějaká automatická kontrola disku je implementovaná.
Pokud tam opravdu je, tak funguje jen do určitého stupně zaplnění disku. Jak překročíte nějakých 90%, tak jste v pr... Můžete mazat jak chcete, místa bude ubývat. Dokud držím zaplnění zhruba do dvou třetin, tak to jde. Ale disk je už tak hodně malý a když ho nesmím využít víc než na 70%, tak je to ještě horší. Navíc začíná přibývat zatuhnutí a restartů, což je také obvykle známka chyb na disku.
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...