Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

@marian.loziCo je vtipneho na symetricke rychlosti u DOCSIS 3.1 FDX? VF uz do medii prohlasil, ze upgrade site je v planu, a s teoretickym maximem 10 Gbps down/6 Gbps up nebude problem nabizet koncakum symetricke tarify. Na asymetrickem GPONu (ktery ma tu asymetrii horsi nez DOCSIS FDX) se taky bezne nabizi symetricke tarify, krome tech nejvyssich, ktere uz by mely upload prilis blizko maximu, viz treba velkoobchodni nabidka CETINu, kde tarify do 500 Mbps jsou symetricke a 1 a 2 Gbps maji asymetrii pouze 2:1.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOCSIS 4.0 (aka 3.1 FDX) tak skoro nebude v nasich koncinach, najvacsi kablovy operator v US (a myslim, ze aj na svete) Comcast len teraz dostal prve prototypy FDX zosilnovacov od Commscope na field test (o koncovych zariadeniach ani nehovorim, tie su tiez iba prototypy s neodladenym fw.. FDX vyzaduje radovo vacsi vypoctovy vykon ako DOCSIS 3.1), tento rok zacal poskytovat v niektorych oblastiach USA 2Gbit down/200 Mbit up so sucasnou DOCSIS 3.1 technologiou (split 204 MHz).

Jasne, v laboratornych podmienkach funguje vsetko 😁

https://www.fiercetelecom.com/telecom/comcast-hits-4-gbps-trial-docsis-40-modem-broadcom

Najprv musi operator prebudovat celu siet na Remote PHY (teda presunut digitalnu cast siete co najblizsie k pripojnemu bodu zakaznika) a node+0 architekturu.

A koho by zaujimalo, ako vyzera DOCSIS 4.0 (3.1 FDX) v praxi

https://www.lightreading.com/cable-tech/a-peek-inside-comcasts-new-network/d/d-id/782378

A este doplnim nieco od susedov - Vodafone DE uz od 2020 vo velkom nasadzuje Remote PHY a vCMTS (virtualne CMTS) od Harmonic (nahradzuje klasicke CMTS od Arris/Casa/CIsco), pricom su dva typy - Remote PHY (ktory este vyzaduje CMTS, ale uz len v sw podobe na serveri - moze byt dedikovany, virtualny alebo aj cloud, aspon podla vyrobcu) a Remote PHY MAC (nepotrebuje separatnu CMTS, kedze obsahuje jeho funkcnost vo fiber node).

image.png.930445ab986862ac5bfdd5b4c3b8f61a.png

 

vCMTS od Harmonic bezi ako container (docker a kubernetes) na x86 serveri (alebo clusteri) spolu s dalsimi sluzbami ako vBNG atd.. tieto servery nahradzuju klasicke hw CMTS, ich vyhodou je okrem skalovatelnosti a rozsirovatelnosti aj nizsia spotreba elektrickej energie, co v dnesnej zelenej dobe je dolezite 😀

Nevyhoda vCMTS riesenia (aspon v sucasnych verziach) je mierne zvysena latencia pre uzivatelia, cca 2-4 ms viac ako pri klasickom CMTS serveri. Typicka struktura vyzera nasledovne - Harmonic CableOS (to je OS vCMTS) bezi na jednom alebo troch (cluster) serveroch, pricom jeden server obsluzi cca 60 Gbit traffic (cluster 120 Gbit), nova verzia CableOS by mala zvysit vykon na 100 Gbit per server. Servery su pripojene do distribucnych switchov, pricom jednotlive Remote PHY su pripojene 10 Gbit SFP+.

Kazdy server dokaze obsluzit DOCSIS 3.1 16 ATDMA/4 OFDMA na 28 Remote PHY, pripadne 54 Remote PHY v pripade clusteru. Remote PHY ma zvycajne dva upstream porty a jeden downstream port. Kriticka je casova synchronizacia, odchylka musi byt menej ako 100ns (pouziva sa PTP 1588), inak je Remote PHY offline (a vsetky modemy na nom zavesene).

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 3
  • Děkuji 2
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dokázal by mi prosím někdo poradit ohledně modemu Vodafone Station? Naše rodina měla 11 služeb u T-Mobile a jednu jedinou - cable internet od Vodafone. Tak jsme loni po informování operátorem T-Mobile přešli i s touto poslední službou k nim. Jejich modem ale neumí skoro žádná nastavení a mě mimo domov nefunguje ani VPN a ani ovládání kotle apod. Naivně jsem se domníval, že když se mi povede sehnat Vodafone Station z Německa a aktivuji režim bridge vyřeší se můj problém. Jenže bridge nikde v nastavení u německého Vodafone station nevidím I když ho mám v češtině. Je to verzí FW? Co mám v tuhle chvíli za možnosti? Díky. 

  • -, Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Žatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude tím že u T-Mobile to běží na IPv6 a není možné si požádat o přepnutí na IPv4  adresu jako u Vodafone, tím pádem není možné modem přepnout do režimu bridge a nejspíš i ty ostatní problémy budou mít stejný důvod.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem celkem překvapený, že to (VfS odkoupený z DE na CZ T-Mobile Cable Internet) vůbec jde... 😄 Ve smyslu, že to u TM akceptovali namísto pronájmu toho jejich modemu s 2.5GBASE-T portem, technicky/teoreticky to samozřejmě jde.

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone Station je vo VF DE vylucne prenajom,  neponukaju na predaj.. cize to je asi nejaky nevrateny kus, da sa kupit legalne nebrandovana verzia (Arris alebo Technicolor).

Rezim bridge nepojde, pokial T-Mobile nebude poskytovat taku sluzbu a nevytvori prislusny konfiguracny subor, ktory sa natahuje pri boote.. aj keby bola taka polozka vo webovom rozhrani routera, ostal by visiet pri boote.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...