Přejít na obsah

Cisco DOCSIS modem


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den, zdravím Vás z Polska.

Od začátku dubna 2024 současný operátor Play (ex UPC) deaktivuje modemy Cisco EPC3208 pro poslední uživatele. Dělá to náhle, bez jakéhokoli varování nebo informace. Internet přestane fungovat a po kontaktování horké linky operátora je naplánována schůzka instalatéra s novým zařízením. V mém případě to byl bílý Compal s názvem Connect Box (CH7465LG-LC).

Vzhledem k tomu, že v Polsku neexistuje žádné oficiální fórum operátora UPC ani exUPC (existovalo, ale ukázalo se, že šlo o naprostou patologii a operátor ho zrušil), diskuse o modemech se vedou na fóru pod názvem forum.mediaswiat .pl (https://forum.mediaswiat.pl /viewtopic.php?t=10983 https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=11004

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Polsko - Slezsko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NeoDobrý den,

 

modemům resp. jejich chipsetu končí certifikace pro DOCSIS sítě (obecně, celosvětově). Výměna je tedy nutná a nejde ji neudělat (pokud se máme bavit o funkční službě v červnu). V ČR nás to také čeká. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Cisco DOCSIS modem

Tak to je hodně zajímavá informace. Takže kurvítka jsou už i v modemech? Je s podivem že třeba skoro 25 let starou Nokii 3210 je možné stále provozovat, ale modem ne? Do toho se ruší staré TV tarify. Dříve to bylo zlatý Cable+, pak zlatý UPC a teď holt mrknout kolik dalších operátorů je v paneláku. Ethernet nebo optika, tam snad žádné "certifikáty" nejsou.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mpetr napsal:

Tak to je hodně zajímavá informace. Takže kurvítka jsou už i v modemech? Je s podivem že třeba skoro 25 let starou Nokii 3210 je možné stále provozovat, ale modem ne? Do toho se ruší staré TV tarify. Dříve to bylo zlatý Cable+, pak zlatý UPC a teď holt mrknout kolik dalších operátorů je v paneláku. Ethernet nebo optika, tam snad žádné "certifikáty" nejsou.

To je, jak když se rozčilovali majitelé televizí bez DVB-T a následně DVB-T2 (nebi ti s T2, ale bez HEVC). Není to přímo kurvítko, ona ta licence/certifikace něco stojí, a ta zařízení ji měla mnohem déle, než bylo jeho stanovené EOL (bod pro CISCO). Kurvítkem bych z dnešního pohledu nazval spíše Cisco modemy z pohledu sítě a její správy, jelikož jejich přítomnost na síti má spoustu negativních dopadů.

Jinak děje se to prakticky všude, když se přechází na něco novějšího, jiného. I kdyby ten modem mohl fungovat déle, tak díky změnám na síti by se stal stejně nepoužitelným. Jak UPC, tak Vodafone byli v přístupu k zastaralým modemům častokrát vcelku laxní a výměny neřešili z pozice síly.

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto je lepší modem mít pronajatý a cenou počítat do ceny internetu. Pak klidně, ať si každý rok mění modem za novější, hlavně když mi nechají bridge mód. Z technického hlediska ok, z ekologického by se mi to nelíbilo. 

  • Souhlasím 2
  • Nesouhlasím 1
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ano. Cisco se mi na 12 let zaplatilo mnohokrát. Když mi nabídnou MODEM za rozumné peníze měsíčně budiž, 30Kč by šlo, ale pouze MODEM, nechci platit za jejich nekvalitní wifi když mám za řádově tisíce kvalitní vlastní plně konfigurovatelný 6E s antivirem, firewalem, několika způsoby VPN serveru a navíc 5G zálohou přes USB. Opravdu mi stačí MODEM s minimální spotřebou energie a náklady. A to tady bohužel chybí.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...