Přejít na obsah

Připojení televize přes Wi-Fi


danielc

Doporučené příspěvky

V 18. 12. 2023 v 14:54, Ondra - Vodafone napsal:

Jak už tu zaznělo, pokud jde o technologii DVB-C (kabelová TV), musí být set-top box připojený koaxiálním kabelem a zároveň k internetu pomocí síťového kabelu nebo Wi-Fi. Má zkušenost s Wi-Fi připojením set-top boxu je dobrá, využívám ale 5GHz Wi-Fi (menší riziko rušení) a modem je ve stejné místnosti jako set-top box. 

Ja mam modem o dva pokoje dal pres dve az tri zdi a je to nestabilni vetsinu casu. Mam potvrzene od technika ze modem je na kvalitu wifi citlivy. A ja mam u settopboxu v obyvaku jen jednu az dve carky jenom. Mobil funguje dobre. Notebook hur. Settopbox minimalne. Maximalne vecer kdyz jsou ostatni wifi sousedu v dosahu vypnuty takze se to tolik nekouse. A reseni? Podle vodafonu zadny. Druhej modem kterej bych dal vylozene do obyvaku pro tv a pripojil lankou mi dat nechteji. Pry jen jeden modem do domacnosti. Anebo mam platit dvakrat za internetovej tarif. A druhej napad je tahat 30m sitak z modemu do boxu. Uzasny. Takze kdybych bydlel v baraku se dvema patry tak jsem stejne v riti jak tedka v obycejnym byte. Resim to uz tri mesice. Nejdriv to byly rady tipu restartuj bla bla bla. K nicemu. Modem funguje spravne. U boxu to nevyresilo taky nic. Jednoznacne je problem v chaby wifi boxu a slabymu signalu wifi. Jeste to muzou bejt koax kabely. Jenze ty to nebudou i kdyz jsou 15 let stary z jednoho duvodu. Modem resp internet pres lan funguje skvele stejne jako v blizsim dosahu wifi, samotna tv se starym hloupym boxem jela ok a ca modul jede tedka taky ok. Jen novej 4k wifi box ma problem. A notebook protoze proste to je daleko. A ted mi poradte. Konecne se ozval nekdo rozumnej a chce poslat technika. Ale jako vim predem pricinu i reseni. Zbytek je jen papirovani a kontrola. Zesilovace wifi uz v nabidce nejsou nebo jo? Ja bych radsi druhej modem s lankou. Nerozumim ty politice. Jo a jeste perla ze najata firma neumi resit sitovy kabely a veci mimo koax. Ze jsou neschopny neochotny. Hele proberte se nebo po 30 letech prejdu k tmobilu co mame v baraku k magenta tv se stejnym internetem.

V 26. 12. 2023 v 10:40, Ivo2003 napsal:

Pokud to bude Premium box s WiFi, tak je možné použít i Wi-Fi, ideálně 5 Ghz

Tohle presne mam ale stejne to nefunguje. Proste vypadnou nahledy i epg, nacita se pomalu videoteka i aplikace atd. A u tv to pise hlasky v rohu o serveru. Nahodne. Ten settopbox je za me kram. Resp ma smejdskou sitovou/wifi kartu. Anebo fakt bydlim atypicky lehce. 

Upraveno uživatelem Jack_6428
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvně bych přemýšlel a co nejdýl hledal cestu pro ten 30m LAN kabel. Na jeho konec by se dal napojit switch, z něho jeden drát do settopbpxu, druhý do další WiFi AP a bylo by lepší pokrytí v pokoji pro mobil/notebook. Případně bych se pokusil posunout modem blíž k TV. Teprve potom hledal cestu přes powerline. Ale neznám místní podmínky. Představa druhého internetu (druhého modemu) jen kvůli TV, nebo přechod k jinému operátorovi, nevím no. Aby to nebylo z louže pod okap a nepřineslo to jiné problémy.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechodem k jinému operátorovi se pokrytí WiFi v domácnosti nezlepší. V čem může být rozdíl je anténa v STB, ale jsou si velikostně dost podobné, tak nevím, nevím. Také nechápu, jak může být lepší signál na mobilu oproti NTB, to v tom NTB bude naprd anténa, třeba i zlomený drát (signál měřen v dB na obou zařízeních)?

