Přejít na obsah

Nefunkční Vodafone TV na MacOS


Návštěvník evilnemesis

Doporučené příspěvky

No vidite, a pritom ma Vodafone problem i s tim, kdyz si prepnete monitory, okamzite vyhodi nejakou chybovou hlasku a prerusi prehravani.

(A tim myslim moderni monitory pripojene  pres DP nebo USB-C)

O2TV s tim problem nema a prehrava dal.

Upraveno uživatelem thornung
  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV Set-Top-Box 2G_A, COMPAL CH7465LG
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém VTV má nejen s přepnutím monitoru, na kterém neprobíhá přehrávání VTV ale i s jeho případným vypnutím. Přehrávání se zastaví a už nejde spustit. Musel by se fyzicky ten vypnutý monitor odpojit. Jeden z monitorů používám jako sdílený pro PC i NB. Když spustím VTV na NB, musí být monitor zapnutý a přepnutý na vstup z NB. Pokud přepnu monitor na vstup z PC, tak se přehrávání na NB zastaví a nejde spustit do fyzického odpojení monitoru. Obráceně je to stejné. Pustím VTV na PC na 2. monitoru a když přepnu hlavní monitor na NB, tak se přehrávání zastaví. Další NB už se mi na stůl nevejde ale zatím to lze řešit přehráváním VTV z tabletu z roku 2013 (Android 5.1.1) - co mě docela překvapuje je, že to funguje.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dost pravděpodobný, že ten player špatně reaguje na nějaký event, který vyletí při změně monitorů, a O2TV (a úplně všichni ostatní) to má implementované správně a když to není připojení monitoru bez podpory HDCP, tak v přehrávání pokračujou. Je to nějakých 6 let, co jsem s tím pracoval, tak už si to moc nepamatuju, ale ta technologie (Encrypted Media Extensions) je pořád stejná a DRM schémata taky, a ten error musí být něco, co si Vodafone způsobil sám, ten HTML5 přehrávač se takhle prostě nechová.

Kdyby to nevyvíjeli Indové, ale někdo, kdo tu službu reálně používá, tak už je to dávno spravené, protože by to ty vývojáře dohánělo k šílenství... podporujte lokální vývoj a místní programátory 🙂

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Návod jak obejít tuto "nekompatibilitu" na Macu.

1. Jdětě do Safari

2. Otevřete Nastavení -> Pokročilé a zaškrtněte políčko nástrojů pro vývojáře

3. V horní liště byste teď měli mít vývojářskou možnost a pomocí User agenta si změnit, jaká data se o vašem zařízení posílají. V tomto případě chcete Windows.

(Kdyby vám něco nešlo, tak pogooglujte "change user agent in browser" na googlu. Určitě tam budou aktuální návody, pokud ten můj bude zastaralý)

Moc nechápu ze strany Vodafonu, co je vede k této nepodpoře všeho ostatního, co není Windows. Přitom lze jen posílat jiná data o svém zařízení a najednou vše funguje jak má.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • -
  • Olomouc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Jakub Hájek napsal:

Návod jak obejít tuto "nekompatibilitu" na Macu.

1. Jdětě do Safari

2. Otevřete Nastavení -> Pokročilé a zaškrtněte políčko nástrojů pro vývojáře

3. V horní liště byste teď měli mít vývojářskou možnost a pomocí User agenta si změnit, jaká data se o vašem zařízení posílají. V tomto případě chcete Windows.

(Kdyby vám něco nešlo, tak pogooglujte "change user agent in browser" na googlu. Určitě tam budou aktuální návody, pokud ten můj bude zastaralý)

Moc nechápu ze strany Vodafonu, co je vede k této nepodpoře všeho ostatního, co není Windows. Přitom lze jen posílat jiná data o svém zařízení a najednou vše funguje jak má.

Postup jsem zkoušel přihlásit se dá, ale video nejede. Hlásí chybu WV1865. Každopádně díky za tip na pokus co zkusit. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
On 8/22/2023 at 1:08 PM, Ondra - Vodafone said:

@dcartPěkný den, bohužel následně došlo ke změně a ke spuštění podpory z více důvodů nedošlo. Nadále platí, že bychom chtěli podporu pro Mac OS přidat, žádný konkrétní termín však slíbit nemůžu.

Dobrý den, o rok později to vypadá, že stále nepodporujete MacOS.  Evidentně ani neumožňujete emulaci iOS aplikace skrze Macy s Silicon procesory.

Podporu MacOS dokáže i O2TV, která mnohem zaostalejší... a ze které jsem naivně přešel k vaší službě. Nemáte prosím aktuální info o chystané podpoře?

Děkuji,
O.

  • Super
  • -
  • Cinema
  • Compal CH7465
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic nového (termín spuštění) znám není. Jen můj tip, ale dokud se neodstraní desynchronizace zvuku na jabkách, tak se o spuštění nedá uvažovat. Ale prý už Apple odstranil některé překážky, které bránili dalšímu vývoji. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...