Přejít na obsah

Nahrávání z TV na HDD (PVR) a funkce Rew Live View


cvancara

Doporučené příspěvky

Zdravím, nevím, jestli to někdo používá, ale já více než 10 let. Poslední měsíce si ale všímám, že u některých kanálu na TV, (mám plnou nabídku v DVB-C + CA modul), se pořad sice nahraje, ale při jeho následném přehrávání se nelze v něm pohybovat zpět/dopředu (ne, nemyslím tím třeba omezení Primy, tohle s tím nemá nic společného). Kdysi šlo nahraný pořad posouvat, případně přeskakovat třeba po 5ti minutových skocích. Teď to u některých kanálu nejdeš - jako by v tom vysílání chyběly nějaké pulzy??  Stejně tak používání funkce Rew Live View - TV mám nastavenou, že po přepnutí na libovolný kanál se automaticky na pozadí nahrává smyčka 90 minut. tzn. sledovaný pořad můžu stopnout a kdykoliv se vrátit až těch 90 minut zpět (něco vám uteče, tak se vrátite a pak zase pokračujete tam, kde jste to přerušili). Tohle taky fungovalo ještě za UPC, ale pod VF některé kanály prostě ten pořad nezačnou vůbec nahrávat - opět, jaky by v tom signálu chyběla nějaké pulzy, nebo nějaké synchro..? Používá to někdo a všiml si toho taky? Celkem dost mě to štve. Pokud připojím společnou anténu, tak to funguje jak má.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš napsat na kterých kanálech zkusím to vyzkoušet ( jestli je mám ) 

Mám sice už cca 10 letého dědečka od Samsungu, ale právě fce Time Shift ( manuální obdoba tvého Rew Live View ) je k nezaplacení 🙂

 

 

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Mrknu doma, Mám dědu Panasonica a to přestalo někdy loni, ale nějak jsem si toho ještě nevšímal, ale teď jsem to chtěl párkrát využít, a prd.

Určitě tam bylo i HBO, ale nevím, jestli všechny nebo jenom některé.

Ono to dělá to, že když to je nahrané, tak dám posun třeba dopředu, tak to skočí hned na konec a přehrávání se ukončí. Jako by to bralo, že se jedná o jeden blok/snímek? A právě to začlo dělat až pod VF. Všiml jsem si toho u vícero stanic (jenom teď z hlavy nevím).

 

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On to může být problém samotných programerů, protože třeba začnou odbavovat své programy z nových zařízení, které mohou využívat novější kodeky a bohužel starší TV s tím mohou mít problémy (např. u těch HBO tu právě proběhla informace o změnách v distribuci)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to bylo první co mě napadlo, podobně se totiž chovají videa i třeba na počítači nebo mobilu, když video sice dokáží přehrát, ale nemají k dispozici potřebný kodek, tak se něm nelze pohybovat rychle dopředu nebo zpět.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kodek je na kódování a dekódování videa, nikoliv na přetáčení, tj. když příslušný kodek chybí, tak je při reprodukci pouze černá obrazovka. Nemožnost přetáčení obvykle souvisí s příliš vysokým datovým tokem, se kterým si přehrávač není schopen při zrychlené reprodukci poradit.
Jinak pochopitelně různá omezení, vč. např. úplné nemožnosti záznamu, umožňuje i samotné CI+ rozhraní a příslušný CAM s jeho podporou (a je jenom na operátorech, jestli toho využijí či nikoliv).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemožnost posunu v přehráváném videu může způsobit i poškození souboru, kdy jeho část chybí a podobně. Potom video na počítači jde přehrát jen od začátku do konce a nejde se posouvat. Lepší přehrávače umí sestavit nějaký index a potom už posouvání funguje.

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel HBO nemám, ale postupně testuji na jiných stanicích. 

Nevím jak Panasonic ale Samsung má nějaké vlastní nahrávání a ani v PC jsem nepřišel na to jak z toho film vytáhnout. 

Jinak toho omezení od Primi bych se u tohoto systému nahrávání nebál. Neexistuje totiž standartní (a asi žádný) protokol který tohle umožnoval při záznamu na médium připojený k TV.

 

Tz. začíná reklama a je tam nějaká značka která zastaví a blokuje přetáčení a po reklamě to zase povolí.

 

Jak tu psal @Ivo2003možná je v háji médium a dělá v záznamech chyby. A zvlášť pokud máš automatický Time schift jak jsi psal, Tak bych životnost média neviděl moc na dlouho 😞

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...