Čím bych začal úplně nejdříve je přemístění modemu dle klasických doporučení. Umístit co nejvíce doprostřed bytu, 1,2-1,5m nad zem, dále od dalších zařízení vyzařující elektromagnetické pole 🙂 Pak bych si udělal heat mapu WiFi signálu v celém bytě, mrknul kde kdo vysílá, na jakém kanále. Zásadní je u modemu, ale vyplatí se kouknout i na více místech v bytě, to, co se jeví jako nej kanál u modemu nemusí na druhé straně bytu platit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No, takže, update...

Děkuji všem za rady... a tady je výsledek:

  1. Zkusil jsem když vypadla tv, resp některé tv stanice na set top boxu, jestli jdou na CA modulu za rozbočovačem - jdou.
  2. Zkusil jsem když vypadla tv, resp některé tv stanice na set top boxu, jestli jdou ty programy ve Vodafone TV - jdou.
  3. Zkusil jsem když vypadla tv, když vypadla tv, resp některé tv stanice na set top boxu, jestli se rozběhne set top box když vypnu modem - rozběhl a fungoval lépe bez internetu.

Čili závěr je, nejen můj, ale i operátora technika, že je chyba ve slabém wifi signálu skutečně.

A teď se ale podržte... Technik mi k tomu sdělil, že:

  • Si je vědom, že tento set top box je na kvalitu wifi signálu citlivý tzn. není moc kvalitní
  • Si je vědom, že nastavení serverů Vodafone pro tv není řešeno nejlépe

A přesto mi rovněž sdělil, že:

  • Řešením není místo Compalu lepší modem Vodafone Station
  • Řešením není ani Super Wifi modul (který VF nabízí přesně pro tyto situace!)

A namísto toho řekl, že řešením je:

  • Natáhnout 30m LAN kabel
  • Pořídit si na vlastní náklady router

A ochota přijet nulová a i kdyby tak prý jen na napsaný úkon, protože vyslanci jsou jen roboti montéři, kteří víc než výměnu krabice nebo koaxu neumí. Podívat se na koax kabely doma nebo do rozvodny dole, kde nikdo nebyl z VF několik let, nechce. Přesto ví bezpečně, že Super Wifi ne a prý je v baráku asi moc modemů/routerů resp. aktivních wifi, takže kromě betonu ten signál ruší i tohle.

Tohle řekne technik Vodafonu zákazníkovi v roce 2024, který je u něho od roku 1996 a platí pravidelně přes litr měsíčně? Děláte si ze mě konečník? CO. TO. SAKRA. JE.?!

@Ondra - Vodafone

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VF snad přes WiFi ani žádnou garanci nedává, takže nutnost použití UTP měla zaznít hned při prvním kontaktu se zákaznickým centrem a nebylo co řešit (vlastní router pro tyto účely pak potřeba zcela jistě není).

Co se týká návštěvy technika, tak ten by měl jezdit jenom na opravu zařízení v majetku VF a nikoliv nějakých kabelů doma od zásuvky k TV nebo modemu (pokud nejsou instalovány ze strany VF), přičemž v rozvodných skříních v domech není co preventivně zkoumat, aby tam někdo z VF jezdil jen tak na výlet.
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je box náročný na kvalitu wifi signálu, jak by pomohl Vodafone Station?

Problém je v boxu, ne v modemu.

Doporučení natáhnout 30 metrů LAN kabel je korektní, LAN kabel je jediná spolehlivá cesta.

Vodafone u boxů co využívají kabelovku dvbc neměl wifi vůbec povolovat, zbytečně spousta zákazníků řeší problémy.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...