Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Marku, opravdu to jsou klacky pod nohy. Od února, kdy byly zveřejněny nové podmínky v souladu s rozhodnutím ČTÚ, jsem trpělivě čekal až do července, kdy mně kolegové z technického potvrdili, že už na to jste systémově ready. Stačí zadat MAC adresu do vašeho systému a modem se v síti po připojení povolí. Zajásal jsem, ale pak mi volalo zákaznické oddělení, které si začalo podmiňovat zpřístupnění modemu v síti zrušením a znovuzavedením TV služeb a s tím - kupodivu - má vzniknout nový měsíční poplatek za dva CA moduly, které mám dávno odkoupené.

Tohle už není jednání v dobré víře ze strany VF. Nebo ti to přijde normál? 🙂

Upraveno uživatelem paffko
  • Haha 1
  • Smutný 1
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co čekáš proboha? Už jsem tady kdysi psal, že nikdy s operátorem nemůžeš vyjebat a vždycky nanejvýš vyjebe on s tebou. Takže výsledek je ten, že "ušetříš" za pronájem modemu, pořídíš svůj (což je samo o sobě problematické, viz zde obsáhlé diskuze) a místo za modem budeš nově platit za CAM. Ano, můžeš to zase vyzkoušet, aby VF povolil i vlastní CAM, třeba budeš mít štěstí :D A kupodivu jsem i pro, kdybys k tomu ještě přihodil, že VF nemůže omezovat počet CAM na smlouvě na 4 :-)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, paffko said:

Stačí zadat MAC adresu do vašeho systému a modem se v síti po připojení povolí.

Ako sa bude zadavat MAC adresa zakaznickeho zariadenia do systemu? Ako bude riesena podpora operatora v pripade problemov s pripojenim?

Na pobavenie - VF DE West po 7 rokoch routerfreiheit spustil uzivatelsku registraciu vlastnych zariadeni (samotnu registraciu robi stale support, ale aspon netreba vyvolavat a diktovat MAC adresu a S/N ako doteraz) 😀

https://www.vodafone.de/hilfe/formulare/2?icmp=com:rfh:30082023

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@paffkoHezký den, tohle je nešťastná souhra okolností, není to nic, co by kolegové dělali schválně vůči vám. Pevný internet (DOCSIS) s vlastním modemem můžeme do systému navést pouze při zřízení služby, proto je potřeba původní internet ukončit a provést aktivaci nové služby. Zároveň platí, že kabelová TV je vždy vázaná na aktivní pevný internet, takže pokud ho z nějakého důvodu rušíme, dochází i u televize automaticky ke zrušení a následně si ji můžete znovu aktivovat. To by asi ani ve vašem případě ničemu nevadilo, ale odkoupené CA moduly už znovu aktivovat nedokážeme, to platí už delší dobu (viz info zde). To znamená, že zákazníci je mohou používat do té doby, dokud svou televizní službu nezruší.

 

Abych to tedy shrnul - pokud jakýkoliv zákazník používá ještě staré CA moduly ve svém vlastnictví, může je využívat do té doby, dokud z jakéhokoliv důvodu nedojde ke zrušení TV služby. Pak už je znovu aktivovat nedokážeme a můžeme nabídnout pouze námi nabízené CA moduly ve formě pronájmu zařízení. 

 

@quadra2030Informace o technické podpoře na webu uvádíme tady: https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/kabelovy-internet/pevny-internet-kabel-vlastni-modem/

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondra - Vodafone

Je zajímavé, že všichni ze zákaznické péče posíláte odkazy všude možně, ale nikam konkrétně.  Vaše kolegyně nebyla schopna doložit oprávněnost postupu ze strany VF resp. o čem Ondro mluvíte i Vy, narozdíl ode mě, když jsem Vaší kolegyni vyvrátil její tvrzení o nedílném propojení služeb TV a internet.

 

Podle podmínek, které čtu já, se jedná o dvě oddělené služby: https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-tv/
V odstavci 6.1. se píše: "Služba je poskytována prostřednictvím kabelové sítě ve standardu DVB-C (kabelová televize) a/nebo Internetu...", z čehož vyplývá, že internet je volitelná služba a NEZÁVISÍ na službách TV.

Ondro, pokud tvrdíte opak - mohu poprosit o odkaz na konkrétní pasáže všeobecných podmínek či podmínek služeb, které podpoří, to co s kolegyní tvrdíte?

 

Evidentně se u vás právníci trochu zamotali do vlastní argumentace a vlastních podmínek, takže teď už je nutné reaktivovat i služby internetu? 😄 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych rekl, ze vynucena deaktivace/aktivace sluzby kvuli prachobycene vymene modemu (kterou VF jinak umi a bezne dela i bez deaktivace sluzby!) je dalsi klacek pod nohy ze strany VF a u regulatora by urcite nenasel podporu.

ad CA moduly nezaveditelne do systemu, kolik let jste na to ve Vodafone meli, opravit tuhle chybu?

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Je sice pravda, že můžete mít samostatnou Vodafone TV (DVB-C) a nemusíte aktivně používat internetové připojení, ale aby kabelová TV fungovala, musí k ní být navedený internet, takže i když budete chtít používat samostatnou kabelovou televizi, dostanete od nás internetový modem (v tomto případě bez poplatku a slouží jen pro účely fungování TV) a například set-top box pro Vodafone TV s ním musí být propojený. 

  • Nesouhlasím 1
  • Haha 1
  • Zmatený 1
  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby fungovala kabelovka v DVB-C, tak k tomu internet opravdu potřeba není. Ten je potřeba pro netovou TV, resp. nějaké zpětné sledování nebo HbbTV, leč o toto nemusí mít zákazník zájem a vystačí si s lineárním příjmem v DVB-C.
Mimochodem se zapomíná ještě na jednu věc a sice, že někdo může mít od VF jenom DVB-C a internet pak přes jiného poskytovatele. Osobně pár lidí, co to takto mají, znám.
  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...